Wsparcie finansowe z budżetu Powiatu w wysokości 22 717,00 zł  na zadanie pn. Rzeczyca, dawna organistówka: odtworzenie zewnętrznych odrzwi i drzwi

Program Ochrona zabytków Zadanie pn. Rzeczyca, dawna organistówka ( XX w.): remont - etap V dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Witaj, Matko Pana,
Dziewico Maryjo, Królowo Różańca, Madonno Rzeczycka!
Błogosławiona Jesteś między niewiastami!
Ty jesteś obrazem Kościoła napełnionego blaskiem paschalnego światła.
Ty jesteś dumą naszego ludu i znakiem zwycięstwa nad złem.
Obietnico miłosiernej miłości Ojca,
Nauczycielko głoszenia Dobrej Nowiny,
Znaku płonącego ognia Ducha Świętego!
które Ojciec objawia maluczkim.
Okaż nam siłę Twej matczynej opieki.
Niech Twoje Niepokalane Serce,
będzie ucieczką grzeszników
i drogą, która prowadzi do Boga.
O, Madonno Rzeczycka
Zjednoczeni z braćmi i siostrami w wierze, nadziei i miłości,
Tobie się oddajemy.
Zjednoczeni z braćmi i siostrami, przez Ciebie, Bogu się poświęcamy.
Zanurzeni w blasku światła, które z Twoich rąk wypływa,
oddajemy cześć Bogu na wieki wieków.
Amen.

poniedziałek, 14, czerwiec 2021 08:39

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (16 maja 2021 r.)

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE
16 maja 2021 r.

1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa uświadamia nam, że Chrystus uwielbiony, przebywający z Bogiem jest równocześnie z nami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata. Żyje w Kościele, nieustannie uobecnia się w czasie każdej Eucharystii. Przyjęcie tej prawdy pomaga nam trwać w dziękczynieniu i uświęcać codzienność. Dzisiaj o godz. 17.00 Msza święta w Zawadach, a o godz. 1800 w Glinie.

2. W poniedziałek po Mszy świętej wieczorowej spowiedź kandydatów do bierzmowania. Uroczystość Bierzmowania we wtorek 18 maja o godz. 1800.

3. Przez cały maj codziennie o godz.1800 Msza święta i nabożeństwo majowe. W niedzielę po Sumie. Zachęcamy także do nabożeństw przy figurach i krzyżach.

4. Trwamy w nowennie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się, aby w każdym z nas Bóg odnowił dary i charyzmaty. Zachęcam do szczególnej modlitwy w intencji młodzieży przyjmującej sakrament bierzmowania.

5. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Odbiór alb komunijnych o godz. 1000.

6. Mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński:

• Mateusz Nowak kawaler z par. tutejszej i Monika Łaska panna z par. w Cielądzu.
  • Sebastian Józef Kupis kaw. z par. Inowłódz i Ewelina Pasik, panna z Rzeczycy.
  • Jan Kącki z Rzeczycy i Katarzyna Łyżwa, panna z par. św. Rodziny w Tomaszowie Mazowieckim.
  • Marek Janicki ,kawaler z Sadykierza, parafia Rzeczyca i Beata Bielas, panna z par. Brzustów.

7. Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionym tygodniu na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza swoim błogosławieństwem waszą hojność.

8. Prośba do nowożeńców i uczestników uroczystości ślubnych, aby na terenie przykościelnym nie używać wybuchowych konfetti.

9. W sobotę 22 maja 17 rocznica sakry biskupiej i ingresu Pasterza diecezji ks. bp Andrzeja F. Dziuby.

10. Zachęcamy do lektury katolickich tygodników „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego” Ofiarę za prasę składamy do puszki przy stoliku.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

12. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: śp. Józef Nowicki lat 87 i śp. Władysława Jeleń lat. 100. Pamiętajmy o nich w modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.

Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2021.  Wszystkie prawa zastrzeżone.