Dofinansowanie zadania pn. Rzeczyca, dawna organistówka: prace budowlane – etap IV (pokrycie dachu, izolacje, schody, tynki, wylewki, elewacja, opaska, podest wejściowy).

Witaj, Matko Pana,
Dziewico Maryjo, Królowo Różańca, Madonno Rzeczycka!
Błogosławiona Jesteś między niewiastami!
Ty jesteś obrazem Kościoła napełnionego blaskiem paschalnego światła.
Ty jesteś dumą naszego ludu i znakiem zwycięstwa nad złem.
Obietnico miłosiernej miłości Ojca,
Nauczycielko głoszenia Dobrej Nowiny,
Znaku płonącego ognia Ducha Świętego!
które Ojciec objawia maluczkim.
Okaż nam siłę Twej matczynej opieki.
Niech Twoje Niepokalane Serce,
będzie ucieczką grzeszników
i drogą, która prowadzi do Boga.
O, Madonno Rzeczycka
Zjednoczeni z braćmi i siostrami w wierze, nadziei i miłości,
Tobie się oddajemy.
Zjednoczeni z braćmi i siostrami, przez Ciebie, Bogu się poświęcamy.
Zanurzeni w blasku światła, które z Twoich rąk wypływa,
oddajemy cześć Bogu na wieki wieków.
Amen.

poniedziałek, 30, marzec 2020 01:29

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (10 marca 2019 r.)

PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
10 marca 2019 r.

1. W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół stawia przed nami Chrystusa przebywającego przez czterdzieści dni na pustyni i kuszonego przez szatana. Rozpoczęty okres postu jest dla nas czasem duchowego wysiłku i zmagania. Niech u progu Wielkiego Postu towarzyszy nam duch pokuty i pragnienie przemiany serc, o co w tych dniach modlimy się z całym Kościołem.

2. Wyjątkowy charakter Wielkiego Postu wyraźmy poprzez nasz udział w nabożeństwach pasyjnych. Nabożeństwo Drogi krzyżowej w naszej świątyni w piątki o godz.1600. Gorzkie żale w niedziele po Sumie.

3. Zachęcamy wiernych do korzystania z możliwości uzyskania łaski odpustu za pobożne odprawienie nabożeństwa Drogi krzyżowej. Odpust zupełny można uzyskać po spełnieniu zwyczajnych warunków oraz rozważając męką Chrystusa przy 14 stacjach Drogi krzyżowej.

4. W środę 13 marca przypada 6. rocznica wyboru papieża Franciszka. Posługę Ojca Świętego otoczymy naszą modlitwą podczas Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1600.

5. Zapowiedzi przedślubne:

• Łukasz Banaszek z Rzeczycy i Patrycja Kępa z Sadykierza.
  • Piotr Michał Jeleń z Rzeczycy i Patrycja Socik z parafii Czerniewice.
  • Arkadiusz Paweł Jeleń z Gliny, parafia Rzeczyca i Kinga Katarzyna Sęk z parafii św. Jadwigi w Tomaszowie Mazowieckim.

O zachodzących przeszkodach między tymi osobami proszę powiadomić Kancelarie Parafialną.

6. Tegoroczne Rekolekcje Wielkopostne w naszej Parafii, które rozpoczną się w sobotę 16 marca poprowadzi Ojciec Ryszard z klasztoru kapucynów w Nowym Mieście. Eucharystia z naukami w sobotę, niedzielę i poniedziałek o godz. 900 – 1130 i 1800. Spowiedź w poniedziałek 18 marca. Rekolekcje dla dzieci ze szkół podstawowych i Gimnazjum od 20 do 22 marca. Nauki dla dzieci 0 - do VI o godz. 900. Dla klas VII, VIII i Gimnazjum o godz. 1030. Spowiedź dla dzieci i młodzieży w czwartek 21 marca.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

8. Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 900 i nauka dla dzieci I Komunijnych.

9. Za tydzień przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zbiórka ofiar do puszek na potrzeby misji po każdej Mszy Świętej.

10. Dostojnych jubilatów i drogich solenizantów otaczamy serdeczną pamięcią i zawierzamy opiece świętych patronów.

11. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności +Juliannę Pawlak z Sadykierza i +Ryszarda Jelenia z Rzeczycy. Wieczny odpoczynek…

Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2020.  Wszystkie prawa zastrzeżone.