2021, Rzeczyca, dawna organistówka:

prace budowlane cokołu, wykończenie elewacji, podest wejściowy
- etap VI – dofinansowano ze środków budżetu państwa w kwocie

• 85 000,00 zł w ramach programu „Ochrona zabytków”
  • oraz ze środków powiatu tomaszowskiego w kwocie 14 000,00

Zadanie polega na wykonaniu prac przy cokole na froncie,
odtworzeniu otworu wejściowego, wykończeniu i wzmocnieniu wejścia.

Obsługę dotacji zapewnia:
ORDO sp. z o.o.

Witaj, Matko Pana,
Dziewico Maryjo, Królowo Różańca, Madonno Rzeczycka!
Błogosławiona Jesteś między niewiastami!
Ty jesteś obrazem Kościoła napełnionego blaskiem paschalnego światła.
Ty jesteś dumą naszego ludu i znakiem zwycięstwa nad złem.
Obietnico miłosiernej miłości Ojca,
Nauczycielko głoszenia Dobrej Nowiny,
Znaku płonącego ognia Ducha Świętego!
które Ojciec objawia maluczkim.
Okaż nam siłę Twej matczynej opieki.
Niech Twoje Niepokalane Serce,
będzie ucieczką grzeszników
i drogą, która prowadzi do Boga.
O, Madonno Rzeczycka
Zjednoczeni z braćmi i siostrami w wierze, nadziei i miłości,
Tobie się oddajemy.
Zjednoczeni z braćmi i siostrami, przez Ciebie, Bogu się poświęcamy.
Zanurzeni w blasku światła, które z Twoich rąk wypływa,
oddajemy cześć Bogu na wieki wieków.
Amen.

wtorek, 19, październik 2021 01:17

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (6 czerwca 2021 r.)

DZIESIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
6 czerwca 2021 r.

1. Eucharystia niedzielna jest dla każdego z nas źródłem i centrum życia duchowego. Bóg powierza nam siebie w drodze do nieba, jest pokarmem, który daje życie. Bądźmy wdzięczni, że Bóg jest na wyciągnięcie ręki, że nigdy o nas nie zapomina i stale czuwa nad nami.

2. Dziś w naszej parafii o godz. 1130 Uroczystość I Komunii Świętej. 33 dzieci przystąpi do Stołu Pańskiego. Zapraszamy dzieci i rodziców do udziału w nabożeństwach Białego Tygodnia. Jutro odnowienie przyrzeczeń Chrztu Świętego.

3. Trwamy w oktawie Bożego Ciała. Codziennie o godz. 1800 nabożeństwo czerwcowe z procesją. W czwartek o godz. 1800 zakończenie oktawy i błogosławieństwo wianków.

4. W piątek 11 czerwca br. w uroczystość́ Najświętszego Serca Pana Jezusa, w bazylice Serca Pana Jezusa w Krakowie, biskupi i wierni Kościoła w Polsce, dokonają odnowienia Aktu Poświecenia Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, którego dokonali polscy biskupi przed stu laty. Tego dnia, ten sam gest powtórzymy we wszystkich parafiach w Polsce. W naszym kościele podczas wieczornej Mszy świętej.

5. W sobotę wspomnimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Na wieczorną Mszę Świętą zapraszamy wszystkich pielęgnujących nabożeństwo wynagradzające pięciu pierwszych sobót miesiąca.

6. W niedzielę 13 czerwca o godz. 1800 Msza święta i Nabożeństwo Fatimskie z procesją Światła.

7. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zatroszczyli się o oprawę uroczystości Bożego Ciała: Asyście, bielankom, dzieciom obchodzącym rocznicę Pierwszej Komunii Świętej, szczególnie ich rodzicom, liturgicznej służbie ołtarza, chórowi parafialnemu, harcerzom i zuchom, policji, a przede wszystkim wam, drodzy, za pięknie przystrojone ołtarze, które są wyrazem naszej wiary i miłości do Boga, który żyje dla nas w Najświętszym Sakramencie.

8. Zachęcamy do lektury katolickich tygodników „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” Ofiarę za prasę składamy do puszki przy stoliku.

9. Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

11. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł śp. Kazimierz Bojdo. Pamiętajmy o nim w modlitwach oraz o jego najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.

Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2021.  Wszystkie prawa zastrzeżone.