Fundacja
Centrum ks. Jędrzeja Kitowicza
97-220 Rzeczyca,
ul. ks. Jędrzeja Kitowicza 17
tel.: (+48) 44 710 51 25
e-mail: fundacja@kitowicz.pl
KRS: 0000623207

Konto bankowe:
Bank Pekao SA
03 1240 1545 1111 0010 7455 6473

DRUK PRZELEWU

Program Ochrona zabytków Zadanie pn. Rzeczyca, dawna organistówka ( XX w.): remont - etap V dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Witaj, Matko Pana,
Dziewico Maryjo, Królowo Różańca, Madonno Rzeczycka!
Błogosławiona Jesteś między niewiastami!
Ty jesteś obrazem Kościoła napełnionego blaskiem paschalnego światła.
Ty jesteś dumą naszego ludu i znakiem zwycięstwa nad złem.
Obietnico miłosiernej miłości Ojca,
Nauczycielko głoszenia Dobrej Nowiny,
Znaku płonącego ognia Ducha Świętego!
które Ojciec objawia maluczkim.
Okaż nam siłę Twej matczynej opieki.
Niech Twoje Niepokalane Serce,
będzie ucieczką grzeszników
i drogą, która prowadzi do Boga.
O, Madonno Rzeczycka
Zjednoczeni z braćmi i siostrami w wierze, nadziei i miłości,
Tobie się oddajemy.
Zjednoczeni z braćmi i siostrami, przez Ciebie, Bogu się poświęcamy.
Zanurzeni w blasku światła, które z Twoich rąk wypływa,
oddajemy cześć Bogu na wieki wieków.
Amen.


"Zagospodarowanie terenu wokół Kościoła
p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy"
dofinansowano ze środków WFOŚiGW w Łodzi

Wyszukaj

Licznik odwiedzin

4.png8.png0.png9.png9.png8.png
Dzisiaj398
Wczoraj470
Ostatni tydzień3687
Ostatni miesiąc6322
Wszystkie480998

10
odwiedzających na stronie

niedziela, 12, lipiec 2020 18:38

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (21 kwietnia 2019 r.)

NIEDZIELA WIELKANOCNA
ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
21 kwietnia 2019 r.

1. Błogosławiona radość pustego grobu staje się dzisiaj naszym udziałem. Przez okres Wielkiego Postu, rekolekcje, udział w nabożeństwach pasyjnych i sakrament pokuty przygotowaliśmy serca na spotkanie ze Zmartwychwstałym. Niech Chrystusowe zwycięstwo nad grzechem i śmiercią napełni nasze serca nową nadzieją. Wielkanocna radość niech zagości w naszych domach, pośród krewnych, przyjaciół i znajomych. Niech umacnia zwłaszcza dotkniętych cierpieniem, chorobą, wszelką ludzką krzywdą i zranionych grzechem. Miłość ostatecznie zwycięża śmierć. Przyobleczmy nasze życie w zwycięską miłość Zbawiciela i jej doświadczajmy. Ogarnięci Bożą miłością dzielmy się tym darem z naszymi braćmi. Potrzeba bowiem tej miłości w każdym wymiarze naszego życia, zwłaszcza społecznym i narodowym. Współczesność ciągle domaga się od nas świadectwa, że rzeczywiście tylko na Chrystusie i Jego zwycięstwie nad wszelkim złem, na głoszonej przez Niego prawdzie, sprawiedliwości i miłości można budować lepszą przyszłość.

2. Dziś i jutro w Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte jeszcze o godz. 700-900 i 1130. Pamiętajmy, że nasza radość i cała przedświąteczna krzątanina miały swój cel przede wszystkim w wydarzeniach męki, śmierci i zmartwychwstania Pana Jezusa. Zadbajmy o nasz udział w świątecznej Mszy Świętej. Zachęcam także, o ile to możliwe, do uczestnictwa we Mszach Świętych przez całą oktawę Wielkanocy. W czasie wolnym warto zajrzeć też do innych kościołów i obejrzeć wystrój grobów Pańskich.

3. W ramach świątecznego popołudniowego wypoczynku, może przechadzki czy przejażdżki, pamiętajmy także o chwili modlitwy przy grobach naszych najbliższych, którzy przez chrzest zostali włączeni w Chrystusa i teraz oczekują na pełny udział w Jego zmartwychwstaniu.

4. W przyszłą niedzielę – drugą niedzielę Wielkanocy, czyli niedzielę Miłosierdzia Bożego, rozpocznie się Tydzień Miłosierdzia.

5. Zachęcamy do nabycia i lektury świątecznej katolickiej prasy.

6. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na inwestycje parafialne.

7. W drugim dniu Świąt Wielkanocnych naszymi ofiarami będziemy wspierali Diecezjalny Dom Kapłana Seniora.

8. Zapowiedzi:

  • Michał Pietrzak z parafii św. Józefa w Ciechanowie i Anna Katarzyna Czupryn z parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Rawie Mazowieckiej.

Narzeczonych polecamy modlitwie wiernych. O ewentualnych przeszkodach kanonicznych należy powiadomić parafie narzeczonych.

9. Egzamin dzieci I Komunijnych 26 kwietnia o godz. 1700 na plebani. Alby I Komunijne będą do odebrania w niedzielę 28 kwietnia po Mszy św. o godz.900.

10. Egzamin kandydatów do bierzmowania 27 kwietnia o godz. 1000.

11. Siostry Nazaretanki oraz Parafia Św. Jana Chrzciciela w Łęgonicach serdecznie zapraszają na XXX Pielgrzymkę śladami Bł. Franciszki Siedliskiej z Roszkowej Woli do Żdżar w dniu 27 kwietnia 2019 r. Program na afiszu w gablocie.

12. W Sadykierzu zakończyło się Nawiedzenie Maryi w Jasnogórskim Obrazie . Proszę Parafian z Zawad o przejęcie Obrazu w Niedzielę Miłosierdzia Bożego po Sumie.

13. XV Diecezjalne Czuwanie Młodzieżowe w intencji powołań odbędzie się 11 maja 2019 roku o godz. 1900 w parafii pw. św. Jakuba w Skierniewicach.

14. Pragniemy podziękować wszystkim za przygotowanie naszego parafialnego kościoła do przeżywania tych najważniejszych świąt chrześcijańskich: za jego posprzątanie, przygotowanie dekoracji i liturgii na czas Triduum Paschalnego oraz za czynny i żywy udział w liturgiach minionych dni. Niech Wam wszystkim dobry Bóg wynagrodzi obfitością swojej łaski.

15. Parafianom i gościom przybyłym do naszej parafii na święta Wielkanocne życzymy owocnego udziału w Misterium Paschalnym Chrystusa. Niech spotkanie ze Zbawicielem przy Stole Eucharystycznym i przy stole w domach rodzinnych umocni was i wasze rodziny w miłości, jedności i pokoju.

Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2020.  Wszystkie prawa zastrzeżone.