Program Ochrona zabytków Zadanie pn. Rzeczyca, dawna organistówka ( XX w.): remont - etap V dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Witaj, Matko Pana,
Dziewico Maryjo, Królowo Różańca, Madonno Rzeczycka!
Błogosławiona Jesteś między niewiastami!
Ty jesteś obrazem Kościoła napełnionego blaskiem paschalnego światła.
Ty jesteś dumą naszego ludu i znakiem zwycięstwa nad złem.
Obietnico miłosiernej miłości Ojca,
Nauczycielko głoszenia Dobrej Nowiny,
Znaku płonącego ognia Ducha Świętego!
które Ojciec objawia maluczkim.
Okaż nam siłę Twej matczynej opieki.
Niech Twoje Niepokalane Serce,
będzie ucieczką grzeszników
i drogą, która prowadzi do Boga.
O, Madonno Rzeczycka
Zjednoczeni z braćmi i siostrami w wierze, nadziei i miłości,
Tobie się oddajemy.
Zjednoczeni z braćmi i siostrami, przez Ciebie, Bogu się poświęcamy.
Zanurzeni w blasku światła, które z Twoich rąk wypływa,
oddajemy cześć Bogu na wieki wieków.
Amen.

środa, 15, lipiec 2020 15:05

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (7 października 2018 r.)

DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
7 października 2018 r.

1. Pan Jezus przypomina nam dzisiaj wartość nierozerwalnego małżeństwa jednej kobiety i jednego mężczyzny. Wymagania Pana Boga w tej dziedzinie są wielkie i chociaż wielu nie potrafi im sprostać, to jednak nie można ich negować. Z Bożą pomocą można przezwyciężyć wiele problemów i osiągnąć szczęście we dwoje.

2. Trwamy na codziennej modlitwie różańcowej w kościele o godz.1600. W niedzielę nabożeństwo po Sumie. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w modlitwie wspólnotowej, zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinie lub indywidualnie.

3. Zachęcam do lektury katolickich tygodników. W „Gościu Niedzielnym” jest film na DVD „Sprawa Chrystusa”.

4. Zapowiedź przedślubna:

• Tomasz Wiśniewski z Nidzicy i Aleksandra Weronika Bors z Rzeczycy.

Narzeczonych polecamy modlitwie wiernych. O przeszkodach kanonicznych należy powiadomić parafię narzeczonych.

5. Msza św. dziękczynna z okazji 50-lecia małżeństwa 6-ciu par będzie odprawiona dzisiaj o godz. 1130. Czcigodnych Jubilatów i ich Rodziny serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.

6. Dzisiaj godz. 1630 w naszym kościele – pokaz filmu dokumentalnego „Z dala od orkiestry” w reżyserii Rafaela Lewandowskiego o życiu prof. Zygmunta Lubicz-Zaleskiego, historyka i krytyka literatury, tłumacza, poety i publicysty i jego żony dr Marii Zdziarskiej z Grotowic. Wstęp wolny. Zachęcam do obejrzenia wystawy nawiązującej do treści filmu.

7. Dziękuję parafianom z Brzegu i Brzezin za podarowane kwiaty na ołtarze. Na najbliższą niedzielę proszę parafian z Brzozowa.

8. W sobotę o godz. 1000 zbiórka ministrantów i lektorów.

9. W sobotę o godz. 1800 Nabożeństwo Fatimskie z procesją światła.

10. W domu parafialnym kolejne spotkanie narzeczonych w sobotę o godz. 1800.

11. W przyszłą niedzielę po raz 18. będziemy obchodzić Dzień Papieski. Jak co roku przeprowadzona zostanie zbiórka na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierającą uzdolnioną ubogą młodzież.

12. Nauka dla dzieci I Komunijnych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 900.

13. Rozprowadzamy znicze Caritas. Zachęcamy do wsparcia tą drogą działań charytatywnych Caritas na terenie Diecezji.

14. W minionym tygodniu odbył się pogrzeby ś. p. Beaty Socha i ś. p. Jerzego Stanisława Wasiaka. Rodzinom tych zmarłych składamy wyrazy współczucia, a zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu i modlitwie Parafian.

15. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

• 13 X – bł. Honorat Koźmiński (1829-1916), polski kapucyn, założyciel wielu zgromadzeń zakonnych bezhabitowych, Patron naszej Diecezji.
Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2020.  Wszystkie prawa zastrzeżone.