Rzeczyca, budynek dawnej organistówki z początku XX w.:
Rewitalizacja budynku zagrożonego katastrofą budowlaną -
etap III: strop żelbetonowy

odtworzenie komina, kroksztynów oraz lukarn, wymiana stropu,
prace budowlane przy ścianach
- etap III dofinansowano z środków

Fundacja ENERGA
z siedzibą w Gdańsku
obdarowała Parafię Rzymskokatolicką
p.w. Św. Katarzyny w Rzeczycy
kwotą 45 000 złotych na:
prace zabezpieczające,
wzmacniające oraz konserwatorskie
w Parafii

czwartek, 18, lipiec 2019 19:03

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (10 marca 2019 r.)

PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
10 marca 2019 r.

1. W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół stawia przed nami Chrystusa przebywającego przez czterdzieści dni na pustyni i kuszonego przez szatana. Rozpoczęty okres postu jest dla nas czasem duchowego wysiłku i zmagania. Niech u progu Wielkiego Postu towarzyszy nam duch pokuty i pragnienie przemiany serc, o co w tych dniach modlimy się z całym Kościołem.

2. Wyjątkowy charakter Wielkiego Postu wyraźmy poprzez nasz udział w nabożeństwach pasyjnych. Nabożeństwo Drogi krzyżowej w naszej świątyni w piątki o godz.1600. Gorzkie żale w niedziele po Sumie.

3. Zachęcamy wiernych do korzystania z możliwości uzyskania łaski odpustu za pobożne odprawienie nabożeństwa Drogi krzyżowej. Odpust zupełny można uzyskać po spełnieniu zwyczajnych warunków oraz rozważając męką Chrystusa przy 14 stacjach Drogi krzyżowej.

4. W środę 13 marca przypada 6. rocznica wyboru papieża Franciszka. Posługę Ojca Świętego otoczymy naszą modlitwą podczas Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1600.

5. Zapowiedzi przedślubne:

• Łukasz Banaszek z Rzeczycy i Patrycja Kępa z Sadykierza.
  • Piotr Michał Jeleń z Rzeczycy i Patrycja Socik z parafii Czerniewice.
  • Arkadiusz Paweł Jeleń z Gliny, parafia Rzeczyca i Kinga Katarzyna Sęk z parafii św. Jadwigi w Tomaszowie Mazowieckim.

O zachodzących przeszkodach między tymi osobami proszę powiadomić Kancelarie Parafialną.

6. Tegoroczne Rekolekcje Wielkopostne w naszej Parafii, które rozpoczną się w sobotę 16 marca poprowadzi Ojciec Ryszard z klasztoru kapucynów w Nowym Mieście. Eucharystia z naukami w sobotę, niedzielę i poniedziałek o godz. 900 – 1130 i 1800. Spowiedź w poniedziałek 18 marca. Rekolekcje dla dzieci ze szkół podstawowych i Gimnazjum od 20 do 22 marca. Nauki dla dzieci 0 - do VI o godz. 900. Dla klas VII, VIII i Gimnazjum o godz. 1030. Spowiedź dla dzieci i młodzieży w czwartek 21 marca.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

8. Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 900 i nauka dla dzieci I Komunijnych.

9. Za tydzień przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zbiórka ofiar do puszek na potrzeby misji po każdej Mszy Świętej.

10. Dostojnych jubilatów i drogich solenizantów otaczamy serdeczną pamięcią i zawierzamy opiece świętych patronów.

11. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności +Juliannę Pawlak z Sadykierza i +Ryszarda Jelenia z Rzeczycy. Wieczny odpoczynek…

Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2019.  Wszystkie prawa zastrzeżone.