Dofinansowanie zadania pn. Rzeczyca, dawna organistówka: prace budowlane – etap IV (pokrycie dachu, izolacje, schody, tynki, wylewki, elewacja, opaska, podest wejściowy).

Witaj, Matko Pana,
Dziewico Maryjo, Królowo Różańca, Madonno Rzeczycka!
Błogosławiona Jesteś między niewiastami!
Ty jesteś obrazem Kościoła napełnionego blaskiem paschalnego światła.
Ty jesteś dumą naszego ludu i znakiem zwycięstwa nad złem.
Obietnico miłosiernej miłości Ojca,
Nauczycielko głoszenia Dobrej Nowiny,
Znaku płonącego ognia Ducha Świętego!
które Ojciec objawia maluczkim.
Okaż nam siłę Twej matczynej opieki.
Niech Twoje Niepokalane Serce,
będzie ucieczką grzeszników
i drogą, która prowadzi do Boga.
O, Madonno Rzeczycka
Zjednoczeni z braćmi i siostrami w wierze, nadziei i miłości,
Tobie się oddajemy.
Zjednoczeni z braćmi i siostrami, przez Ciebie, Bogu się poświęcamy.
Zanurzeni w blasku światła, które z Twoich rąk wypływa,
oddajemy cześć Bogu na wieki wieków.
Amen.

sobota, 04, kwiecień 2020 16:57

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (2 czerwca 2019 r.)

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE
2 czerwca 2019 r.
1. Czterdzieści dni po zmartwychwstaniu Chrystus wstąpił do nieba. Pamiątkę tego wydarzenia Kościół celebruje dzisiaj. Chrystus wstępuje do chwały Ojca, aby powrócić na końcu czasów. Dzisiejsza uroczystość wyraźnie wskazuje nam na ostateczny kres wszystkich naszych dróg, którym zgodnie z Bożym zamysłem miłości jest życie wieczne w królestwie niebieskim. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 900 przekazanie Obrazu Jasnogórskiego mieszkańcom ul. Kitowicza, Krótkiej, Kwiatowej, Obwodowej, Niskiej, Słonecznej, Hubala i Tomaszowskiej. Uroczystość I Komunii Świętej o godz. 1130.

2. Trwamy w oczekiwaniu na zesłanie Ducha Świętego. Nowenna przygotowująca nas do tej uroczystości odprawiana jest codziennie na zakończenie Mszy Świętej o godz. 1800.

3. Czerwiec to tradycyjnie miesiąc szczególnego kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Cześć Bożemu Sercu będziemy oddawali podczas nabożeństw czerwcowych w tygodniu o godzinie 1800 oraz w niedziele po Sumie o 1130.

4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Zachęcamy do czwartkowej modlitwy o powołania oraz do udziału we Mszy wynagradzającej Bożemu Sercu w piątek o godz. 900. Spowiedź piątkowa o godz. 700 – 900 i 1800.

5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia „Gość Niedzielny” i „Niedziela”. W „Gościu” dodatek: „Pierwsza pielgrzymka papieża Jana Pawła II do Polski”. Już za tydzień w „Gościu Niedzielnym’ z okazji 40. Rocznicy pierwszej pielgrzymki płyta CD „Musicie być mocni”.

6. W Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa 20 czerwca Msza święta i procesja do czterech ołtarzy o godz. 1130. Proszę o przygotowanie ołtarzy:

• 1- przy Ośrodku Zdrowia – Kawęczyn,
  • 2- przy OSP tradycyjnie Strażacy i okoliczni mieszkańcy,
  • 3- w parku mieszkańcy bloków przy ul. Parkowej,
  • 4 przy kościele – Grotowice.

7. Jubilatów i solenizantów zwierzamy Bożemu Sercu i wstawiennictwu świętych patronów.

8. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności ś. p. Genowefę Grzejszczyk. Zmarł ś. p. Jan Wiktorek. Pogrzeb w poniedziałek o godz. 1200. Wieczny odpoczynek…

Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2020.  Wszystkie prawa zastrzeżone.