Fundacja
Centrum ks. Jędrzeja Kitowicza
97-220 Rzeczyca,
ul. ks. Jędrzeja Kitowicza 17
tel.: (+48) 44 710 51 25
e-mail: fundacja@kitowicz.pl
KRS: 0000623207

Konto bankowe:
Bank Pekao SA
03 1240 1545 1111 0010 7455 6473

DRUK PRZELEWU

Rzeczyca, budynek dawnej organistówki z początku XX w.:
Rewitalizacja budynku zagrożonego katastrofą budowlaną -
etap III: strop żelbetonowy


Program Ochrona zabytków
Zadanie pn. Rzeczyca, dawna organistówka (XX w.):
odtworzenie komina, kroksztynów oraz lukarn, wymiana stropu,
prace budowlane przy ścianach
- etap III dofinansowano z środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego


Fundacja ENERGA
z siedzibą w Gdańsku
obdarowała Parafię Rzymskokatolicką
p.w. Św. Katarzyny w Rzeczycy
kwotą 45 000 złotych na:
prace zabezpieczające,
wzmacniające oraz konserwatorskie
w Parafii

"Zagospodarowanie terenu wokół Kościoła
p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy"
dofinansowano ze środków WFOŚiGW w Łodzi

Wyszukaj

Licznik odwiedzin

3.png2.png9.png6.png4.png3.png
Dzisiaj128
Wczoraj232
Ostatni tydzień896
Ostatni miesiąc4761
Wszystkie329643

1
odwiedzających na stronie

czwartek, 18, lipiec 2019 19:20

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (28 października 2018 r.)

TRZYDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
28 października 2018 r.

1. Niewidomy żebrak Bartymeusz jest dla nas wzorem, jak należy usilnie prosić Pana Jezusa w naszych modlitewnych błaganiach. Nie zrażał się opinią innych ludzi, którzy chcieli go uciszyć, bo miał żywą wiarę. Pan Jezus nie pozostaje nigdy obojętny na nasze wołanie z wiarą.

2. Kończy się październik. Jeszcze do środy wspólnie będziemy rozważać tajemnice różańcowe o godz. 1600. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. Na stoliku są do pobrania kartki na których możemy wpisywać imiona naszych bliskich Zmarłych polecanych do modlitwy wypominkowej na przyszły rok.

3. W czwartek przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to święto nakazane i dzień wolny od pracy, dlatego Msze Święte w kościele będą sprawowane w porządku niedzielnym: 700 – 900.

4. Tradycyjnie już od 1 listopada rozpoczyna się czas naszej szczególnej modlitwy za zmarłych. O godz. 1130 zgromadzimy się na cmentarzu, aby podczas Mszy Świętej i procesji polecać miłosierdziu Bożemu tych, którzy przekroczyli już bramę śmierci, a szczególnie naszych parafian, których pożegnaliśmy w ostatnim roku.

5. Codziennie od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych.

6. W piątek, w Dzień Zaduszny, czyli we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, będziemy modlić się za zmarłych. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 700 - 730 - 900 i 1600.

7. W tym miesiącu nie będzie specjalnych nabożeństw związanych z pierwszym czwartkiem i piątkiem miesiąca, ale zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa w piątek.

8. W pierwszą sobotę miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Maryi podczas nabożeństwa po Mszy św. o godz. 730.

9. Zachęcamy do lektury katolickich tygodników: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i miesięcznika „Mały Gość Niedzielny”.

10. Rozprowadzamy znicze Caritas. Zachęcamy do wsparcia tą drogą działań charytatywnych Caritas na terenie Diecezji.

11. Ojcowie Kapucyni z klasztoru w Nowym Mieście na przełomie kwietnia i maja 2019 roku tj. 28 kwiecień do 4 maja organizują 8-dniową pielgrzymkę autokarową do Włoch (Padwa, Asyż, Rzym, Neapol, Sanktuarium św. Michała Archanioła, św. O. Pio w San Giovanni Rotondo, Loreto, św. Rity w Cascia). Koszt – 2.130zł + 130 euro. Zapisy wraz z wpłatami zaliczki do 15 listopada. Szczegóły w gablocie i na stronie internetowej klasztoru. Zapisu można dokonać w zakrystii u Kapucynów w Nowym Mieście.

12. Od przyszłej niedzieli w naszym kościele jesienno-zimowy porządek Mszy świętych: 900 – 1130 i wieczorem o 1800.

13. Rekolekcje i nabożeństwo 40 godzinne przed uroczystością odpustową św. Katarzyny rozpoczną się w piątek 23 listopada. Spowiedź w sobotę 24 listopada.
Odpust w niedzielę 25 listopada. We wszystkie dni Msze święte o godz. 900 – 1130 i 1800. Nauki rekolekcyjne będzie głosił ks. dr Grzegorz Ogorzałek - Ojciec Duchowny Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie.

14. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych na drodze do świętości.

Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2019.  Wszystkie prawa zastrzeżone.