Wsparcie finansowe z budżetu Powiatu w wysokości 22 717,00 zł  na zadanie pn. Rzeczyca, dawna organistówka: odtworzenie zewnętrznych odrzwi i drzwi

Program Ochrona zabytków Zadanie pn. Rzeczyca, dawna organistówka ( XX w.): remont - etap V dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Witaj, Matko Pana,
Dziewico Maryjo, Królowo Różańca, Madonno Rzeczycka!
Błogosławiona Jesteś między niewiastami!
Ty jesteś obrazem Kościoła napełnionego blaskiem paschalnego światła.
Ty jesteś dumą naszego ludu i znakiem zwycięstwa nad złem.
Obietnico miłosiernej miłości Ojca,
Nauczycielko głoszenia Dobrej Nowiny,
Znaku płonącego ognia Ducha Świętego!
które Ojciec objawia maluczkim.
Okaż nam siłę Twej matczynej opieki.
Niech Twoje Niepokalane Serce,
będzie ucieczką grzeszników
i drogą, która prowadzi do Boga.
O, Madonno Rzeczycka
Zjednoczeni z braćmi i siostrami w wierze, nadziei i miłości,
Tobie się oddajemy.
Zjednoczeni z braćmi i siostrami, przez Ciebie, Bogu się poświęcamy.
Zanurzeni w blasku światła, które z Twoich rąk wypływa,
oddajemy cześć Bogu na wieki wieków.
Amen.

poniedziałek, 14, czerwiec 2021 06:49

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (9 maja 2021 r.)

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY
9 maja 2021 r.

1. Świętowanie niedzieli to świętowanie obecności Jezusa Zmartwychwstałego wśród nas. Oddał życie, aby nas zbawić, abyśmy mieli życie. Jego ofiara wymaga naszej odpowiedzi, dlatego zachęcajmy się nawzajem do autentycznego życia wiarą na co dzień. Tak żyły pierwsze wspólnoty. Trwajmy w radości Wielkiej Nocy. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 900 spotkanie rodziców i dzieci I komunijnych. Msza św. w Kawęczynie o godz. 1800.

2. Przez cały maj codziennie godz. 1800 nabożeństwo majowe. W niedziele i świata po Sumie.

3. W poniedziałek po Mszy Świętej o 1800 spotkanie formacyjne dla młodzieży, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

4. W najbliższy czwartek, 13 maja, wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej i kolejna rocznica zamachu na Jana Pawła II w 1981 r. O godz. 1800 Msza święta i nabożeństwo fatimskie, który zakończymy Procesją Światła i apelem maryjnym. Na to nabożeństwo zabierzmy ze sobą świece.

5. W najbliższy piątek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się, by w każdym z nas Bóg odnowił dary i charyzmaty. Zachęcamy do modlitwy w intencji młodzieży, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

6. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Msza Święta w Glinie o godz. 1800.

7. Zachęcamy do lektury katolickich tygodników „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego” oraz miesięcznika „Mały Gość Niedzielny”.

8. Mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński:

• Dariusz Dupczak, kawaler z Luboczy par. Rzeczyca i Agata Halina Chmielewska, panna z par. Drzewica.
  • Sebastian Paweł Cholewa kawaler z Sadykierza i Patrycja Wiktoria Jacak, panna z parafii Spała.
  • Hubert Piotr Dulas, kawaler z par. Będków i Ewa Anna Kobacka panna z Rzeczycy.
  • Mateusz Nowak kawaler z par. tutejszej i Monika Łaska panna z par. w Cielądzu.
  • Sebastian Józef Kupis kaw. z par. Inowłódz i Ewelina Pasik, panna z Rzeczycy.

9. Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionym tygodniu na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza swoim błogosławieństwem waszą hojność.

10. Prośba do nowożeńców i uczestników uroczystości ślubnych, aby na terenie przykościelnym nie używać wybuchowych konfetti.

11. Zmarł śp. Józef Nowicki z Tomaszowa Mazowieckiego. Pogrzeb w Rzeczycy w środę 12 maja o godz. 1230. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2021.  Wszystkie prawa zastrzeżone.