Program Ochrona zabytków Zadanie pn. Rzeczyca, dawna organistówka ( XX w.): remont - etap V dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Witaj, Matko Pana,
Dziewico Maryjo, Królowo Różańca, Madonno Rzeczycka!
Błogosławiona Jesteś między niewiastami!
Ty jesteś obrazem Kościoła napełnionego blaskiem paschalnego światła.
Ty jesteś dumą naszego ludu i znakiem zwycięstwa nad złem.
Obietnico miłosiernej miłości Ojca,
Nauczycielko głoszenia Dobrej Nowiny,
Znaku płonącego ognia Ducha Świętego!
które Ojciec objawia maluczkim.
Okaż nam siłę Twej matczynej opieki.
Niech Twoje Niepokalane Serce,
będzie ucieczką grzeszników
i drogą, która prowadzi do Boga.
O, Madonno Rzeczycka
Zjednoczeni z braćmi i siostrami w wierze, nadziei i miłości,
Tobie się oddajemy.
Zjednoczeni z braćmi i siostrami, przez Ciebie, Bogu się poświęcamy.
Zanurzeni w blasku światła, które z Twoich rąk wypływa,
oddajemy cześć Bogu na wieki wieków.
Amen.

niedziela, 12, lipiec 2020 17:35

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (18 listopada 2018 r.)

TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
18 listopada 2018 r.

1. Pan Jezus zapewnia nas, że chociaż niebo i ziemia przeminą, to Jego słowa nie przeminą. Wierzymy we wszystko, co objawił nam Zbawiciel. Mamy Mu ufać aż się wszystko spełni, a wtedy będziemy odpowiednio przygotowani na Jego powtórne przyjście. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 900 spotkanie kandydatów do bierzmowania. Ofiary na tace na cele gospodarcze parafii.

2. W czwartek, w dniu patronki muzyki kościelnej, św. Cecylii, pamiętamy w modlitwie o tych, którzy muzyką i śpiewem upiększają liturgię w naszym kościele.

3. Rekolekcje i nabożeństwo 40. Godzinne przed uroczystością odpustową naszej Patronki św. Katarzyny Aleksandryjskiej rozpoczną się w piątek 23 listopada. Spowiedź w sobotę 24 listopada. Odpust w niedzielę 25 listopada. We wszystkie dni Msze święte z naukami o godz. 900 – 1130 i 1800 głoszonymi przez ks. dr Grzegorza Ogorzałka Ojca Duchownego Metropolitarnego Seminarium Duchownego w Lublinie.

4. Za tydzień, w ostatnią niedzielę roku liturgicznego, oddajemy cześć Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata. Jest to równocześnie parafialny Odpust św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Na Sumę zapraszamy wszystkich Parafian, Asystę w strojach ludowych Lektorów, Ministrantów, Bielanki, Orkiestrę Gminną. Parafian z Zawad proszę o przygotowanie Liturgii Słowa i Procesji z darami na Ofiarowanie.

5. W niedzielę przed sumą o godz. 1100 koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu naszego chóru parafialnego.

6. Zachęcamy do lektury katolickich tygodników: „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego.” Dzisiaj w „Gościu” dodatek IPN „Odrodzenie” – 100. Rocznica Odzyskania Niepodległości.

7. Dzisiaj po Sumie zapraszam parafian z Łęgu do przejęcia Obrazu Nawiedzenia NMP Częstochowskiej.

8. Zachęcamy do wspólnej listopadowej modlitwy z wypominkami za zmarłych w niedzielę przed Mszami o godz. 900 i 1130.

9. W tym tygodniu pożegnaliśmy zmarłego: ś. p. Andrzeja Albrechta z Brzozowa. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie!

10. Pamiętamy w naszych modlitwach o solenizantach i jubilatach tego tygodnia.

Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2020.  Wszystkie prawa zastrzeżone.