Rzeczyca, budynek dawnej organistówki z początku XX w.:
Rewitalizacja budynku zagrożonego katastrofą budowlaną -
etap III: strop żelbetonowy

odtworzenie komina, kroksztynów oraz lukarn, wymiana stropu,
prace budowlane przy ścianach
- etap III dofinansowano z środków

Fundacja ENERGA
z siedzibą w Gdańsku
obdarowała Parafię Rzymskokatolicką
p.w. Św. Katarzyny w Rzeczycy
kwotą 45 000 złotych na:
prace zabezpieczające,
wzmacniające oraz konserwatorskie
w Parafii

poniedziałek, 21, styczeń 2019 10:21

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (2 grudnia 2018 r.)

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU
2 grudnia 2018 r.

1. Pierwsza Niedziela Adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny. Kościół zaprasza nas do przeżywania na nowo historii zbawienia, która znajduje swoje odzwierciedlenie w liturgii Ludu Bożego. Rozpoczęty dziś Adwent przypomina nam nie tylko o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia, ale nade wszystko wzywa do gotowości na powtórne przyjście Zbawiciela na końcu czasów.

2. Nowy rok liturgiczny i duszpasterski w Kościele w Polsce będziemy przeżywać pod hasłem „W mocy Bożego Ducha”. Jest to drugi rok w cyklu poświęconym sakramentowi bierzmowania. Będziemy zwracać szczególną uwagę na misję chrześcijanina, jaka wypływa z przyjętego bierzmowania i na budowanie i rozwijanie więzi z Kościołem.

3. Szczególnym znakiem adwentowego oczekiwania niech będzie nasz udział w Mszach Świętych roratnych ku czci Najświętszej Maryi Panny, sprawowanych od poniedziałku do soboty o godz. 700. Zachęcamy do przyniesienia tradycyjnych lampionów.

4. Na progu nowego roku liturgicznego powierzajmy wszystkie sprawy Kościoła, parafii i naszych rodzin opiece Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Nowenna do Matki Bożej w środy o godz. 1600.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Pierwszopiątkowa spowiedź święta przed Mszami godz. 700 – 900 i 1600.

6. W sobotę 8 grudnia obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Święte ku czci Matki Bożej o godz. 700 – 900 i 1130.

7. Przyszła niedziela to od wielu lat Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie, w krajach byłego Związku Sowieckiego. Po wszystkich Mszach będą zbierane ofiary do puszek na ten cel.

8. W przyszłą niedzielę o godz. 900 Msza św. z nauką dla dzieci I Komunijnych.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia „Niedziela,” „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny” z adwentowym lampionem do samodzielnego złożenia.

10. Do chorych z posługą sakramentalną udamy się w piątek 21 grudnia od godz. 1000. Prosimy o zgłoszenia adresów.

11. Solenizantom i jubilatom w nadchodzących dniach życzymy obfitości Bożych darów.

Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2019.  Wszystkie prawa zastrzeżone.