Wsparcie finansowe z budżetu Powiatu w wysokości 22 717,00 zł  na zadanie pn. Rzeczyca, dawna organistówka: odtworzenie zewnętrznych odrzwi i drzwi

Program Ochrona zabytków Zadanie pn. Rzeczyca, dawna organistówka ( XX w.): remont - etap V dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Witaj, Matko Pana,
Dziewico Maryjo, Królowo Różańca, Madonno Rzeczycka!
Błogosławiona Jesteś między niewiastami!
Ty jesteś obrazem Kościoła napełnionego blaskiem paschalnego światła.
Ty jesteś dumą naszego ludu i znakiem zwycięstwa nad złem.
Obietnico miłosiernej miłości Ojca,
Nauczycielko głoszenia Dobrej Nowiny,
Znaku płonącego ognia Ducha Świętego!
które Ojciec objawia maluczkim.
Okaż nam siłę Twej matczynej opieki.
Niech Twoje Niepokalane Serce,
będzie ucieczką grzeszników
i drogą, która prowadzi do Boga.
O, Madonno Rzeczycka
Zjednoczeni z braćmi i siostrami w wierze, nadziei i miłości,
Tobie się oddajemy.
Zjednoczeni z braćmi i siostrami, przez Ciebie, Bogu się poświęcamy.
Zanurzeni w blasku światła, które z Twoich rąk wypływa,
oddajemy cześć Bogu na wieki wieków.
Amen.

poniedziałek, 14, czerwiec 2021 08:40

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (23 maja 2021 r.)

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO
23 maja 2021 r.

1. Przeżywamy dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W historii Kościoła dzień Pięćdziesiątnicy był punktem zwrotnym: obdarzeni darami Ducha Świętego apostołowie wyruszyli z wielką żarliwością głosić światu zmartwychwstałego Jezusa. Uroczystość jest dopełnieniem Wielkanocy. Niech w naszym życiu umocnienie darami Ducha Świętego przynosi widoczne owoce: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie, z których będą czerpać ci, których spotkamy w życiu codziennym. Dziś za uroczyste odśpiewanie hymnu O stworzycielu, Duchu, przyjdź oraz po wypełnieniu pozostałych warunków możemy zyskać odpust zupełny.

2. Jutro będziemy obchodzili święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. To również dzień modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach.

3. W środę 26 maja – Dzień Matki. To dzięki matkom żyjemy, to one troszczyły się, i stale troszczą, o nas, z ojcami kształtują naszą osobowość. Na Mszy Świętej o godz.1800 w sposób szczególny będziemy otaczać modlitwą wszystkie matki naszej parafii i prosić, by w zdrowiu, radości i pokoju serc wypełniały niezwykłą misję miłości wobec każdego człowieka, dzięki której człowiek nigdy nie pogubi się we współczesnym świecie.

4. W czwartek 27 maja pragniemy uczcić Chrystusa, najwyższego i wiecznego Kapłana, jedynego pośrednika u Ojca. Tego dnia będziemy się modlić o uświęcenie tych, których Chrystus zaprosił do kapłańskiej wspólnoty ze sobą przez sakrament święceń.

5. Mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński:

• Sebastian Józef Kupis kaw. z par. Inowłódz i Ewelina Pasik, panna z Rzeczycy.
  • Jan Kącki kawaler z Rzeczycy i Katarzyna Łyżwa, panna z par. św. Rodziny w Tomaszowie Mazowieckim.
  • Marek Janicki, kawaler z Sadykierza, parafia Rzeczyca i Beata Bielas, panna z par. Brzustów.
  • Jacek Łaski, kawaler z Rzeczycy i Monika Matysek, panna z par. Wysokienice.
  • Grzegorz Kepa, kawaler z Rzeczycy i Anna Budzińska, panna z parafii Karlin.

6. Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionym tygodniu na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza swoim błogosławieństwem waszą hojność.

7. Zachęcamy do lektury katolickich tygodników „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” Jest miesięcznik „Mały Gość Niedzielny”. Ofiarę za prasę składamy do puszki przy stoliku.

8. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 900 odbiór alb I Komunijnych w sali katechetycznej.

9. Jutro po Mszy świętej wieczornej i majowym nabożeństwie spotkanie dzieci I Komunijnych.

10. W gablocie przed kościołem jest plakat i szczegółowe informacje o otwarciu bezpłatnych, magisterskich studiów kierunku „prawo” w Szkole Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości w Warszawie.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2021.  Wszystkie prawa zastrzeżone.