Fundacja
Centrum ks. Jędrzeja Kitowicza
97-220 Rzeczyca,
ul. ks. Jędrzeja Kitowicza 17
tel.: (+48) 44 710 51 25
e-mail: fundacja@kitowicz.pl
KRS: 0000623207

Konto bankowe:
Bank Pekao SA
03 1240 1545 1111 0010 7455 6473

DRUK PRZELEWU

Rzeczyca, budynek dawnej organistówki z początku XX w.:
Rewitalizacja budynku zagrożonego katastrofą budowlaną -
etap III: strop żelbetonowy


Program Ochrona zabytków
Zadanie pn. Rzeczyca, dawna organistówka (XX w.):
odtworzenie komina, kroksztynów oraz lukarn, wymiana stropu,
prace budowlane przy ścianach
- etap III dofinansowano z środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego


Fundacja ENERGA
z siedzibą w Gdańsku
obdarowała Parafię Rzymskokatolicką
p.w. Św. Katarzyny w Rzeczycy
kwotą 45 000 złotych na:
prace zabezpieczające,
wzmacniające oraz konserwatorskie
w Parafii

"Zagospodarowanie terenu wokół Kościoła
p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy"
dofinansowano ze środków WFOŚiGW w Łodzi

Wyszukaj

Licznik odwiedzin

3.png3.png6.png0.png2.png3.png
Dzisiaj226
Wczoraj268
Ostatni tydzień226
Ostatni miesiąc4060
Wszystkie336023

4
odwiedzających na stronie

poniedziałek, 19, sierpień 2019 16:09

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (20 stycznia 2019 r.)

DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
20 stycznia 2019 r.

1. Najświętsza Ofiara Chrystusa, której pamiątkę sprawowaliśmy, zjednoczyła nas wokół ołtarza. W Tygodniu Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan prosimy dobrego Boga, aby wszyscy wyznawcy Chrystusa stanowili „jedno serce i jednego ducha”, dając w ten sposób czytelne świadectwo wobec świata.

2. W Panamie trwają Światowe Dni Młodzieży. Zapraszamy do śledzenia relacji ze spotkania papieża z młodzieżą oraz do modlitwy w intencji papieża i młodych całego świata. Włączając się duchowo w to niecodzienne wydarzenie, weźmy udział w specjalnym Diecezjalnym Spotkaniu Młodzieży diecezji łowickiej w Rawie Mazowieckiej w sobotę 26 stycznia br.

3. Dobiegają końca tegoroczne odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. W tym tygodniu odwiedzimy mieszkańców:

  • Poniedziałek: od godz. 1200 ul. Niska, Obwodowa, Kwiatowa i Leśna.
  • Wtorek od godz. 900 ul. Graniczna 1 ks. i ul. Tomaszowska - 1 ks.
  • Środa od godz. 900 ul. Zachodnia , Akacjowa , Polna; od godz. 1600 ul. Łąkowa.
  • Czwartek od godz. 900 Sadykierz str. szkoły
  • Piątek od godz. 900 Sadykierz str. prawa
  • Sobota od godz. 900 Ameryka i nad strugą 1 ks. i Bobrowiec - 1 ks.

Serdecznie dziękujemy za chwile wspólnej modlitwy, budujące świadectwo wiary, serdeczne przyjęcie oraz złożone ofiary na kontynuacje budowy nowego parkanu przy cmentarzu parafialnym i rozpoczęcie prac przy chodnikach. Wszystkich, którzy nie mogli przyjąć kolędy w wyznaczonym terminie, a pragną zaprosić kapłana do swoich domów, prosimy o kontakt z biurem parafialnym.

4. Zachęcamy do lektury katolickich tygodników „Niedziela” i „Gość Niedzielny” w którym znajdziemy artykuł” Co Rzeczyca, to … obyczaj”.

5. Dzisiaj o godz. 900 Ks. biskup Józef Zawitkowski odprawi Mszę świętą i wygłosi kazanie. Podczas liturgii wystąpi chór parafialny. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

6. W poniedziałek obchodzimy Dzień Babci, a we wtorek Dzień Dziadka. Wszystkim składamy najserdeczniejsze życzenie. Solenizantów i jubilatów tygodnia polecamy opiece świętych patronów i otaczamy serdeczną modlitwą.

7. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności ś. p. Wojciecha Grudę lat 103. najstarszego parafianina, zasłużonego mieszkańca Gminy Rzeczyca, żołnierza kampanii wrześniowej 1939 roku oraz ś. p. Mariana Miniaka lat. 59. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2019.  Wszystkie prawa zastrzeżone.