Fundacja
Centrum ks. Jędrzeja Kitowicza
97-220 Rzeczyca,
ul. ks. Jędrzeja Kitowicza 17
tel.: (+48) 44 710 51 25
e-mail: fundacja@kitowicz.pl
KRS: 0000623207

Konto bankowe:
Bank Pekao SA
03 1240 1545 1111 0010 7455 6473

DRUK PRZELEWU

Program Ochrona zabytków Zadanie pn. Rzeczyca, dawna organistówka ( XX w.): remont - etap V dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Witaj, Matko Pana,
Dziewico Maryjo, Królowo Różańca, Madonno Rzeczycka!
Błogosławiona Jesteś między niewiastami!
Ty jesteś obrazem Kościoła napełnionego blaskiem paschalnego światła.
Ty jesteś dumą naszego ludu i znakiem zwycięstwa nad złem.
Obietnico miłosiernej miłości Ojca,
Nauczycielko głoszenia Dobrej Nowiny,
Znaku płonącego ognia Ducha Świętego!
które Ojciec objawia maluczkim.
Okaż nam siłę Twej matczynej opieki.
Niech Twoje Niepokalane Serce,
będzie ucieczką grzeszników
i drogą, która prowadzi do Boga.
O, Madonno Rzeczycka
Zjednoczeni z braćmi i siostrami w wierze, nadziei i miłości,
Tobie się oddajemy.
Zjednoczeni z braćmi i siostrami, przez Ciebie, Bogu się poświęcamy.
Zanurzeni w blasku światła, które z Twoich rąk wypływa,
oddajemy cześć Bogu na wieki wieków.
Amen.


"Zagospodarowanie terenu wokół Kościoła
p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy"
dofinansowano ze środków WFOŚiGW w Łodzi

Wyszukaj

Licznik odwiedzin

4.png8.png0.png9.png4.png9.png
Dzisiaj349
Wczoraj470
Ostatni tydzień3638
Ostatni miesiąc6273
Wszystkie480949

3
odwiedzających na stronie

niedziela, 12, lipiec 2020 16:58

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (14 kwietnia 2019 r.)

NIEDZIELA PALMOWA, CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ
14 kwietnia 2019 r.
1. Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, rozpoczyna uroczysty obchód Wielkiego Tygodnia. Jego punktem kulminacyjnym będzie Święte Triduum Paschalne upamiętniające wydarzenia od Ostatniej Wieczerzy po chwalebny dzień zmartwychwstania Pańskiego. W tych świętych dniach odnajdujemy najgłębszy sens życia Kościoła, świętej liturgii oraz źródło wszelkiej łaski.

2. Dzisiaj na początku każdej Mszy Świętej pobłogosławimy palmy. Przed Sumą o godz. 1130 zgromadzimy się przed kościołem, skąd wyruszy uroczysta procesja na pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Przed każdą Mszą świętą będzie można nabyć u naszych harcerzy własnoręcznie wykonane palmy. Dzisiaj ostatnie w tym roku nabożeństwo „gorzkie żale” po Sumie.

3. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną we wtorek Wielkiego Tygodnia 16 kwietnia od godz. 900.

4. W Wielki Czwartek w naszej katedrze łowickiej biskup ordynariusz wraz z kapłanami podczas uroczystej Mszy Świętej o godz. 1000 dokona poświęcenia oleju krzyżma do sprawowania sakramentów świętych: chrztu, bierzmowania, święceń kapłańskich i oleju chorych do namaszczenia chorych w parafiach diecezji.

5. Święte Triduum Paschalne rozpoczniemy sprawowaniem pamiątki Ostatniej Wieczerzy – uroczysta Msza Wieczerzy Pańskiej o godz.1800. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do kaplicy adoracji. Wieczorna modlitwa potrwa do godz. 2100.

6. W Wielki Piątek zachowujemy post ścisły, czyli całkowite wstrzymanie się od potraw mięsnych i spożycie tylko trzech posiłków w ciągu całego dnia, w tym jeden do syta.

7. W piątkowy wieczór o godz. 1800 będziemy sprawowali liturgię Męki Pańskiej. Zachęcamy do uczczenia Zbawiciela poprzez wysłuchanie opisu Męki Pańskiej oraz adorację krzyża św., za którą można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Po Komunii św. w uroczystej procesji przeniesiemy Najświętszy Sakrament do grobu Pańskiego. Adoracja potrwa do godz. 2100.

8. W Wielką Sobotę, przynosząc do pobłogosławienia pokarmy na stół wielkanocny, pamiętajmy, aby choć na chwilę zatrzymać się i w duchu podziękować Panu Jezusowi złożonemu do grobu za dzieło odkupienia. Błogosławieństwo pokarmów w kościele od godz. 800 do 1000. W terenie według tradycyjnego porządku. Prosimy o pojazdy od godz. 1030.

9. Zgodnie z najdawniejszym zwyczajem liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy po zmroku o godz. 2100 i zakończmy procesją Rezurekcyjną, podczas której obwieścimy wszystkim mieszkańcom parafii, że Jezus zmartwychwstał, żyje i działa wśród nas. Na tę liturgię prosimy przynieść świece i lampiony zabezpieczone profitkami przed rozlewaniem się wosku oraz naczynia na wodę święconą. Na nocną liturgię zapraszamy chór parafialny, ministrantów, lektorów, asystę, Panie z Kół Żywego Różańca, strażaków, młodzież strażacką, harcerzy, Orkiestrę Gminną, wszystkich Parafian i Gości. Proszę o wcześniejsze przygotowanie strojów ludowych, chorągwi, feretronu, różańca procesyjnego, poduszek. Przez uczestnictwo w procesji okażmy naszą wolę pójścia za Zmartwychwstałym Chrystusem we wszystkich okolicznościach życia, abyśmy mogli się stać uczestnikami jego chwały w Niebie.

10. W niedzielę Zmartwychwstania i w Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte o godz. 700, 900 i 1130. Zachęcamy do zachowania zwyczajów związanych ze śniadaniem wielkanocnym w naszych rodzinach, takich jak: wspólna modlitwa, dzielenie się jajkiem i składanie życzeń.

11. Zachęcamy do nabycia katolickiej prasy: tygodników. „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i miesięcznika „Mały Gość Niedzielny” z płytą Alleluja Arki Noego.

12. Możliwość spowiedzi dla tych, którzy przyjadą na święta w ostatniej chwili – podczas adoracji Najświętszego Sakramentu w Wielki Czwartek i Wielki Piątek wieczorem, oraz w Wielką Sobotę w przerwach między kolejnymi błogosławieństwami pokarmów na stół wielkanocny.

13. Dziękujemy za ofiary na inwestycje parafialne i na kwiaty do Grobu Pana Jezusa.

14. Czyniąc na cmentarzu porządki przy grobach, pamiętajmy aby składować nieczystości tylko w kontenerach.

15. Zapowiedzi:

  • Michał Pietrzak z parafii św. Józefa w Ciechanowie i Anna Katarzyna Czupryn z parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Rawie Mazowieckiej.

Narzeczonych polecamy modlitwie wiernych. O ewentualnych przeszkodach kanonicznych należy powiadomić parafie narzeczonych.

16. Egzamin dzieci I Komunijnych 26 kwietnia o godz. 1700 na plebani. Alby I Komunijne będą do odebrania w niedzielę 28 kwietnia po Mszy św. o godz.900.

17. Egzamin kandydatów do bierzmowania 27 kwietnia o godz. 1000.

18. Solenizantom i jubilatom Wielkiego Tygodnia życzymy głębokich przeżyć nadchodzących dni i wszelkich potrzebnych darów.

 

Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2020.  Wszystkie prawa zastrzeżone.