Fundacja
Centrum ks. Jędrzeja Kitowicza
97-220 Rzeczyca,
ul. ks. Jędrzeja Kitowicza 17
tel.: (+48) 44 710 51 25
e-mail: fundacja@kitowicz.pl
KRS: 0000623207

Konto bankowe:
Bank Pekao SA
03 1240 1545 1111 0010 7455 6473

DRUK PRZELEWU

Wsparcie finansowe z budżetu Powiatu w wysokości 22 717,00 zł  na zadanie pn. Rzeczyca, dawna organistówka: odtworzenie zewnętrznych odrzwi i drzwi


Program Ochrona zabytków Zadanie pn. Rzeczyca, dawna organistówka ( XX w.): remont - etap V dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Witaj, Matko Pana,
Dziewico Maryjo, Królowo Różańca, Madonno Rzeczycka!
Błogosławiona Jesteś między niewiastami!
Ty jesteś obrazem Kościoła napełnionego blaskiem paschalnego światła.
Ty jesteś dumą naszego ludu i znakiem zwycięstwa nad złem.
Obietnico miłosiernej miłości Ojca,
Nauczycielko głoszenia Dobrej Nowiny,
Znaku płonącego ognia Ducha Świętego!
które Ojciec objawia maluczkim.
Okaż nam siłę Twej matczynej opieki.
Niech Twoje Niepokalane Serce,
będzie ucieczką grzeszników
i drogą, która prowadzi do Boga.
O, Madonno Rzeczycka
Zjednoczeni z braćmi i siostrami w wierze, nadziei i miłości,
Tobie się oddajemy.
Zjednoczeni z braćmi i siostrami, przez Ciebie, Bogu się poświęcamy.
Zanurzeni w blasku światła, które z Twoich rąk wypływa,
oddajemy cześć Bogu na wieki wieków.
Amen.


"Zagospodarowanie terenu wokół Kościoła
p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy"
dofinansowano ze środków WFOŚiGW w Łodzi

Wyszukaj

Licznik odwiedzin

6.png6.png0.png5.png5.png1.png
Dzisiaj211
Wczoraj788
Ostatni tydzień211
Ostatni miesiąc8234
Wszystkie660551

6
odwiedzających na stronie

poniedziałek, 14, czerwiec 2021 07:50

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (11 kwietnia 2021 r.)

DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY, CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO
11 kwietnia 2021 r.

1. Druga niedziela Wielkanocy jest obchodzona jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Pan Jezus dał grzesznikom święto Miłosierdzia jako ostatnią deskę ratunku. Z dobrze odprawioną spowiedzią i Komunią Świętą, przyjętą w tym dniu, jest związana obietnica zupełnego odpuszczenia win i kar. To także patronalne święto Caritasu, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Doświadczamy nieustannie miłosierdzia Bożego, dlatego możemy uczyć się być miłosiernymi dla braci i sióstr. Ojciec Święty Jan Paweł II zachęcał nas tymi słowami: „Trzeba tę iskrę Bożej łaski rozniecać. Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia […]. Bądźcie świadkami miłosierdzia!” (Kraków-Łagiewniki, 17.08.2002) Dzisiaj po Sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego.

2. Przed laty dotknęła nas tragedia katastrofy w Smoleńsku. Na katyńskiej ziemi, która nosi w sobie ofiarę z życia kwiatu polskiej inteligencji lat międzywojennych, została złożona ofiara przez tych, dla których Bóg, Honor i Ojczyzna były najwyższymi wartościami.

3. Zachęcamy do lektury świątecznych wydań katolickich tygodników „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

4. Mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński:

  • Mateusz Górecki kawaler z Rzeczycy i Patrycja Bojanowska , panna z parafii Wolbórz.
  • Mirosław Poterała kawaler i Zuzanna Nogańska panna, oboje z par. Sadkowice.
  • Mariusz Stępniarek, kawaler z par. Jeżów i Justyna Rosłaniec, panna z par. Rzeczyca.

5. We wtorek odbył się pogrzeb śp. Stanisława Tracza. W poniedziałek odprawimy pogrzeby o godz. 1200 śp. Józefa Rataja i o godz. 14.00 śp. Pawła Skury. We wtorek 13 kwietnia o godz. 1230 śp. Krzysztofa Pardeja, w piątek o godz. 1200 śp. Władysława Muszyńskiego. Pamiętajmy o nich w modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.

6. Zwracam się z gorącą prośbą o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa sanitarnego podczas uczestnictwa w celebracjach liturgicznych, o przestrzeganie aktualnego limitu uczestników, o zachowywanie dystansu społecznego, zakrywanie ust i nosa oraz dezynfekcję dłoni.

Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2021.  Wszystkie prawa zastrzeżone.