2021, Rzeczyca, dawna organistówka:

prace budowlane cokołu, wykończenie elewacji, podest wejściowy
- etap VI – dofinansowano ze środków budżetu państwa w kwocie

• 85 000,00 zł w ramach programu „Ochrona zabytków”
  • oraz ze środków powiatu tomaszowskiego w kwocie 14 000,00

Zadanie polega na wykonaniu prac przy cokole na froncie,
odtworzeniu otworu wejściowego, wykończeniu i wzmocnieniu wejścia.

Obsługę dotacji zapewnia:
ORDO sp. z o.o.

Witaj, Matko Pana,
Dziewico Maryjo, Królowo Różańca, Madonno Rzeczycka!
Błogosławiona Jesteś między niewiastami!
Ty jesteś obrazem Kościoła napełnionego blaskiem paschalnego światła.
Ty jesteś dumą naszego ludu i znakiem zwycięstwa nad złem.
Obietnico miłosiernej miłości Ojca,
Nauczycielko głoszenia Dobrej Nowiny,
Znaku płonącego ognia Ducha Świętego!
które Ojciec objawia maluczkim.
Okaż nam siłę Twej matczynej opieki.
Niech Twoje Niepokalane Serce,
będzie ucieczką grzeszników
i drogą, która prowadzi do Boga.
O, Madonno Rzeczycka
Zjednoczeni z braćmi i siostrami w wierze, nadziei i miłości,
Tobie się oddajemy.
Zjednoczeni z braćmi i siostrami, przez Ciebie, Bogu się poświęcamy.
Zanurzeni w blasku światła, które z Twoich rąk wypływa,
oddajemy cześć Bogu na wieki wieków.
Amen.

wtorek, 19, październik 2021 01:45

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (27 czerwca 2021 r.)

TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
27 czerwca 2021 r.

1. Jednym z owoców Eucharystii jest nasze uzdrowienie. Dokonuje się w głębokiej jedności z Bogiem i nie od razu skutki Jego działania są widoczne. Czasami trzeba dystansu, czasu, a przede zaufania Bogu, które wzmacnia naszą wiarę w życiu codziennym. Po wyjściu ze Mszy Świętej, pobłogosławieni przez Boga, umocnieni Jego słowem i ciałem, jesteśmy przeświadczeni, że On jest zawsze z nami, że nam błogosławi i uzdrawia nas mocą swoich sakramentów.

2. Dzisiaj na Sumie o 1130 Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego 12 par z roku 2020. Zapraszamy do wspólnej dziękczynnej modlitwy.

3. Kończy się czerwiec – miesiąc szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Jezusa. Mamy za co Boga uwielbiać i za co przepraszać. Zapraszamy na ostatnie w tym miesiącu nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 1800.

4. We wtorek 29 czerwca uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Tego dnia w sposób szczególny pamiętajmy o Piotrze naszych czasów, papieżu Franciszku, i ks. bp Andrzejowi i prośmy Ducha Świętego, aby towarzyszył im w posłudze.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Będziemy się modlić w intencji powołań kapłańskich. W piątek okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej. Msze Święta o godz. 700 – 900 i 1800.

6. W sobotę o godz. 800 Msza Święta o Niepokalanym Sercu Maryi.

7. Zapowiedź przedślubna:

• Daniel Pardej, kawaler z Rzeczycy i Kalina Peczyńska panna z parafii Mszczonów.
  • Łukasz Kamil Baran kawaler z Grotowic, parafia Rzeczyca i Brygida Sandra Domagała, panna z Roszkowej Woli, parafia Łęgonice.

8.Zachęcamy do lektury katolickich tygodników „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego.” Ofiarę za prasę składamy do puszki na stoliku.

9. Dziękujemy mieszkańcom Bobrowca za podarowane kwiaty. Na najbliższą niedzielę prosimy mieszkańców Brzegu.

10. Dziękujemy za ofiary na potrzeby parafii.

11. Biskup Łowicki z dniem 30 czerwca zwolnił ks. mgr Marcina Koralewskiego z urzędu wikariusza naszej parafii i jednocześnie mianował wikariuszem parafii pw. Znalezienia Krzyża Świętego w Lipcach Reymontowskich. Nowym wikariuszem parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy został ks. mgr Łukasz Wirgiliusz Szczepański, dotychczasowy wikariusz parafii pw. Św. Jakuba Apostoła w Głownie.

Ks. Marcinowi dziękujemy za czteroletnią pracę w naszej parafii i życzymy bożego błogosławieństwa.

12. Zmarła śp. Janina Szczur z Gliny. Pogrzeb w poniedziałek o godz. 1000. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2021.  Wszystkie prawa zastrzeżone.