Rzeczyca, budynek dawnej organistówki z początku XX w.:
Rewitalizacja budynku zagrożonego katastrofą budowlaną -
etap III: strop żelbetonowy

odtworzenie komina, kroksztynów oraz lukarn, wymiana stropu,
prace budowlane przy ścianach
- etap III dofinansowano z środków

Fundacja ENERGA
z siedzibą w Gdańsku
obdarowała Parafię Rzymskokatolicką
p.w. Św. Katarzyny w Rzeczycy
kwotą 45 000 złotych na:
prace zabezpieczające,
wzmacniające oraz konserwatorskie
w Parafii

czwartek, 27, czerwiec 2019 04:26

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (23 grudnia 2018 r.)

CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU
23 grudnia 2018 r

1. Ostatnia niedziela Adwentu kieruje nasz wzrok w stronę Maryi Panny, w której życiu wypełnia się obietnica Pana Boga, złożona praojcom w wierze. Przeżywajmy nadchodzące święta z głęboką nadzieją na nowe Boże narodzenie w naszych sercach i w naszej parafialnej wspólnocie.

2. Zapraszamy do udziału w ostatnich roratach jutro o godz. 700 oraz do skorzystania z sakramentu pokuty.

3. Tradycją minionych lat płonie w naszej świątyni Betlejemskie Światło Pokoju, przyniesione przez skautów i harcerzy z Groty Narodzenia w Betlejem. Niech ten ogień radości i jedności zapłonie także w naszych domach.

4. Zasiadając jutro do wigilijnej wieczerzy, pamiętajmy nie tylko o licznych świątecznych tradycjach, ale nade wszystko o wspólnej modlitwie, odczytaniu fragmentu Ewangelii oraz śpiewie kolęd.

5. Msza Święta pasterska zostanie odprawiona o północy.

6. Msze Święte w uroczystość Bożego Narodzenia o godz. 900 i 1130, oraz w drugi dzień świąt według porządku niedzielnego. (900-1130 i 1800).

7. W piątek, w święto Młodzianów, męczenników z Betlejem, pragniemy modlić się w intencji dzieci nienarodzonych i niemowląt.

8. Jak co roku rozprowadzamy świece bożonarodzeniowe, które zapalamy na stołach wigilijnych. Duża świeca 15 zł, a mała 5 zł. Kupując świece wspomagamy charytatywne dzieła Caritas Diecezji Łowickiej.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia świąteczne wydania ponad 130 stron „Gościa Niedzielnego” z dodatkiem: Modlitwa Wigilijna, miesięcznik „Mały Gość Niedzielny” z ikoną Matki Bożej Niosącej Ducha Świętego, oraz tygodnik „Niedziela” z kalendarzem, płytą CD kolęd w wykonaniu Ryszarda Rynkowskiego, z obrzędem wieczerzy wigilijnej i śpiewnikiem kolędowym.
Świąteczny „Gość Niedzielny” kosztuje 8zł. a „Niedziela” 10 zł.

10. Najbliższa niedziela – święto Świętej Rodziny z Nazaretu – będzie dla nas okazją do szczególnej modlitwy w intencji małżeństw i rodzin. Zapraszamy do odnowienia przyrzeczeń małżeńskich na Sumie po homilii.

11. Okres Bożego Narodzenia to czas odwiedzin duszpasterskich mieszkańców parafii oraz wspólnej modlitwy w rodzinnych domach. Porządek odwiedzin w tym tygodniu:

• 27 grudnia czwartek - od godz. 900 Lubocz nad strugą
  • 28 grudnia piątek - od godz. 900 Lubocz
  • 29 grudnia sobota - od godz. 900 ul. Ks. J. Kitowicza i ul. Krótka.

12. Zakończyło się w Łęgu nawiedzenie Obrazu NMP Częstochowskiej. W przyszłą niedzielę 30 grudnia po Sumie proszę o przejęcie Obrazu Parafian z Sadykierza.

13. Drogim solenizantom i jubilatom życzymy pokoju serca i wszelkiego błogosławieństwa.

Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2019.  Wszystkie prawa zastrzeżone.