Dofinansowanie zadania pn. Rzeczyca, dawna organistówka: prace budowlane – etap IV (pokrycie dachu, izolacje, schody, tynki, wylewki, elewacja, opaska, podest wejściowy).

Witaj, Matko Pana,
Dziewico Maryjo, Królowo Różańca, Madonno Rzeczycka!
Błogosławiona Jesteś między niewiastami!
Ty jesteś obrazem Kościoła napełnionego blaskiem paschalnego światła.
Ty jesteś dumą naszego ludu i znakiem zwycięstwa nad złem.
Obietnico miłosiernej miłości Ojca,
Nauczycielko głoszenia Dobrej Nowiny,
Znaku płonącego ognia Ducha Świętego!
które Ojciec objawia maluczkim.
Okaż nam siłę Twej matczynej opieki.
Niech Twoje Niepokalane Serce,
będzie ucieczką grzeszników
i drogą, która prowadzi do Boga.
O, Madonno Rzeczycka
Zjednoczeni z braćmi i siostrami w wierze, nadziei i miłości,
Tobie się oddajemy.
Zjednoczeni z braćmi i siostrami, przez Ciebie, Bogu się poświęcamy.
Zanurzeni w blasku światła, które z Twoich rąk wypływa,
oddajemy cześć Bogu na wieki wieków.
Amen.

sobota, 04, kwiecień 2020 16:38

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (24 listopada 2019 r.)

JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA
24 listopada 2019 r.

1. Pan Jezus wielokrotnie poucza nas o swoim królestwie, a przez swoje wcielenie urzeczywistnił słowa: „bliskie jest królestwo Boże”. Odnawiając nasze zawierzenie i uznając królewską godność Chrystusa, pragniemy na co dzień budować Jego królestwo prawdy, pokoju i zbawienia.
Podczas wszystkich Mszy Świętych odnawiamy dziś akt przyjęcia Chrystusa jako Pana naszych serc.

2. Wczoraj rozpoczęły się w naszej Parafii rekolekcje i nabożeństwo 40. Godzinne przed uroczystością odpustową naszej Patronki św. Katarzyny Aleksandryjskiej . W poniedziałek Odpust i spowiedź. Msze święte z naukami o godz. 900 – 1130 i 1800 Rekolekcje prowadzi ks. dr Radosław Kacprzak, wykładowca homiletyki w Wyższym Seminarium Duchownym i kapelan Szpitala Wojewódzkiego w Radomiu.

3. Na Sumę Odpustową o godz. 1130 zapraszamy wszystkich Parafian, Asystę w strojach ludowych Lektorów, Ministrantów, Bielanki Parafian z Gliny proszę o przygotowanie Liturgii Słowa i Procesji z darami.

4. Dekoracje kwiatami ołtarzy na czas 40 godzinnego Nabożeństwa i odpustu to dzieło parafian z ul. Długiej, Granicznej i Nowej. Serdecznie dziękuję.

5. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz. 1600.

6. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent.

7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy w tym tygodniu: miesięcznik „Mały Gość Niedzielny” z roratnim lampionem do zmontowania, tygodnik „Gość Niedzielny” z kalendarzem na 2020 rok i tygodnik „Niedziela”. U ministrantów i w zakrystii można nabyć płytę CD naszej Scholi.

♫Rzeczycka Schola - Dziś jest czas.♫

8. Zapowiedź przedślubna:

• Jędrzej Józef Wilkoński z Rzeczycy i Sandra Kinga Selega z par. św. Marcina w Tomaszowie Mazowieckim.

9. Solenizantów i jubilatów otaczamy serdeczną pamięcią i modlitwą.

Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2020.  Wszystkie prawa zastrzeżone.