Program Ochrona zabytków Zadanie pn. Rzeczyca, dawna organistówka ( XX w.): remont - etap V dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Witaj, Matko Pana,
Dziewico Maryjo, Królowo Różańca, Madonno Rzeczycka!
Błogosławiona Jesteś między niewiastami!
Ty jesteś obrazem Kościoła napełnionego blaskiem paschalnego światła.
Ty jesteś dumą naszego ludu i znakiem zwycięstwa nad złem.
Obietnico miłosiernej miłości Ojca,
Nauczycielko głoszenia Dobrej Nowiny,
Znaku płonącego ognia Ducha Świętego!
które Ojciec objawia maluczkim.
Okaż nam siłę Twej matczynej opieki.
Niech Twoje Niepokalane Serce,
będzie ucieczką grzeszników
i drogą, która prowadzi do Boga.
O, Madonno Rzeczycka
Zjednoczeni z braćmi i siostrami w wierze, nadziei i miłości,
Tobie się oddajemy.
Zjednoczeni z braćmi i siostrami, przez Ciebie, Bogu się poświęcamy.
Zanurzeni w blasku światła, które z Twoich rąk wypływa,
oddajemy cześć Bogu na wieki wieków.
Amen.

środa, 15, lipiec 2020 13:03

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (21 października 2018 r.)

DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
21 października 2018 r.

1. Pan Jezus przypomina swoim uczniom, jakie zasady powinny obowiązywać w ich wzajemnych relacjach. Na pierwszym miejscu powinna być zasada służenia jeden drugiemu, to znaczy ciągłe zabieganie o dobro drugiego. Taka postawa życiowa prowadzi do cnoty pokory, a pokora bardzo podoba się Panu Bogu.

2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny. Będziemy modlić się w intencjach misji i misjonarzy na całym świecie. Jeszcze wielu ludzi nie słyszało o Ewangelii, czyli o dobrej nowinie o Jezusie – Zbawicielu świata. Dzisiaj teren działalności misyjnej to również nasz kontynent. Prosimy o misjonarzy w naszych zlaicyzowanych środowiskach.

3. Spotkanie formacyjne kandydatów do bierzmowania dzisiaj po Mszy św. o godz. 900.

4. Dzisiaj ofiary na tacę na cele inwestycyjne parafii.

5. Rozprowadzamy znicze Caritas. Zachęcamy do wsparcia tą drogą działań charytatywnych Caritas na terenie Diecezji.

6. Przypominamy, że codziennie nabożeństwo różańcowe rozpoczynamy o godz. 1600. W niedziele po Sumie o godz. 1130.

7. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. Na stoliku są do pobrania kartki na których możemy wpisywać imiona naszych bliskich Zmarłych polecanych do modlitwy wypominkowej na przyszły rok.

8. W sobotę spotkanie narzeczonych według ustalonego z parami porządku.

9. W weekend 27-28 października śpimy o godzinę dłużej . Wtedy nastąpi zmiana czasu na zimowy. O godz.3 w nocy przestawiamy zegarki na godz. 2.

10. Zgodnie z uchwałą Konferencji Episkopatu Polski w celach statystycznych kościoła dzisiaj będą prowadzone badania niedzielnych praktyk religijnych. Po każdej Mszy św. będzie liczenie wiernych i przystępujących do Komunii świętej.

11. Zachęcamy do lektury katolickiej prasy. Dzisiaj w tygodniku „Niedziela” dodatek film „Wojna totalna. Zabić jak najwięcej” o zorganizowanym ludobójstwie, którego dopuścili się Niemcy na terenie Polski w czasie II wojny światowej. W tygodniku „Gość Niedzielny” obszerna relacja z projekcji filmu „Z dala od orkiestry” w naszym kościele w dniu 7 października b.r.

12. Matce Bożej Różańcowej polecamy solenizantów i jubilatów tego tygodnia.

Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2020.  Wszystkie prawa zastrzeżone.