Rzeczyca, budynek dawnej organistówki z początku XX w.:
Rewitalizacja budynku zagrożonego katastrofą budowlaną -
etap III: strop żelbetonowy

odtworzenie komina, kroksztynów oraz lukarn, wymiana stropu,
prace budowlane przy ścianach
- etap III dofinansowano z środków

Fundacja ENERGA
z siedzibą w Gdańsku
obdarowała Parafię Rzymskokatolicką
p.w. Św. Katarzyny w Rzeczycy
kwotą 45 000 złotych na:
prace zabezpieczające,
wzmacniające oraz konserwatorskie
w Parafii

czwartek, 21, luty 2019 06:39

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (13 stycznia 2019 r.)

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO
13 stycznia 2019 r.

1. Obchodzone dzisiaj święto Chrztu Pańskiego przypomina nam o własnym chrzcie, poprzez który Pan Bóg ogłosił nas swoimi przybranymi dziećmi i umocnił darem Ducha Świętego. Kończąc okres Bożego Narodzenia, wyruszmy na drogi codziennego życia, dając świadectwo przyjęcia Syna Bożego do naszych serc. Dzisiaj po Mszy świętej odprawianej o godz. 900 spotkanie w sali katechetycznej z producentem szat liturgicznych (prezentacja alb I Komunijnych, wybór, miara). Obecność rodziców i dzieci obowiązkowa.

2. W czwartek 17 stycznia rozpoczynają się XXXIV Światowe Dni Młodzieży w Panamie, odbywające się pod hasłem „Oto Ja, służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego!”. W duchu łączności z młodzieżą całego świata módlmy się o gotowość przyjęcia słowa Bożego i podjęcia różnych darów powołania przez młode pokolenie uczniów Chrystusa. Włączając się duchowo w to niecodzienne wydarzenie, weźmy udział w specjalnym Diecezjalnym Spotkaniu Młodzieży diecezji łowickiej w Rawie Mazowieckiej w sobotę 26 stycznia br.

3. Odpowiadając na pragnienie samego Chrystusa, który modlił się do Boga Ojca za swoich uczniów, „aby byli jedno”, w najbliższy piątek rozpoczynamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

4. Zachęcamy do lektury katolickich tygodników „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

5. Trwają odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. W tym tygodniu odwiedzimy mieszkańców:

• Poniedziałek 14 stycznia od godz. 1200 ul. Mazowiecka i Górna.
  • Wtorek 15 stycznia od godz. 900 ul. Długa, Piaskowa i ok. godz. 1200 ul. Nowa.
  • Środa 16 stycznia od godz. 1600 ul. Hubala.
  • Czwartek 17 styczeń od godz. 900 Kawęczyn i Tłumy.
  • Piątek 18 styczeń od godz. 900 Mościckiego.
  • Sobota 19 styczeń od godz. 900 ul. Zielona.

6. Dziękujemy za ofiary składane podczas kolędy na kontynuacje budowy nowego parkanu przy cmentarzu parafialnym i rozpoczęcie prac przy chodnikach.

7. W niedzielę 20 stycznia 2019 roku o godz. 900 Ks. biskup Józef Zawitkowski odprawi Mszę świętą i wygłosi kazanie. Podczas liturgii wystąpi chór parafialny. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

8. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: +Stefana Czupryna. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie.

9. Wszystkim, którzy obchodzą w zbliżających się dniach imieniny i urodziny, życzymy wszelkiego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.

Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2019.  Wszystkie prawa zastrzeżone.