Fundacja
Centrum ks. Jędrzeja Kitowicza
97-220 Rzeczyca,
ul. ks. Jędrzeja Kitowicza 17
tel.: (+48) 44 710 51 25
e-mail: fundacja@kitowicz.pl
KRS: 0000623207

Konto bankowe:
Bank Pekao SA
03 1240 1545 1111 0010 7455 6473

DRUK PRZELEWU

Rzeczyca, budynek dawnej organistówki z początku XX w.:
Rewitalizacja budynku zagrożonego katastrofą budowlaną -
etap III: strop żelbetonowy


Program Ochrona zabytków
Zadanie pn. Rzeczyca, dawna organistówka (XX w.):
odtworzenie komina, kroksztynów oraz lukarn, wymiana stropu,
prace budowlane przy ścianach
- etap III dofinansowano z środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego


Fundacja ENERGA
z siedzibą w Gdańsku
obdarowała Parafię Rzymskokatolicką
p.w. Św. Katarzyny w Rzeczycy
kwotą 45 000 złotych na:
prace zabezpieczające,
wzmacniające oraz konserwatorskie
w Parafii

"Zagospodarowanie terenu wokół Kościoła
p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy"
dofinansowano ze środków WFOŚiGW w Łodzi

Wyszukaj

Licznik odwiedzin

3.png2.png9.png6.png4.png3.png
Dzisiaj128
Wczoraj232
Ostatni tydzień896
Ostatni miesiąc4761
Wszystkie329643

2
odwiedzających na stronie

czwartek, 18, lipiec 2019 19:12

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (11 listopada 2018 r.)

TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
11 listopada 2018 r.

Uroczystość Św. Wiktorii Głównej Patronki Diecezji Łowickiej.
100. Rocznica Odzyskania Niepodległości.

1. Pan Jezus, chwaląc gest ubogiej wdowy, zachęca nas do większej ufności w Bożą Opatrzność. Wszyscy jesteśmy w ręku Pana Boga i musimy uczyć się na co dzień coraz większego zaufania do Niego. Zaufanie do Pana Boga powinno wyrażać się nie tylko w wymiarze indywidualnym, ale także rodzinnym i wspólnotowym. Jako jeden naród powinniśmy też wciąż bardziej dziękować Panu Bogu i ufać Jego Opatrzności.

2. Dzisiaj 11 listopada, przypada 100. rocznica odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości po 123 latach niewoli pod zaborami. Obchodzimy Dzień Niepodległości. W tym wyjątkowym dniu Msza święta w intencji Ojczyzny będzie odprawiona o godz.900. Po liturgii koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu naszego Chóru Parafialnego. Święto stulecia odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny skłania nas do wyrażenia wielkiego dziękczynienia Panu Bogu za Jego opiekę nad Polską i jednocześnie do dalszej wytrwałej modlitwy za Ojczyznę.

3. Zachęcamy do lektury katolickich tygodników: „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego,” który zwraca uwagę, że Kościół Katolicki był tą instytucją społeczną, która najsilniej jednoczyła Polaków ze wszystkich trzech zaborów.

4. Nawiedzenie Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w Luboczy dobiegło końca. W niedzielę 18 listopada po Sumie zapraszam parafian z Łęgu do przejęcia Obrazu.

5. Rekolekcje i nabożeństwo 40. Godzinne przed uroczystością odpustową naszej Patronki św. Katarzyny Aleksandryjskiej rozpoczną się w piątek 23 listopada. Spowiedź w sobotę 24 listopada. Odpust w niedzielę 25 listopada. We wszystkie dni Msze święte z naukami o godz. 900 – 1130 i 1800 głoszonymi przez ks. dr Grzegorza Ogorzałka Ojca Duchownego Metropolitarnego Seminarium Duchownego w Lublinie.

6. W tym tygodniu miała miejsce kradzież miedzianych rur spustowych z północnej strony naszego kościoła. O przestępstwie została powiadomiona Policja.

7. W tym tygodniu pożegnaliśmy zmarłych: ś. p. Jana Pardeja z Łęgu, ś.p. Mariannę Sej z Luboczy, ś. p. Norberta Lesiaka z Zawad. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

8. Niech Pan Jezus otacza swoją opieką solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.

Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2019.  Wszystkie prawa zastrzeżone.