Program Ochrona zabytków Zadanie pn. Rzeczyca, dawna organistówka ( XX w.): remont - etap V dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Witaj, Matko Pana,
Dziewico Maryjo, Królowo Różańca, Madonno Rzeczycka!
Błogosławiona Jesteś między niewiastami!
Ty jesteś obrazem Kościoła napełnionego blaskiem paschalnego światła.
Ty jesteś dumą naszego ludu i znakiem zwycięstwa nad złem.
Obietnico miłosiernej miłości Ojca,
Nauczycielko głoszenia Dobrej Nowiny,
Znaku płonącego ognia Ducha Świętego!
które Ojciec objawia maluczkim.
Okaż nam siłę Twej matczynej opieki.
Niech Twoje Niepokalane Serce,
będzie ucieczką grzeszników
i drogą, która prowadzi do Boga.
O, Madonno Rzeczycka
Zjednoczeni z braćmi i siostrami w wierze, nadziei i miłości,
Tobie się oddajemy.
Zjednoczeni z braćmi i siostrami, przez Ciebie, Bogu się poświęcamy.
Zanurzeni w blasku światła, które z Twoich rąk wypływa,
oddajemy cześć Bogu na wieki wieków.
Amen.

niedziela, 12, lipiec 2020 17:21

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (7 kwietnia 2019 r.)

PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
7 kwietnia 2019 r.

1. Kojące spojrzenie Chrystusa i słowa przebaczenia, których doświadczyła kobieta cudzołożna, odkrywają przed nami najgłębszy sens Wielkiego Postu. Pan Bóg pragnie nam przebaczyć i darować nowe życie w Jezusie Chrystusie.

2. Źródłem Bożego przebaczenia jest pozostawiony dla nas na ziemi sakrament pokuty. Pozwólmy Bogu obdarować się przebaczeniem i dobrze przygotować na nadchodzące święta przez spowiedź.

3. Nabożeństwo Gorzkich żali po Sumie.

4. W piątek po Mszy świętej o godz. 1600 Mękę Chrystusa będziemy rozważali podczas nabożeństwa Drogi krzyżowej, idąc ulicami Rzeczycy z kościoła na cmentarz parafialny.

5. Za tydzień obchodzimy niedzielę Męki Pańskiej, zwaną Niedzielą Palmową. Podczas wszystkich Mszy Świętych dokonamy błogosławieństwa palm i odczytamy fragment Ewangelii upamiętniający wjazd Chrystusa do Jerozolimy.

6. Od Niedzieli Palmowej powracamy do letniego porządku Mszy św. - godz. 700 – 900 i 1130.

7. Serdecznie zachęcamy do nabywania palm wykonanych przez naszych harcerzy i gromadę zuchów im Marii Zdziarskiej Zaleskiej. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na działalność drużyny.

8. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną we wtorek Wielkiego Tygodnia 16 kwietnia od godz. 900.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej jako dobrego przygotowania do zbliżających się świąt. W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” jest płyta DVD z filmem „Ignacy Loyola Żołnierz - Grzesznik- Święty”.

10. Zapowiedzi przedślubne:

• Kamil Topolski z parafii w Chojnacie i Magdalena Jolanta Karwat z par. tut.
  • Mateusz Zysiak z par. Czerniewice i Izabela Dominika Łaska z Zawad, par. tut.
  • Michał Pietrzak z parafii św. Józefa w Ciechanowie i Anna Katarzyna Czupryn z parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Rawie Mazowieckiej.

11. Posiadamy pięknie wydany album z Nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Królowej Polski w naszej diecezji i parafii pt. „ Oto Matka Twoja”. Koszt 60 zł i jest do nabycia w zakrystii.

12. II Ogólnopolskie Spotkanie Apostolatu Margaretka oraz wspólnot i osób modlących się za kapłanów odbędzie się w sobotę 27 kwietnia w Niepokalanowie. Program spotkania na plakacie w gablocie informacyjnej przed kościołem.

13. Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, na inwestycje parafialne Fundację Centrum Ks. J. Kitowicza.

14. Alby I Komunijne będą do odebrania w niedzielę 28 kwietnia po Mszy św. o godz. 900.

15. W piątek przez teren waszej parafii będzie przechodzić Ekstremalna Droga Krzyżowa: Lubochnia-Górki-Jakubów-Olszowiec-Jasień-Szczurek-Glina-Rzeczyca-Mysiakowiec-Poświętne.

16. Solenizantom i jubilatom składamy życzenia obfitych Bożych darów.

Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2020.  Wszystkie prawa zastrzeżone.