Rzeczyca, budynek dawnej organistówki z początku XX w.:
Rewitalizacja budynku zagrożonego katastrofą budowlaną -
etap III: strop żelbetonowy

odtworzenie komina, kroksztynów oraz lukarn, wymiana stropu,
prace budowlane przy ścianach
- etap III dofinansowano z środków

Fundacja ENERGA
z siedzibą w Gdańsku
obdarowała Parafię Rzymskokatolicką
p.w. Św. Katarzyny w Rzeczycy
kwotą 45 000 złotych na:
prace zabezpieczające,
wzmacniające oraz konserwatorskie
w Parafii

wtorek, 21, maj 2019 10:53

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (24 marca 2019 r.)

TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
24 marca 2019 r.

1. Dzisiejsza Ewangelia przynagla nas do wkroczenia na drogę nawrócenia. Czas Wielkiego Postu stwarza ku temu wiele niepowtarzalnych okazji – jest bowiem czasem łaski od Pana.

2. W poniedziałek 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Z obchodem uroczystości związany jest ogłoszony w Kościele Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zachęcamy wszystkich wiernych do obrony życia poczętego poprzez duchową adopcję. Msze święte o godz. 700 – 900 i 1800.

3. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz. 1600.

4. Zapraszamy do udziału w wielkopostnych nabożeństwach: Drogi krzyżowej w piątki o godz. 1600 oraz Gorzkich Żali w niedzielę po Sumie.

5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która pomoże nam owocnie przeżyć czas Wielkiego Postu.

6. Zapowiedzi przedślubne:

• Arkadiusz Paweł Jeleń z Gliny, parafia Rzeczyca i Kinga Katarzyna Sęk z parafii św. Jadwigi w Tomaszowie Mazowieckim.
  • Piotr Libera z parafii Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata w Rawie Mazowieckiej i Aneta Zawada z parafii Rzeczyca.
  • Łukasz Andrzej Dzikowski z Grotowic i Anna Rataj z Rzeczycy.
  • Hubert Poliszuk z Gliny i Magdalena Zdrojewska z parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Rawie Mazowieckiej.
  • Kamil Topolski z parafii w Chojnacie i Magdalena Jolanta Karwat z par. tut.
  • Mateusz Zysiak z par. Czerniewice i Izabela Dominika Łaska z Zawad, par. tut.

7. Z posługą sakramentalną do chorych Parafian pragniemy udać się we wtorek Wielkiego Tygodnia 16 kwietnia. Prosimy o zgłaszanie adresów.

8. Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

9. Jubilatom i solenizantom nadchodzących dni życzymy błogosławionych owoców wielkopostnej przemiany i wszelkich potrzebnych łask.

10. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności ś.p. Władysławę Kupis z Gliny. Wieczny odpoczynek…

Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2019.  Wszystkie prawa zastrzeżone.