Dofinansowanie zadania pn. Rzeczyca, dawna organistówka: prace budowlane – etap IV (pokrycie dachu, izolacje, schody, tynki, wylewki, elewacja, opaska, podest wejściowy).

Witaj, Matko Pana,
Dziewico Maryjo, Królowo Różańca, Madonno Rzeczycka!
Błogosławiona Jesteś między niewiastami!
Ty jesteś obrazem Kościoła napełnionego blaskiem paschalnego światła.
Ty jesteś dumą naszego ludu i znakiem zwycięstwa nad złem.
Obietnico miłosiernej miłości Ojca,
Nauczycielko głoszenia Dobrej Nowiny,
Znaku płonącego ognia Ducha Świętego!
które Ojciec objawia maluczkim.
Okaż nam siłę Twej matczynej opieki.
Niech Twoje Niepokalane Serce,
będzie ucieczką grzeszników
i drogą, która prowadzi do Boga.
O, Madonno Rzeczycka
Zjednoczeni z braćmi i siostrami w wierze, nadziei i miłości,
Tobie się oddajemy.
Zjednoczeni z braćmi i siostrami, przez Ciebie, Bogu się poświęcamy.
Zanurzeni w blasku światła, które z Twoich rąk wypływa,
oddajemy cześć Bogu na wieki wieków.
Amen.

sobota, 04, kwiecień 2020 16:50

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (24 lutego 2019 r.)

SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
24 lutego 2019 r.

1. Chrystusowa Ewangelia nieustannie stawia przed nami nowe wyzwania. Przykazanie miłości nieprzyjaciół dosięga naszych uprzedzeń, doznanych krzywd i niesprawiedliwości. Podejmijmy w nowym tygodniu próbę wypełnienia przykazania, do którego nie tylko zaprasza, ale i uzdalnia nas Duch Święty.

2. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz.1600.

3. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty w I piątek w godz. 700, 900 i 1600. Podczas Mszy Świętej o godz. 900 będziemy przepraszali za wszystkie grzechy wobec Najświętszego Serca Pana Jezusa.

4. W piątek obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Niech tego dnia towarzyszy nam pamięć i modlitwa za bohaterów naszej Ojczyzny.

5. Czcicieli Niepokalanego Serca Matki Bożej zapraszamy w sobotę 2 marca na Mszę Świętą o godz. 800.

6. W przyszłą, pierwszą niedzielę miesiąca po Mszy Świętej o godz. 1130 Nabożeństwo Adoracyjne Najświętszego Sakramentu.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”. Najmłodszym czytelnikom polecamy „Małego Gościa Niedzielnego”.

8. Zapowiedź przedślubna:

• Wojciech Jan Rydz z Sadykierza, parafia Rzeczyca i Danuta Jadwiga Gawrysiak z parafii Podwyższenia Krzyża św. w Katowicach.
  • Łukasz Banaszek z Rzeczycy i Patrycja Kępa z Sadykierza.

O zachodzących przeszkodach między tymi osobami proszę powiadomić Kancelarie Parafialną.

9. Rekolekcje Wielkopostne w naszej Parafii, które rozpoczną się 16 marca , w sobotę przed Drugą Niedzielą Wielkiego Postu poprowadzi Ojciec Ryszard , Kapucyn z klasztoru w Nowym Mieście. Eucharystia z naukami w sobotę, niedzielę i poniedziałek o godz. 900 – 1130 i 1800. Spowiedź w poniedziałek 18 marca. Rekolekcje dla dzieci ze szkół podstawowych i Gimnazjum od 20 do 22 marca.

10. Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy obfitych Bożych darów i wielu znaków ludzkiej miłości.

11. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby + Wandy Kobackiej z Gliny, oraz Andrzeja Sochy i Adama Szczura z Sadykierza. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2020.  Wszystkie prawa zastrzeżone.