Wsparcie finansowe z budżetu Powiatu w wysokości 22 717,00 zł  na zadanie pn. Rzeczyca, dawna organistówka: odtworzenie zewnętrznych odrzwi i drzwi

Program Ochrona zabytków Zadanie pn. Rzeczyca, dawna organistówka ( XX w.): remont - etap V dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Witaj, Matko Pana,
Dziewico Maryjo, Królowo Różańca, Madonno Rzeczycka!
Błogosławiona Jesteś między niewiastami!
Ty jesteś obrazem Kościoła napełnionego blaskiem paschalnego światła.
Ty jesteś dumą naszego ludu i znakiem zwycięstwa nad złem.
Obietnico miłosiernej miłości Ojca,
Nauczycielko głoszenia Dobrej Nowiny,
Znaku płonącego ognia Ducha Świętego!
które Ojciec objawia maluczkim.
Okaż nam siłę Twej matczynej opieki.
Niech Twoje Niepokalane Serce,
będzie ucieczką grzeszników
i drogą, która prowadzi do Boga.
O, Madonno Rzeczycka
Zjednoczeni z braćmi i siostrami w wierze, nadziei i miłości,
Tobie się oddajemy.
Zjednoczeni z braćmi i siostrami, przez Ciebie, Bogu się poświęcamy.
Zanurzeni w blasku światła, które z Twoich rąk wypływa,
oddajemy cześć Bogu na wieki wieków.
Amen.

środa, 20, styczeń 2021 16:50

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (8 listopada 2020 r.)

TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
8 listopada 2020 r.

1. W środę, 11 listopada będziemy świętować Święto Niepodległości. Pamiętajmy o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny. W Diecezji Łowickiej Uroczystość św. Wiktorii, głównej Patronki diecezji. Msze Święte w naszym kościele o godz. 700 – 900 i 1130. Msza święta w intencji Ojczyzny o godz. 900.

2. Listopad tradycyjnie jest czasem modlitewnej pamięci o zmarłych. Polecajmy ich Bożemu miłosierdziu. W naszym kościele od przyszłej niedzieli będziemy w wypominkach rocznych polecać naszych bliskich zmarłych. Wypominki można składać w zakrystii.

3. Proszę o zainteresowanie się prasą katolicką. Są bieżące wydania tygodników „Niedziela”, „Gość Niedzielny” oraz kalendarz diecezjalny.

4. Od wczoraj zobowiązani jesteśmy dostosować się do nowych restrykcji sanitarnych związanych z pandemią. W naszym kościele może przebywać na jednej mszy do 30 osób. ( także w dniu pogrzebu). Przypominamy również o obowiązku noszenia masek zakrywających nos i usta, dezynfekcji rąk. W kruchcie i zakrystii kościoła znajdują się dozowniki do dezynfekcji.

5. Spotkania w kościele z dziećmi I komunijnymi i kandydatami do bierzmowania zostają zawieszone aż do odwołania.

6. Pamiętajmy w naszych modlitwach o ludziach chorych i cierpiących oraz o służbie zdrowia.

7. W poniedziałek odbył się pogrzeb śp. Ireny Kuśmierek lat 71 z ul. Mościckiego w Rzeczycy. Wczoraj w bazylice łowickiej i w kościele parafialnym w Żdzarach odbyły się uroczystości pogrzebowe śp. ks. bp. Józefa Zawitkowskiego. Msza święta w intencji Zmarłego ks. Biskupa Józefa w naszym kościele będzie odprawiona w przyszłą niedziele o godz. 1130. W poniedziałek o godz. 1230 odbędzie się pogrzeb śp. Edwarda Milczarka lat 82 z Jeziorca, a we wtorek o godz. 1230 pogrzeb śp. Julianny Kmita lat 98 z Bobrowca.

Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2021.  Wszystkie prawa zastrzeżone.