Rzeczyca, budynek dawnej organistówki z początku XX w.:
Rewitalizacja budynku zagrożonego katastrofą budowlaną -
etap III: strop żelbetonowy

odtworzenie komina, kroksztynów oraz lukarn, wymiana stropu,
prace budowlane przy ścianach
- etap III dofinansowano z środków

Fundacja ENERGA
z siedzibą w Gdańsku
obdarowała Parafię Rzymskokatolicką
p.w. Św. Katarzyny w Rzeczycy
kwotą 45 000 złotych na:
prace zabezpieczające,
wzmacniające oraz konserwatorskie
w Parafii

poniedziałek, 25, marzec 2019 06:32

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (16 grudnia 2018 r.)

TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU
16 grudnia 2018 r
1. Trzecia niedziela Adwentu to niedziela radości – gaudete. Zbliża się bowiem czas wypełnienia obietnicy, nadejścia Zbawiciela. Stąd nietypowy, różowy kolor szat liturgicznych. Aby owa radość stała się naszym udziałem, trzeba dobrze wykorzystać czas przygotowania, jaki daje nam Pan.

2. W kolejnym tygodniu Adwentu Kościół zaprasza nas do modlitwy o chrześcijańskie życie naszych rodzin. Zapraszamy do udziału w liturgii najbliższych dni, a także do rodzinnej modlitwy w domach.

3. Wytrwale kontynuujmy nasz udział w Mszach Świętych roratnych, sprawowanych codziennie o godz.700.

4. Najlepszym przygotowaniem do zbliżających się świąt Bożego Narodzenia niech będzie oczyszczenie i umocnienie serc w sakramencie pokuty. Spowiedź święta w naszym kościele codziennie podczas Rorat.

5. Spotkanie formacyjne kandydatów do bierzmowania odbędzie się dzisiaj po Mszy świętej o godz. 900.

6. Do chorych z posługą sakramentalną udamy się w piątek 21 grudnia od godz. 1000. Prosimy o zgłoszenia adresów.

7. Jak co roku rozprowadzamy świece bożonarodzeniowe, które zapalamy na stołach wigilijnych. Duża świeca 15 zł, a mała 5 zł. Kupując świece wspomagamy charytatywne dzieła Caritas Diecezji Łowickiej.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia „Gość Niedzielny” z płytą CD z najpiękniejszymi kolędami, miesięcznik „Mały Gość Niedzielny” z ikoną Matki Bożej Niosącej Ducha Świętego, oraz tygodnik „Niedziela”.

9. Serdeczną pamięcią otaczamy wszystkich solenizantów i jubilatów rozpoczętego tygodnia. Niech radość w Panu będzie Waszym udziałem.

10. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności ś.p. Jadwigę Jakubowską i ś. p. Antoniego Tracza. Wieczny odpoczynek…

Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2019.  Wszystkie prawa zastrzeżone.