Dofinansowanie zadania pn. Rzeczyca, dawna organistówka: prace budowlane – etap IV (pokrycie dachu, izolacje, schody, tynki, wylewki, elewacja, opaska, podest wejściowy).

Witaj, Matko Pana,
Dziewico Maryjo, Królowo Różańca, Madonno Rzeczycka!
Błogosławiona Jesteś między niewiastami!
Ty jesteś obrazem Kościoła napełnionego blaskiem paschalnego światła.
Ty jesteś dumą naszego ludu i znakiem zwycięstwa nad złem.
Obietnico miłosiernej miłości Ojca,
Nauczycielko głoszenia Dobrej Nowiny,
Znaku płonącego ognia Ducha Świętego!
które Ojciec objawia maluczkim.
Okaż nam siłę Twej matczynej opieki.
Niech Twoje Niepokalane Serce,
będzie ucieczką grzeszników
i drogą, która prowadzi do Boga.
O, Madonno Rzeczycka
Zjednoczeni z braćmi i siostrami w wierze, nadziei i miłości,
Tobie się oddajemy.
Zjednoczeni z braćmi i siostrami, przez Ciebie, Bogu się poświęcamy.
Zanurzeni w blasku światła, które z Twoich rąk wypływa,
oddajemy cześć Bogu na wieki wieków.
Amen.

sobota, 04, kwiecień 2020 16:12

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (17 listopada 2019 r.)

TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
17 listopada 2019 r.

1. Przez udział w niedzielnej Eucharystii Pan umocnił nas swoim słowem i Najświętszym Ciałem. Pomnażajmy w sercach dary Bożej łaski, aby wytrwale kroczyć drogami wiary, wiodącymi przez codzienne wyzwania i trudy. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 900 spotkanie z kandydatami do bierzmowania.

2. Pamiętając o tych, którzy poprzedzili nas w drodze do wiecznej ojczyzny, modlimy się o życie wieczne dla nich podczas nabożeństw wypominkowych w niedziele przed Mszami o godz. 900 i 1130.

3. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz. 1600.

4. Rekolekcje i nabożeństwo 40. Godzinne przed uroczystością odpustową naszej Patronki św. Katarzyny Aleksandryjskiej rozpoczną się w sobotę 23 listopada. W niedzielę będziemy przeżywać uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Podczas wszystkich Mszy Świętych odnowimy akt przyjęcia Chrystusa jako Pana naszych serc. Odpust i spowiedź w poniedziałek 25 listopada. We wszystkie dni Msze święte z naukami o godz. 900 – 1130 i 1800. Rekolekcje poprowadzi ks. dr Radosław Kacprzak, wykładowca homiletyki w Wyższym Seminarium Duchownym i kapelan Szpitala Wojewódzkiego w Radomiu.

5. Na Sumę Odpustową o godz. 1130 zapraszamy wszystkich Parafian, Asystę w strojach ludowych Lektorów, Ministrantów, Bielanki. Parafian z Gliny proszę o przygotowanie Liturgii Słowa i Procesji z darami na Ofiarowanie.

6. O dekoracje kwiatami ołtarzy na czas 40 godzinnego Nabożeństwa i odpustu proszę parafian z ul. Długiej, Granicznej i Nowej.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. U ministrantów i w zakrystii można nabyć płytę CD naszej Scholi.

8. Dzisiaj ofiary na tace przeznaczone są na pokrycie kosztów wywozu nieczystości z cmentarza parafialnego przed Uroczystością Wszystkich Świętych. Faktura za 12 kontenerów wynosi 8.424,00 zł.

9. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności +Jana Szczura, +Jana Grzegorczyka. Wieczny odpoczynek...

Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2020.  Wszystkie prawa zastrzeżone.