Rzeczyca, budynek dawnej organistówki z początku XX w.:
Rewitalizacja budynku zagrożonego katastrofą budowlaną -
etap III: strop żelbetonowy

odtworzenie komina, kroksztynów oraz lukarn, wymiana stropu,
prace budowlane przy ścianach
- etap III dofinansowano z środków

Fundacja ENERGA
z siedzibą w Gdańsku
obdarowała Parafię Rzymskokatolicką
p.w. Św. Katarzyny w Rzeczycy
kwotą 45 000 złotych na:
prace zabezpieczające,
wzmacniające oraz konserwatorskie
w Parafii

czwartek, 18, lipiec 2019 19:24

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (31 marca 2019 r.)

CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
31 marca 2019 r.

1. Czwarta Niedziela Wielkiego Postu nazywana jest niedzielą Lætare, co oznacza „cieszcie się”. Zbliżają się bowiem święte dni paschalne, podczas których Bóg okaże swoje miłosierdzie. Największym znakiem tej miłości będzie Ofiara złożona przez Chrystusa na drzewie krzyża, która stanie się źródłem zbawienia dla całej ludzkości.

2. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątek o godz. 900. Cześć Niepokalanemu Sercu Maryi oddamy w sobotę o godz. 900. Spowiedź święta w I piątek o godz. 700 – 900 i 1600.

3. Trwamy w wielkopostnej zadumie i rozważaniu męki Chrystusa. Nabożeństwo Drogi krzyżowej w piątek o godz. 16.00. Gorzkie żale w niedzielę po Sumie.

4. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną we wtorek Wielkiego Tygodnia 16 kwietnia od godz. 900. Prosimy o zgłoszenie adresów.

5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej jako dobrego przygotowania do zbliżających się świąt.

6. Zapowiedzi przedślubne:

• Piotr Libera z parafii Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata w Rawie Mazowieckiej i Aneta Zawada z parafii Rzeczyca.
  • Łukasz Andrzej Dzikowski z Grotowic i Anna Rataj z Rzeczycy.
  • Hubert Poliszuk z Gliny i Magdalena Zdrojewska z parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Rawie Mazowieckiej.
  • Kamil Topolski z parafii w Chojnacie i Magdalena Jolanta Karwat z par. tut.
  • Mateusz Zysiak z par. Czerniewice i Izabela Dominika Łaska z Zawad, par. tut.

7. Posiadamy pięknie wydany album z Nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Królowej Polski w naszej diecezji i parafii pt. „ Oto Matka Twoja”. Koszt 60 zł i jest do nabycia w zakrystii.

8. Z Inicjatywy księdza Biskupa Ordynariusza od kilku miesięcy w kolejnych parafiach naszej Łowickiej Diecezji codziennie trwa nieustanna modlitwa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. U nas będzie to w najbliższą środę. O godz. 1600 będzie sprawowana w tej intencji Msza święta z oprawą liturgiczną, na którą zapraszamy lektorów, ministrantów, kandydatów do bierzmowania, rodziców i wszystkich parafian. Po Mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Chrystusa, Kapłana i Ofiary, rozważania powołaniowe prowadzone przez młodzież. Ponadto zachęcamy każdego z Was, aby w tę środę odmówić o dowolnej porze dziesiątek różańca w intencji powołań do naszego łowickiego seminarium, także i z naszej parafii. Warto także, kto może podjąć w ten dzień dodatkowy post. Powołania rodzą się z modlitwy, dlatego wszystkich serdecznie zapraszamy.

9. II Ogólnopolskie Spotkanie Apostolatu Margaretka oraz wspólnot i osób modlących się za kapłanów odbędzie się w sobotę 27 kwietnia w Niepokalanowie. Program spotkania na plakacie w gablocie informacyjnej przed kościołem.

10. Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego oraz na inwestycje parafialne.

11. Nauka dla kandydatów do bierzmowania w piątek o godz. 1700.

12. Boże dary i ludzka życzliwość niech ubogacają wszystkich solenizantów i jubilatów tygodnia.

13. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności + Jana Karwata. Wieczny odpoczynek…

Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2019.  Wszystkie prawa zastrzeżone.