Wsparcie finansowe z budżetu Powiatu w wysokości 22 717,00 zł  na zadanie pn. Rzeczyca, dawna organistówka: odtworzenie zewnętrznych odrzwi i drzwi

Program Ochrona zabytków Zadanie pn. Rzeczyca, dawna organistówka ( XX w.): remont - etap V dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Witaj, Matko Pana,
Dziewico Maryjo, Królowo Różańca, Madonno Rzeczycka!
Błogosławiona Jesteś między niewiastami!
Ty jesteś obrazem Kościoła napełnionego blaskiem paschalnego światła.
Ty jesteś dumą naszego ludu i znakiem zwycięstwa nad złem.
Obietnico miłosiernej miłości Ojca,
Nauczycielko głoszenia Dobrej Nowiny,
Znaku płonącego ognia Ducha Świętego!
które Ojciec objawia maluczkim.
Okaż nam siłę Twej matczynej opieki.
Niech Twoje Niepokalane Serce,
będzie ucieczką grzeszników
i drogą, która prowadzi do Boga.
O, Madonno Rzeczycka
Zjednoczeni z braćmi i siostrami w wierze, nadziei i miłości,
Tobie się oddajemy.
Zjednoczeni z braćmi i siostrami, przez Ciebie, Bogu się poświęcamy.
Zanurzeni w blasku światła, które z Twoich rąk wypływa,
oddajemy cześć Bogu na wieki wieków.
Amen.

poniedziałek, 14, czerwiec 2021 08:48

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (2 maja 2021 r.)

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY
2 maja 2021 r.

1. Kościół jest wspólnotą zakorzenioną w Chrystusie, który jest krzewem winnym, a my jesteśmy latoroślami. Warto uświadamiać sobie tę ewangeliczną prawdę i świadczyć o niej swoim życiem. A każde uczestnictwo w Eucharystii jest nieustannym wzrastaniem w miłości.

2. Rozpoczęliśmy maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Każdego dnia o godz. 1800 zapraszamy na nabożeństwo majowe.

3. Jutro, 3 maja, uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszego narodu. Przez lata ta uroczystość jednoczyła nas wokół sanktuarium jasnogórskiego, o którym św. Jan Paweł II, powiedział że tam bije serce naszego narodu. Maryja króluje nam od wieków i nigdy nie zawiodła pokładanej w Niej nadziei, czego świadectwem są wota wdzięczności. Tego dnia msze w kościele o godz. 700, o godz. 900 w intencji Ojczyzny i o godz.1130. O godz. 1700 msza św. w Luboczy, a o godz. 1800 w Brzozowie.

4. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa o godz. 700 – 900 i 1800.

5. W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 900 spotkanie rodziców i dzieci I Komunijnych. Uroczystość I Komunii w naszej Parafii 6 czerwca o godz. 1130.

6. Zachęcamy do lektury katolickich tygodników „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego” oraz miesięcznika „Mały Gość Niedzielny”.

7. Mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński:

• Dariusz Dupczak, kawaler z Luboczy par. Rzeczyca i Agata Halina Chmielewska, panna z par. Drzewica.
  • Sebastian Paweł Cholewa kawaler z Sadykierza i Patrycja Wiktoria Jacak, panna z parafii Spała.
  • Hubert Piotr Dulas, kawaler z par. Będków i Ewa Anna Kobacka panna z Rzeczycy.
  • Mateusz Nowak kawaler z par. tutejszej i Monika Łaska panna z par. w Cielądzu.

8. Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza swoim błogosławieństwem waszą hojność.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2021.  Wszystkie prawa zastrzeżone.