Fundacja
Centrum ks. Jędrzeja Kitowicza
97-220 Rzeczyca,
ul. ks. Jędrzeja Kitowicza 17
tel.: (+48) 44 710 51 25
e-mail: fundacja@kitowicz.pl
KRS: 0000623207

Konto bankowe:
Bank Pekao SA
03 1240 1545 1111 0010 7455 6473

DRUK PRZELEWU

2021, Rzeczyca, dawna organistówka:

prace budowlane cokołu, wykończenie elewacji, podest wejściowy
- etap VI – dofinansowano ze środków budżetu państwa w kwocie

  • 85 000,00 zł w ramach programu „Ochrona zabytków”
  • oraz ze środków powiatu tomaszowskiego w kwocie 14 000,00

Zadanie polega na wykonaniu prac przy cokole na froncie,
odtworzeniu otworu wejściowego, wykończeniu i wzmocnieniu wejścia.

Obsługę dotacji zapewnia:
ORDO sp. z o.o.

Witaj, Matko Pana,
Dziewico Maryjo, Królowo Różańca, Madonno Rzeczycka!
Błogosławiona Jesteś między niewiastami!
Ty jesteś obrazem Kościoła napełnionego blaskiem paschalnego światła.
Ty jesteś dumą naszego ludu i znakiem zwycięstwa nad złem.
Obietnico miłosiernej miłości Ojca,
Nauczycielko głoszenia Dobrej Nowiny,
Znaku płonącego ognia Ducha Świętego!
które Ojciec objawia maluczkim.
Okaż nam siłę Twej matczynej opieki.
Niech Twoje Niepokalane Serce,
będzie ucieczką grzeszników
i drogą, która prowadzi do Boga.
O, Madonno Rzeczycka
Zjednoczeni z braćmi i siostrami w wierze, nadziei i miłości,
Tobie się oddajemy.
Zjednoczeni z braćmi i siostrami, przez Ciebie, Bogu się poświęcamy.
Zanurzeni w blasku światła, które z Twoich rąk wypływa,
oddajemy cześć Bogu na wieki wieków.
Amen.


"Zagospodarowanie terenu wokół Kościoła
p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy"
dofinansowano ze środków WFOŚiGW w Łodzi

Wyszukaj

Licznik odwiedzin

7.png3.png4.png3.png6.png7.png
Dzisiaj139
Wczoraj366
Ostatni tydzień1211
Ostatni miesiąc3525
Wszystkie734367

4
odwiedzających na stronie

czwartek, 09, grudzień 2021 12:07

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (6 marca 2016 r.)

CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
6 marca 2016 r.

1. Dzisiaj czwarta niedziela Wielkiego Postu – niedziela Laetare. Wyjątkowość tej niedzieli podkreśla różowy kolor szat liturgicznych. W dawnej polskiej tradycji nazywano ją „śródpościem” bądź „półpościem”. Wszystko to wskazuje dobitnie, że połowa okresu paschalnego przygotowania jest już za nami. Warto zatem zrobić pewne podsumowania i zastanowić się, czy postąpiłem na drodze nawrócenia i przemiany oraz podjąć jeszcze większy wysiłek, by dobrze wykorzystać przeżywany okres liturgiczny.

2. Usłyszeliśmy w Ewangelii jedną z najpiękniejszych przypowieści – przypowieść o miłosiernym Ojcu. Bóg, jak ojciec z przypowieści, czeka na każdego z nas, pragnie naszego powrotu. Nie bójmy się przyjść do Niego z naszą słabością i grzechem. On codziennie na nas czeka w sakramencie pokuty i pojednania, by nas oczyszczać z grzechu i przytulić do swojego kochającego Serca.

3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach tego okresu – w gorzkich żalach, które śpiewamy w każdą niedzielę po Sumie i wsłuchujemy się w rozważania pasyjne oraz w drodze krzyżowej w każdy piątek o godz. 16.00

4. We wtorek, 8 marca przypada Międzynarodowy Dzień Kobiet. Pamiętajmy w tym dniu, ale nie tylko, o naszych babciach, mamach, żonach, córkach i wnuczkach. Wyraźmy im naszą życzliwość dobrym słowem i drobnym gestem i nie ustawajmy w modlitwach za nie.

5. Do chorych parafian z posługą sakramentalną udamy się w piątek 11marca od godz. 9.00. Zgłoszenia w zakrystii, bądź w kancelarii.

6. Zachęcamy do nabycia i lektury Tygodników „Niedziela”, „Gość Niedzielny”.

7. Zapowiedzi:

  • Piotr Mariusz Kościecha z par. M. B. Królowej Polski w Leśnej Polanie i Katarzyna Gołębicka z parafii św. Marii Magdaleny w Magdalence.

8. Dziękujemy za ofiary na potrzeby kościoła i kwiaty do dekoracji Grobu Pańskiego.

9. W dniu 18 marca ( piątek) od godz. 8.00 w Przychodni Lekarskiej, przy ul. Ks. Kitowicza 12 odbędą się badania USG DOPPLER PRZEPŁYWÓW SZYJNYCH I KOŃCZYN DOLNYCH, USG TARCZYCY, USG NEREK ORAZ ECHO SERCA. Badania wykonywane są na profesjonalnym nowym aparacie USG DOPPLER COLOR. Badania są odpłatne. Cena jednego badania to 55 zł. Badania przeprowadza NIEPUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ POZNAŃ – CHYBY. BLIŻSZE INFORMACJE W PRZYCHODNI.

10. Solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej życzliwości i modlitwie. Zmarłych parafian: +Józefę Lipską i Janinę Kołodziejczyk polecamy Bożemu miłosierdziu. Zmarła w Warszawie + Wanda Domagała z domu Kobacka wdowa po +Wincentym. Pogrzeb w Rzeczycy w sobotę 12 marca o godz. 12.00.

Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2021.  Wszystkie prawa zastrzeżone.