2021, Rzeczyca, dawna organistówka:

prace budowlane cokołu, wykończenie elewacji, podest wejściowy
- etap VI – dofinansowano ze środków budżetu państwa w kwocie

• 85 000,00 zł w ramach programu „Ochrona zabytków”
  • oraz ze środków powiatu tomaszowskiego w kwocie 14 000,00

Zadanie polega na wykonaniu prac przy cokole na froncie,
odtworzeniu otworu wejściowego, wykończeniu i wzmocnieniu wejścia.

Obsługę dotacji zapewnia:
ORDO sp. z o.o.

Witaj, Matko Pana,
Dziewico Maryjo, Królowo Różańca, Madonno Rzeczycka!
Błogosławiona Jesteś między niewiastami!
Ty jesteś obrazem Kościoła napełnionego blaskiem paschalnego światła.
Ty jesteś dumą naszego ludu i znakiem zwycięstwa nad złem.
Obietnico miłosiernej miłości Ojca,
Nauczycielko głoszenia Dobrej Nowiny,
Znaku płonącego ognia Ducha Świętego!
które Ojciec objawia maluczkim.
Okaż nam siłę Twej matczynej opieki.
Niech Twoje Niepokalane Serce,
będzie ucieczką grzeszników
i drogą, która prowadzi do Boga.
O, Madonno Rzeczycka
Zjednoczeni z braćmi i siostrami w wierze, nadziei i miłości,
Tobie się oddajemy.
Zjednoczeni z braćmi i siostrami, przez Ciebie, Bogu się poświęcamy.
Zanurzeni w blasku światła, które z Twoich rąk wypływa,
oddajemy cześć Bogu na wieki wieków.
Amen.

wtorek, 19, październik 2021 00:59

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (25 lipca 2021 r.)

SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
25 lipca 2021 r.

1. Trwamy w czasie wakacyjnym, przypominamy o możliwości codziennego uczestnictwa w Eucharystii, w dzień powszedni w godzinach porannych (700 oraz 730) natomiast w Niedzielę w godzinach 7, 9 oraz 1130. Eucharystia jest dla każdego z nas Największym Skarbem.

2. Serdeczne Bóg zapłać mieszkańcom Gliny za udekorowanie naszej świątyni kwiatami. Prosimy aby na następną Niedzielę kościół kwiatami przyozdobili mieszkańcy Grotowic.

3. Od kilku lat we wszystkich diecezjach Polski trwa akcja zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Odzysk surowców pozwala wspierać misyjne projekty Kościoła. W naszej parafii sprzęt można składać jak co roku przy budynkach gospodarczych do 24 sierpnia, tego dnia o godzinie 1200 nastąpi odbiór elektrośmieci przez organizatora inicjatywy.

4. W dniu 9 sierpnia 2021 roku, przez teren naszej parafii będzie przechodziła Warszawska Akademicka Pielgrzymka. Prosimy aby mieszkańcy parafii serdecznie przyjęli pielgrzymów i zorganizowali posiłek dla nich przy szkole w Sadykierzu oraz przy kościele parafialnym.

5. Dziś 25 lipca przypada wspomnienie św. Krzysztofa patrona kierowców, z tej racji po każdej Mszy Świętej odbędzie się święcenie pojazdów.

6. Spowiedź w tygodniu przed Mszą poranną o 640 a w Niedzielę od 630 i po Mszach o 9 i 1130.

7. Trwają zapisy na 26 Pielgrzymkę Młodzieżową na Jasną Górę. W tym roku tylko przez stronę internetową i Facebook pielgrzymki. Spotkanie organizacyjne grupy brązowej dziś o 1930 w parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Rawie Mazowieckiej.

8. Zapowiedzi:

• Wiesław Chaber – stanu wolnego i Barbara Edyta Sudak – stanu wolnego- obydwoje z parafii tutejszej – zapowiedź III
  • Paweł Iskierka - kaw. z par. tutejszej i Magdalena Maria Czernik – panna z parafii św. Wojciecha w Skrzyńsku – zapowiedź III
  • Krzysztof Szopa – kaw. z par. tut i Angelika Fastyn – panna z parafii św. Michała Archanioła w Głuchowie – zapowiedź I

9. Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej: Niedzieli oraz Gościa Niedzielnego

Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2021.  Wszystkie prawa zastrzeżone.