Rzeczyca, budynek dawnej organistówki z początku XX w.:
Rewitalizacja budynku zagrożonego katastrofą budowlaną -
etap III: strop żelbetonowy

odtworzenie komina, kroksztynów oraz lukarn, wymiana stropu,
prace budowlane przy ścianach
- etap III dofinansowano z środków

Fundacja ENERGA
z siedzibą w Gdańsku
obdarowała Parafię Rzymskokatolicką
p.w. Św. Katarzyny w Rzeczycy
kwotą 45 000 złotych na:
prace zabezpieczające,
wzmacniające oraz konserwatorskie
w Parafii

czwartek, 18, lipiec 2019 19:13

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (7 kwietnia 2019 r.)

PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
7 kwietnia 2019 r.

1. Kojące spojrzenie Chrystusa i słowa przebaczenia, których doświadczyła kobieta cudzołożna, odkrywają przed nami najgłębszy sens Wielkiego Postu. Pan Bóg pragnie nam przebaczyć i darować nowe życie w Jezusie Chrystusie.

2. Źródłem Bożego przebaczenia jest pozostawiony dla nas na ziemi sakrament pokuty. Pozwólmy Bogu obdarować się przebaczeniem i dobrze przygotować na nadchodzące święta przez spowiedź.

3. Nabożeństwo Gorzkich żali po Sumie.

4. W piątek po Mszy świętej o godz. 1600 Mękę Chrystusa będziemy rozważali podczas nabożeństwa Drogi krzyżowej, idąc ulicami Rzeczycy z kościoła na cmentarz parafialny.

5. Za tydzień obchodzimy niedzielę Męki Pańskiej, zwaną Niedzielą Palmową. Podczas wszystkich Mszy Świętych dokonamy błogosławieństwa palm i odczytamy fragment Ewangelii upamiętniający wjazd Chrystusa do Jerozolimy.

6. Od Niedzieli Palmowej powracamy do letniego porządku Mszy św. - godz. 700 – 900 i 1130.

7. Serdecznie zachęcamy do nabywania palm wykonanych przez naszych harcerzy i gromadę zuchów im Marii Zdziarskiej Zaleskiej. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na działalność drużyny.

8. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną we wtorek Wielkiego Tygodnia 16 kwietnia od godz. 900.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej jako dobrego przygotowania do zbliżających się świąt. W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” jest płyta DVD z filmem „Ignacy Loyola Żołnierz - Grzesznik- Święty”.

10. Zapowiedzi przedślubne:

• Kamil Topolski z parafii w Chojnacie i Magdalena Jolanta Karwat z par. tut.
  • Mateusz Zysiak z par. Czerniewice i Izabela Dominika Łaska z Zawad, par. tut.
  • Michał Pietrzak z parafii św. Józefa w Ciechanowie i Anna Katarzyna Czupryn z parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Rawie Mazowieckiej.

11. Posiadamy pięknie wydany album z Nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Królowej Polski w naszej diecezji i parafii pt. „ Oto Matka Twoja”. Koszt 60 zł i jest do nabycia w zakrystii.

12. II Ogólnopolskie Spotkanie Apostolatu Margaretka oraz wspólnot i osób modlących się za kapłanów odbędzie się w sobotę 27 kwietnia w Niepokalanowie. Program spotkania na plakacie w gablocie informacyjnej przed kościołem.

13. Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, na inwestycje parafialne Fundację Centrum Ks. J. Kitowicza.

14. Alby I Komunijne będą do odebrania w niedzielę 28 kwietnia po Mszy św. o godz. 900.

15. W piątek przez teren waszej parafii będzie przechodzić Ekstremalna Droga Krzyżowa: Lubochnia-Górki-Jakubów-Olszowiec-Jasień-Szczurek-Glina-Rzeczyca-Mysiakowiec-Poświętne.

16. Solenizantom i jubilatom składamy życzenia obfitych Bożych darów.

Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2019.  Wszystkie prawa zastrzeżone.