Fundacja
Centrum ks. Jędrzeja Kitowicza
97-220 Rzeczyca,
ul. ks. Jędrzeja Kitowicza 17
tel.: (+48) 44 710 51 25
e-mail: fundacja@kitowicz.pl
KRS: 0000623207

Konto bankowe:
Bank Pekao SA
03 1240 1545 1111 0010 7455 6473

DRUK PRZELEWU

Program Ochrona zabytków Zadanie pn. Rzeczyca, dawna organistówka ( XX w.): remont - etap V dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Witaj, Matko Pana,
Dziewico Maryjo, Królowo Różańca, Madonno Rzeczycka!
Błogosławiona Jesteś między niewiastami!
Ty jesteś obrazem Kościoła napełnionego blaskiem paschalnego światła.
Ty jesteś dumą naszego ludu i znakiem zwycięstwa nad złem.
Obietnico miłosiernej miłości Ojca,
Nauczycielko głoszenia Dobrej Nowiny,
Znaku płonącego ognia Ducha Świętego!
które Ojciec objawia maluczkim.
Okaż nam siłę Twej matczynej opieki.
Niech Twoje Niepokalane Serce,
będzie ucieczką grzeszników
i drogą, która prowadzi do Boga.
O, Madonno Rzeczycka
Zjednoczeni z braćmi i siostrami w wierze, nadziei i miłości,
Tobie się oddajemy.
Zjednoczeni z braćmi i siostrami, przez Ciebie, Bogu się poświęcamy.
Zanurzeni w blasku światła, które z Twoich rąk wypływa,
oddajemy cześć Bogu na wieki wieków.
Amen.


"Zagospodarowanie terenu wokół Kościoła
p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy"
dofinansowano ze środków WFOŚiGW w Łodzi

Wyszukaj

Licznik odwiedzin

4.png8.png2.png4.png3.png8.png
Dzisiaj339
Wczoraj519
Ostatni tydzień1322
Ostatni miesiąc7762
Wszystkie482438

4
odwiedzających na stronie

środa, 15, lipiec 2020 15:02

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (4 listopada 2018 r.)

TRZYDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
4 listopada 2018 r.

1. Pan Jezus wyjaśnia swoim uczniom, że przykazanie miłości Boga i bliźniego stanowi jedno. Kto to rozumie i stara się wypełniać w swoim życiu, jest na dobrej drodze do królestwa Bożego. Przykazanie miłości jest o wiele ważniejsze od wszelkich przejawów religijności, które bez miłości stają się tylko pustym znakiem. Dzisiaj Msze św. o godz. 900 – 1130 i 1800.

2. Za tydzień, w niedzielę, 11 listopada, przypada 100. rocznica odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości po 123 latach niewoli pod zaborami. Obchodzimy Dzień Niepodległości. W tym wyjątkowym dniu Msza święta w intencji Ojczyzny będzie odprawiona o godz. 900. Po liturgii koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu naszego Chóru Parafialnego. Proszę pamiętać o umieszczeniu flag przy naszych domach.

3. Przypominamy, że jeszcze do czwartku włącznie można ofiarować odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące pod warunkiem nawiedzenia cmentarza i modlitwy za zmarłych.

4. Zachęcamy do lektury katolickich tygodników: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i miesięcznika „Mały Gość Niedzielny”.

5. Ojcowie Kapucyni z klasztoru w Nowym Mieście na przełomie kwietnia i maja 2019 roku tj. 28 kwiecień do 4 maja organizują 8-dniową pielgrzymkę autokarową do Włoch. Szczegóły w gablocie i na stronie internetowej klasztoru.

6. Rekolekcje i nabożeństwo 40 godzinne przed uroczystością odpustową św. Katarzyny Aleksandryjskiej rozpoczną się w piątek 23 listopada. Spowiedź w sobotę 24 listopada. Odpust w niedzielę 25 listopada. We wszystkie dni Msze święte o godz. 900 – 1130 i 1800. Nauki będzie głosił ks. dr Grzegorz Ogorzałek - Ojciec Duchowny Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie.

7. W tym tygodniu pożegnaliśmy zmarłych ś. p. Kazimierza Szklarskiego, ś. p. Janinę Łaską. W poniedziałek o godz. 1100 pogrzeb ś. p. Jana Pardeja z Łęgu, a we wtorek o godz. 1300 ś. p. Marianny Sej z Luboczy. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

8. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy, aby na co dzień doświadczali Bożej miłości.

Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2020.  Wszystkie prawa zastrzeżone.