Rzeczyca, budynek dawnej organistówki z początku XX w.:
Rewitalizacja budynku zagrożonego katastrofą budowlaną -
etap III: strop żelbetonowy

odtworzenie komina, kroksztynów oraz lukarn, wymiana stropu,
prace budowlane przy ścianach
- etap III dofinansowano z środków

Fundacja ENERGA
z siedzibą w Gdańsku
obdarowała Parafię Rzymskokatolicką
p.w. Św. Katarzyny w Rzeczycy
kwotą 45 000 złotych na:
prace zabezpieczające,
wzmacniające oraz konserwatorskie
w Parafii

Witaj, Matko Pana,
Dziewico Maryjo, Królowo Różańca, Madonno Rzeczycka!
Błogosławiona Jesteś między niewiastami!
Ty jesteś obrazem Kościoła napełnionego blaskiem paschalnego światła.
Ty jesteś dumą naszego ludu i znakiem zwycięstwa nad złem.
Obietnico miłosiernej miłości Ojca,
Nauczycielko głoszenia Dobrej Nowiny,
Znaku płonącego ognia Ducha Świętego!
które Ojciec objawia maluczkim.
Okaż nam siłę Twej matczynej opieki.
Niech Twoje Niepokalane Serce,
będzie ucieczką grzeszników
i drogą, która prowadzi do Boga.
O, Madonno Rzeczycka
Zjednoczeni z braćmi i siostrami w wierze, nadziei i miłości,
Tobie się oddajemy.
Zjednoczeni z braćmi i siostrami, przez Ciebie, Bogu się poświęcamy.
Zanurzeni w blasku światła, które z Twoich rąk wypływa,
oddajemy cześć Bogu na wieki wieków.
Amen.

czwartek, 19, wrzesień 2019 14:47

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (25 sierpnia 2019 r.)

DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
25 sierpnia 2019 r.

1. Ostania niedziela sierpnia, kończący się czas wakacji i urlopów przynaglają nas do wdzięczności za wszelkie Boże dary, które stały się naszym udziałem w minionych miesiącach. Pamiętajmy o uwielbieniu dobrego Boga w naszych osobistych modlitwach.

2. Dzisiaj w naszej Gminie Dożynki. Msza święta dziękczynna za tegoroczne zbiory o godz. 1130.

3. W poniedziałek przypada uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Msze Święte o godz. 700 - 900 i 1130.

4. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz. 1800.

5. Adoracja Najświętszego Sakramentu w pierwszą niedzielę miesiąca będzie dla nas okazją do uwielbienia Pana Boga za miniony czas oraz zawierzenia Jemu nowego roku szkolnego i katechetycznego.

6. Msza Święta z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego dla dzieci oraz dla młodzieży w niedzielę 1 września o godz. 1130. Podczas Mszy św. błogosławieństwo przyborów szkolnych dla uczniów klas pierwszych.

7. Od 2 września powrócimy do zwyczajnego porządku godzin dyżurów w biurze parafialnym.

8. Wszystkich katechetów posługujących w szkołach na terenie naszej Parafii zapraszam na spotkanie w środę 4 września o godz. 1900.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

10. W czwartek w naszej Parafii przeżyliśmy odpust Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny z poświęceniem odrestaurowanej zabytkowej Rzeczyckiej Madonny. Dziękuję za wspólną modlitwę wszystkim obecnym na Uroczystości, Chórowi Parafialnemu, Asyście, Lektorom, Ministrantom, Harcerzom i Zuchom. Bardzo dziękuję mieszkańcom Sadykierza za przygotowanie Liturgii Słowa, procesji z darami Ołtarza i piękne dekoracje kwiatowe ołtarzy.

11. Zapowiedź przedślubna:

• Jacek Benedykt Kaczmarski z parafii w Spale i Agata Sudak z Luboczy parafia Rzeczyca.
  • Piotr Socha z Sadykierza i Karolina Grażyna Ceran z Luboczy, oboje parafia Rzeczyca.
  • Cezary Stolarski z Sadykierza par. Rzeczyca i Monika Stańczy z par. św. Pawła od Krzyża w Rawie Mazowieckiej.

12. Dziękuję za ofiary na pokrycie kosztów renowacji zabytkowej figury Rzeczyckiej Madonny.

13. Solenizantów i jubilatów tygodnia powierzamy opiece Matki Bożej Częstochowskiej.

14. Parafian z Zawad proszę o kwiaty na ołtarze na przyszłą niedzielę.

15. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności +Helenę Skorek z Luboczy, +Stanisława Kielana z Bobrowca, +Mieczysława Pieńkowskiego z Rzeczycy i +Stanisława Szczura z Zawad. Wieczny odpoczynek…

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 26 VIII – Matka Boża Częstochowska,
  • 27 VIII – św. Monika (331-387), matka i orędowniczka nawrócenia św. Augustyna, patronka matek i wdów,
  • 28 VIII – św. Augustyn (354-430), biskup, Doktor Kościoła, filozof, chrześcijański pisarz, teolog łaski,
  • 29 VIII – św. Jan Chrzciciel w tajemnicy męczeńskiej śmierci.
Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2019.  Wszystkie prawa zastrzeżone.