Fundacja
Centrum ks. Jędrzeja Kitowicza
97-220 Rzeczyca,
ul. ks. Jędrzeja Kitowicza 17
tel.: (+48) 44 710 51 25
e-mail: fundacja@kitowicz.pl
KRS: 0000623207

Konto bankowe:
Bank Pekao SA
03 1240 1545 1111 0010 7455 6473

DRUK PRZELEWU

Wsparcie finansowe z budżetu Powiatu w wysokości 22 717,00 zł  na zadanie pn. Rzeczyca, dawna organistówka: odtworzenie zewnętrznych odrzwi i drzwi


Program Ochrona zabytków Zadanie pn. Rzeczyca, dawna organistówka ( XX w.): remont - etap V dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Witaj, Matko Pana,
Dziewico Maryjo, Królowo Różańca, Madonno Rzeczycka!
Błogosławiona Jesteś między niewiastami!
Ty jesteś obrazem Kościoła napełnionego blaskiem paschalnego światła.
Ty jesteś dumą naszego ludu i znakiem zwycięstwa nad złem.
Obietnico miłosiernej miłości Ojca,
Nauczycielko głoszenia Dobrej Nowiny,
Znaku płonącego ognia Ducha Świętego!
które Ojciec objawia maluczkim.
Okaż nam siłę Twej matczynej opieki.
Niech Twoje Niepokalane Serce,
będzie ucieczką grzeszników
i drogą, która prowadzi do Boga.
O, Madonno Rzeczycka
Zjednoczeni z braćmi i siostrami w wierze, nadziei i miłości,
Tobie się oddajemy.
Zjednoczeni z braćmi i siostrami, przez Ciebie, Bogu się poświęcamy.
Zanurzeni w blasku światła, które z Twoich rąk wypływa,
oddajemy cześć Bogu na wieki wieków.
Amen.


"Zagospodarowanie terenu wokół Kościoła
p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy"
dofinansowano ze środków WFOŚiGW w Łodzi

Wyszukaj

Licznik odwiedzin

5.png8.png5.png8.png4.png6.png
Dzisiaj352
Wczoraj410
Ostatni tydzień1120
Ostatni miesiąc8616
Wszystkie585846

4
odwiedzających na stronie

środa, 20, styczeń 2021 17:02

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (22 listopada 2020 r.)

JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA
22 listopada 2020 r.

 

1. Dzisiaj przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku, na zakończenie przypadającego wówczas Roku Jubileuszowego. W odnowionej liturgii Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie.

2. Dziś po Mszy świętej o godz. 1130 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. Dzisiejsza uroczystość jest też świętem patronalnym Akcji Katolickiej. To stowarzyszenie wiernych, a jego celem jest formacja duchowa, moralna, a także kulturalna. Ważnym zadaniem jego członków jest świadome uczestnictwo we wszystkich sferach życia publicznego i realizacja społecznego wymiaru wiary i społecznego obywatelstwa Kościoła. W ten sposób Akcja Katolicka pełni misję apostolską w ścisłym związku z hierarchią Kościoła.

4. Czas przygotować się do Adwentu – okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. W poniedziałek i we wtorek w naszej Parafii 40. Godzinne Nabożeństwo, a w środę Uroczystość Odpustowa św. Katarzyny Aleksandryjskiej. W tych dniach Msze święte o godz. 900. 1130 i 1800. Między mszami wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. Z racji na sytuację pandemiczną tegoroczne nabożeństwo i Odpust musimy przeżyć w ograniczonej formie, bez udziału rekolekcjonisty i zaproszonych Gości Przypominamy o restrykcjach sanitarnych związanych z pandemią. W naszym kościele może przebywać na jednej mszy do 30 osób. Prosimy również pamiętać o obowiązku noszenia masek zakrywających nos i usta oraz dezynfekcji rąk. W kruchcie i zakrystii kościoła znajdują się dozowniki.

5. Proszę o zainteresowanie się prasą katolicką. Są bieżące wydania tygodników „Niedziela”, „Gość Niedzielny” oraz miesięcznik „Mały Gość Niedzielny” z płytą Magdy Anioł, a na niej m.in. piosenki roratnie. Kto stoi za histerycznymi atakami na św. Jana Pawła II ? Co tak naprawdę znajduje się w watykańskim dokumencie? Dlaczego media formułują nieprawdziwe oskarżenia i oszczerstwa wobec Papieża Polaka? Więcej na ten temat znajdziecie w najnowszej „Niedzieli”.

6. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: śp. Jana Piątkowskiego z Grotowic i śp. Barbary Perek z Warszawy. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2021.  Wszystkie prawa zastrzeżone.