Wsparcie finansowe z budżetu Powiatu w wysokości 22 717,00 zł  na zadanie pn. Rzeczyca, dawna organistówka: odtworzenie zewnętrznych odrzwi i drzwi

Program Ochrona zabytków Zadanie pn. Rzeczyca, dawna organistówka ( XX w.): remont - etap V dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Witaj, Matko Pana,
Dziewico Maryjo, Królowo Różańca, Madonno Rzeczycka!
Błogosławiona Jesteś między niewiastami!
Ty jesteś obrazem Kościoła napełnionego blaskiem paschalnego światła.
Ty jesteś dumą naszego ludu i znakiem zwycięstwa nad złem.
Obietnico miłosiernej miłości Ojca,
Nauczycielko głoszenia Dobrej Nowiny,
Znaku płonącego ognia Ducha Świętego!
które Ojciec objawia maluczkim.
Okaż nam siłę Twej matczynej opieki.
Niech Twoje Niepokalane Serce,
będzie ucieczką grzeszników
i drogą, która prowadzi do Boga.
O, Madonno Rzeczycka
Zjednoczeni z braćmi i siostrami w wierze, nadziei i miłości,
Tobie się oddajemy.
Zjednoczeni z braćmi i siostrami, przez Ciebie, Bogu się poświęcamy.
Zanurzeni w blasku światła, które z Twoich rąk wypływa,
oddajemy cześć Bogu na wieki wieków.
Amen.

środa, 20, styczeń 2021 18:06

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (20 grudnia 2020 r.)

CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU
20 grudnia 2020 r.

1. Powoli kończy się Adwent. Ufam, że większość parafian skorzystała z czasu łaski i dzięki sakramentowi pojednania przygotowała serce na spotkanie z nadchodzącym Panem. Zewnętrzne oznaki przygotowań, takie jak czystość naszych domów i mieszkań, przygotowania do wieczerzy wigilijnej, są ważne, lecz ważniejsza jest troska o duchowe przygotowanie, żeby Pan Jezus mógł się spotkać z nami w czystości naszych serc, uporządkowanych relacjach i pokoju wokół nas.

2. Do czwartku włącznie roraty o godz.700 podczas których możemy przystąpić do spowiedzi.

3. W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Zanim zasiądziemy do wieczerzy, zadbajmy nie tylko o zachowanie tradycji postnego posiłku, lecz przede wszystkim, przez wspólną modlitwę, czytanie opisu narodzenia z Ewangelii św. Łukasza oraz łamanie się opłatkiem, stwórzmy w swoich domach przestrzeń, by Bóg mógł zagościć w naszym życiu. O północy zapraszamy na pasterkę. Zgodnie z tradycją naszych ojców będziemy się dzielić radością z Bożego Narodzenia. W uroczystość Narodzenia Pańskiego Msze święte o godz. 900 – 1130 i 1600

4. W sobotę 26 grudnia wspominamy św. Szczepana – pierwszego męczennika. W tym dniu Msze Święte według porządku niedzielnego: 700 – 900 – 1130 i 1800.

5. Już dziś informujemy, że wizytę duszpasterską, zwaną kolędą, ze względu na pandemię musimy odwołać.

6. Pobłogosławione opłatki na stół wigilijny można otrzymać po każdej Mszy Świętej u Pana Organisty.

7. U ministrantów i w zakrystii można kupić świece Caritasu. Dochód zostanie przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, które realizowane jest pod hasłem „Świeca, która tworzy polską wigilię”.

8. Zachęcamy do nabycia i lektury katolickich tygodników: „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” z dodatkiem specjalnym: modlitwy na rozpoczęcie kolacji wigilijnej. Polecam styczniowy miesięcznik „Mały Gość Niedzielny” ze stajenką do samodzielnego złożenia oraz kodem do pobrania filmu „Największy z cudów”.

9. Dziękuję za ofiary złożone w ostatnią niedzielę do puszek na pomoc dla rodziny z Luboczy, która doświadczyła nieszczęścia pożaru domu.

10. W ubiegłym tygodniu złożyłem wniosek do Łódzkiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków o wydanie pozwolenia na prowadzenie prac przy
obrazie „Zwiastowanie NMP ” z ołtarza bocznego naszego kościoła. Planowane są prace konserwatorskie i restauratorskie w celu zahamowania postępującej destrukcji oraz przywrócenia obrazowi, będącemu przedmiotem kultu, walorów estetycznych. Obraz jest mocno zabrudzony, z pociemniałym werniksem zniekształcającym kolorystykę. Zaprawa i warstwa malarska odspajają się, a płócienne podobrazie jest rozdarte i zdeformowane przez pofalowania. Przewidywany termin rozpoczęcia 1 kwietnia 2021 r. Przewidywany termin zakończenia 30 listopada 2022 r.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2021.  Wszystkie prawa zastrzeżone.