Fundacja
Centrum ks. Jędrzeja Kitowicza
97-220 Rzeczyca,
ul. ks. Jędrzeja Kitowicza 17
tel.: (+48) 44 710 51 25
e-mail: fundacja@kitowicz.pl
KRS: 0000623207

Konto bankowe:
Bank Pekao SA
03 1240 1545 1111 0010 7455 6473

DRUK PRZELEWU

2021, Rzeczyca, dawna organistówka:

prace budowlane cokołu, wykończenie elewacji, podest wejściowy
- etap VI – dofinansowano ze środków budżetu państwa w kwocie

  • 85 000,00 zł w ramach programu „Ochrona zabytków”
  • oraz ze środków powiatu tomaszowskiego w kwocie 14 000,00

Zadanie polega na wykonaniu prac przy cokole na froncie,
odtworzeniu otworu wejściowego, wykończeniu i wzmocnieniu wejścia.

Obsługę dotacji zapewnia:
ORDO sp. z o.o.

Witaj, Matko Pana,
Dziewico Maryjo, Królowo Różańca, Madonno Rzeczycka!
Błogosławiona Jesteś między niewiastami!
Ty jesteś obrazem Kościoła napełnionego blaskiem paschalnego światła.
Ty jesteś dumą naszego ludu i znakiem zwycięstwa nad złem.
Obietnico miłosiernej miłości Ojca,
Nauczycielko głoszenia Dobrej Nowiny,
Znaku płonącego ognia Ducha Świętego!
które Ojciec objawia maluczkim.
Okaż nam siłę Twej matczynej opieki.
Niech Twoje Niepokalane Serce,
będzie ucieczką grzeszników
i drogą, która prowadzi do Boga.
O, Madonno Rzeczycka
Zjednoczeni z braćmi i siostrami w wierze, nadziei i miłości,
Tobie się oddajemy.
Zjednoczeni z braćmi i siostrami, przez Ciebie, Bogu się poświęcamy.
Zanurzeni w blasku światła, które z Twoich rąk wypływa,
oddajemy cześć Bogu na wieki wieków.
Amen.


"Zagospodarowanie terenu wokół Kościoła
p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy"
dofinansowano ze środków WFOŚiGW w Łodzi

Wyszukaj

Licznik odwiedzin

7.png3.png4.png3.png6.png4.png
Dzisiaj136
Wczoraj366
Ostatni tydzień1208
Ostatni miesiąc3522
Wszystkie734364

2
odwiedzających na stronie

czwartek, 09, grudzień 2021 11:52

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (8 marca 2020 r.)

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
8 marca 2020 r.

1. Dziś przypada druga niedziela Wielkiego Postu. Kościół na różne sposoby pragnie nam pomóc, abyśmy ten święty czas przeżywali z jak największym pożytkiem. Czyni to zwłaszcza przez głoszenie słowa Bożego i sprawowanie sakramentu pojednania i pokuty. Czyni to także przez organizowanie w tym czasie rekolekcji. W naszej Parafii Rekolekcje dla dorosłych i uczniów szkół podstawowych rozpoczynają się dzisiaj i zakończą dniem spowiedzi we wtorek We wszystkie dni Msze św. z naukami o godz. 900 dla dzieci i młodzieży ze szkól podstawowych, o godz. 1130 i 1800 dla dorosłych. W poniedziałek 9 marca o godz. 1130 Msza św. z nauką i udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. Rekolekcje prowadzi ks. dr Radosław Kacprzak z Radomia.

2. Przypominam, że w naszym kościele w każdy piątek o godz.1600 razem z Chrystusem i Jego bolejącą Matką przemierzamy Drogę krzyżową, a w niedziele po Sumie rozpamiętujemy mękę Pana Jezusa podczas Gorzkich żali. Wszystkich zachęcam do licznego udziału w tych nabożeństwach.

3. W Kościele powszechnym przeżywamy niedzielę ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Naszymi modlitwami obejmujemy tych, którzy głoszą Ewangelię na krańcach ziemi. Oni często na wzór Chrystusa cierpią prześladowania i płacą najwyższą cenę z własnego życia za swoją posługę. Ofiary do puszek na misje.

4. Dzisiaj, 8 marca, obchodzimy też Dzień Kobiet. Choć to świecka tradycja, pamiętajmy w modlitwach o wszystkich niewiastach, zwłaszcza o matkach wielodzietnych rodzin, o samotnych pannach i wdowach, o kobietach poniżanych i prześladowanych w wielu częściach świata. Polecajmy ich życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki.

5. Wpatrzeni w Ukrzyżowanego, który dla nas złożył w ofierze swoje życie, podejmujmy trud dobrowolnego umartwienia, jako wynagrodzenie za grzechy nasze i naszych bliźnich. Zróbmy dobre postanowienia, powstrzymujmy się od udziału w głośnych rozrywkach, od spożywania napojów alkoholowych, palenia papierosów, aby w ten sposób wynagrodzić Bogu grzechy pijaństwa, rozwiązłości, nieuczciwości i wszelki brak pokory. Nie zapominajmy, że Wielki Post jest czasem pokuty i modlitwy. Niech go nie zakłócą huczne spotkania czy imprezy rozrywkowe. Kochani rodzice, z większą troską spojrzyjcie w tym czasie na swoje dzieci. To na Was spoczywa obowiązek dobrego wychowania młodego pokolenia, także w duchu tradycji i naszej polskiej pobożności.

6. Podczas środowej Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz Mszy Świętej o godz. 1600 jeszcze raz w szczególny sposób polecimy wszystkie niewiasty – te młodsze i starsze – z naszej wspólnoty parafialnej, aby Maryja stała się dla nich wzorem życia żony i matki.

7. W piątek, 13 marca, przypada 7. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Powierzajmy go Bożej Opatrzności oraz opiece Matki Najświętszej w naszych osobistych modlitwach, aby bezpiecznie i w wierności Ewangelii prowadził Kościół przez burzliwe współczesne czasy.

8. Zachęcamy do zainteresowania się prasą katolicką. W tygodniku „Niedziela” polecam artykuł „ Od epidemii wybaw nas, Panie”. Czy świat oszalał? Kto najwięcej zyskuje, a kto traci na powszechnej panice wywołanej koronawirusem? Jak powinien zachowywać się człowiek wierzący w czasach zarazy? W „Gościu Niedzielnym” znajdziemy interesujący artykuł o trzech latach więzienia sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

9. Zapraszamy do udziału w VII Diecezjalnym Dniu Kobiet 14 marca w Skierniewicach. Program w gablocie przed kościołem.

10. Z inicjatywy parafianina podejmowana jest próba utworzenia w naszej Parafii chóru gregoriańskiego. Śpiew gregoriański jest, tradycyjnym, zalecanym przez Kościół śpiewem w liturgii łacińskiej. Jest to śpiew jednogłosowy wykonywany przez mężczyzn i chłopców, dlatego do chóru gregoriańskiego zaproszeni są panowie, młodzieńcy i chłopcy. Pierwsza próba odbędzie się w salce katechetycznej na plebanii w czwartek 12 marca o godzinie 1800.

11. Już dzisiaj zapraszam do naszego kościoła na Misterium Męki Pańskiej przygotowane przez uczniów klasy pożarniczej ZSP nr 3 w Tomaszowie Mazowieckim w piątek 27 marca o godz. 1700.

12. Dziękuję za ofiary na inwestycje parafialne i na kwiaty do dekoracji kościoła na Wielkanocne Święta. Wkrótce rozpoczną się prace przy układaniu kostki na cmentarzu parafialnym. Kupiliśmy nową figurę Chrystusa do Grobu Pańskiego.

13. Minister kultury i dziedzictwa narodowego ogłosił w poniedziałek wyniki pierwszego naboru w Programie „Ochrona Zabytków”. Dofinansowanie otrzymało 375 projektów na ponad dwa tysiące zgłoszonych wniosków. Nasza parafia św. Katarzyny w Rzeczycy na dalsze prace przy zabytkowej organistówce otrzyma sto tysięcy złotych.

14. Zmarła w Łodzi ś.p. Teresa Pawlak. Pogrzeb w naszym kościele parafialnym we wtorek o godz. 1300. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2021.  Wszystkie prawa zastrzeżone.