Rzeczyca, budynek dawnej organistówki z początku XX w.:
Rewitalizacja budynku zagrożonego katastrofą budowlaną -
etap III: strop żelbetonowy

odtworzenie komina, kroksztynów oraz lukarn, wymiana stropu,
prace budowlane przy ścianach
- etap III dofinansowano z środków

Fundacja ENERGA
z siedzibą w Gdańsku
obdarowała Parafię Rzymskokatolicką
p.w. Św. Katarzyny w Rzeczycy
kwotą 45 000 złotych na:
prace zabezpieczające,
wzmacniające oraz konserwatorskie
w Parafii

poniedziałek, 10, grudzień 2018 02:48

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (7 października 2018 r.)

DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
7 października 2018 r.

1. Pan Jezus przypomina nam dzisiaj wartość nierozerwalnego małżeństwa jednej kobiety i jednego mężczyzny. Wymagania Pana Boga w tej dziedzinie są wielkie i chociaż wielu nie potrafi im sprostać, to jednak nie można ich negować. Z Bożą pomocą można przezwyciężyć wiele problemów i osiągnąć szczęście we dwoje.

2. Trwamy na codziennej modlitwie różańcowej w kościele o godz.1600. W niedzielę nabożeństwo po Sumie. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w modlitwie wspólnotowej, zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinie lub indywidualnie.

3. Zachęcam do lektury katolickich tygodników. W „Gościu Niedzielnym” jest film na DVD „Sprawa Chrystusa”.

4. Zapowiedź przedślubna:

• Tomasz Wiśniewski z Nidzicy i Aleksandra Weronika Bors z Rzeczycy.

Narzeczonych polecamy modlitwie wiernych. O przeszkodach kanonicznych należy powiadomić parafię narzeczonych.

5. Msza św. dziękczynna z okazji 50-lecia małżeństwa 6-ciu par będzie odprawiona dzisiaj o godz. 1130. Czcigodnych Jubilatów i ich Rodziny serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.

6. Dzisiaj godz. 1630 w naszym kościele – pokaz filmu dokumentalnego „Z dala od orkiestry” w reżyserii Rafaela Lewandowskiego o życiu prof. Zygmunta Lubicz-Zaleskiego, historyka i krytyka literatury, tłumacza, poety i publicysty i jego żony dr Marii Zdziarskiej z Grotowic. Wstęp wolny. Zachęcam do obejrzenia wystawy nawiązującej do treści filmu.

7. Dziękuję parafianom z Brzegu i Brzezin za podarowane kwiaty na ołtarze. Na najbliższą niedzielę proszę parafian z Brzozowa.

8. W sobotę o godz. 1000 zbiórka ministrantów i lektorów.

9. W sobotę o godz. 1800 Nabożeństwo Fatimskie z procesją światła.

10. W domu parafialnym kolejne spotkanie narzeczonych w sobotę o godz. 1800.

11. W przyszłą niedzielę po raz 18. będziemy obchodzić Dzień Papieski. Jak co roku przeprowadzona zostanie zbiórka na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierającą uzdolnioną ubogą młodzież.

12. Nauka dla dzieci I Komunijnych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 900.

13. Rozprowadzamy znicze Caritas. Zachęcamy do wsparcia tą drogą działań charytatywnych Caritas na terenie Diecezji.

14. W minionym tygodniu odbył się pogrzeby ś. p. Beaty Socha i ś. p. Jerzego Stanisława Wasiaka. Rodzinom tych zmarłych składamy wyrazy współczucia, a zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu i modlitwie Parafian.

15. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

• 13 X – bł. Honorat Koźmiński (1829-1916), polski kapucyn, założyciel wielu zgromadzeń zakonnych bezhabitowych, Patron naszej Diecezji.
Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2018.  Wszystkie prawa zastrzeżone.