Program Ochrona zabytków Zadanie pn. Rzeczyca, dawna organistówka ( XX w.): remont - etap V dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Witaj, Matko Pana,
Dziewico Maryjo, Królowo Różańca, Madonno Rzeczycka!
Błogosławiona Jesteś między niewiastami!
Ty jesteś obrazem Kościoła napełnionego blaskiem paschalnego światła.
Ty jesteś dumą naszego ludu i znakiem zwycięstwa nad złem.
Obietnico miłosiernej miłości Ojca,
Nauczycielko głoszenia Dobrej Nowiny,
Znaku płonącego ognia Ducha Świętego!
które Ojciec objawia maluczkim.
Okaż nam siłę Twej matczynej opieki.
Niech Twoje Niepokalane Serce,
będzie ucieczką grzeszników
i drogą, która prowadzi do Boga.
O, Madonno Rzeczycka
Zjednoczeni z braćmi i siostrami w wierze, nadziei i miłości,
Tobie się oddajemy.
Zjednoczeni z braćmi i siostrami, przez Ciebie, Bogu się poświęcamy.
Zanurzeni w blasku światła, które z Twoich rąk wypływa,
oddajemy cześć Bogu na wieki wieków.
Amen.

środa, 15, lipiec 2020 12:34

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (30 września 2018 r.)

DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
30 września 2018 r.

1. Pan Jezus uspokaja swoich uczniów, mówiąc, że kto nie jest przeciwko nam, ten jest z nami. Każdy, kto grzeszy i innych nakłania do grzechu powinien się nawrócić.

2. Jutro rozpoczyna się październik, miesiąc różańcowy. Maryja w objawieniach często zachęcała, abyśmy odmawiali różaniec. Idąc za Jej wezwaniem, zachęcamy do codziennego wspólnego rozważania tajemnic różańcowych podczas nabożeństwa o godz. 1600 w dni powszednie, a w niedzielę po Sumie.

3. Jutro także rozpoczyna się nowy rok akademicki. Polecamy studentów i wykładowców szkół wyższych opiece Pana Jezusa, naszego jedynego boskiego Nauczyciela. Modlimy się, aby rozwojowi intelektualnemu młodego człowieka zawsze towarzyszył jego rozwój duchowy.

4. W pierwszy czwartek miesiąca przypada dzień imienin papieża Franciszka. Będziemy modlić się do Jezusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, o obfite łaski dla niego.

5. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej miłosiernemu Sercu Jezusa za grzechy całego świata. Msze św. o godz. 700 – 900 i 1600.

6. W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 730 uczcimy Niepokalane Serce Maryi.

7. W sobotę o godz. 1800 w domu parafialnym drugie spotkanie narzeczonych. Konferencja z psychologiem rodzinnym.

8. Zachęcamy do lektury katolickich tygodników.

9. Zapowiedź przedślubna:

• Tomasz Wiśniewski z Nidzicy i Aleksandra Weronika Bors z Rzeczycy.

Narzeczonych polecamy modlitwie wiernych. O przeszkodach kanonicznych należy powiadomić parafię narzeczonych.

10. Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 700 pod przewodnictwem ks. Wikariusza wyruszy z naszego kościoła piesza pielgrzymka do Sanktuarium w Studziannej na odpust św. Michała Archanioła. Suma odpustowa o godz. 1130

11. Msza św. dziękczynna z okazji 50-lecia małżeństwa 6-ciu par będzie odprawiona w niedzielę 7 października o godz. 1130. Czcigodnych Jubilatów i ich Rodziny serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

12. W najbliższą niedzielę 7 października 2018 r. godz. 1630 w naszym kościele – pokaz filmu dokumentalnego „Z dala od orkiestry” w reżyserii Rafaela Lewandowskiego. Film opowiada o życiu prof. Zygmunta Lubicz-Zaleskiego, historyka i krytyka literatury, tłumacza, poety i publicysty i jego żony dr Marii Zdziarskiej z Grotowic. Wszystkich zapraszamy. Wstęp wolny.

13. Dziękujemy za ofiary na inwestycje parafialne.

14. Proszę parafian z Brzegu i Brzezin o dekoracje kwiatami ołtarzy na najbliższą niedzielę.

15. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb ś.p. Marianny Grzegorczyk z Bobrowca. Zmarła ś.p. Beata Socha z Sadykierza. Pogrzeb we wtorek o godz. 1400. Rodzinom tych zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu i modlitwie Parafian.

16. Opiece Królowej Różańca św. polecamy jubilatów i solenizantów całego tygodnia.

Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2020.  Wszystkie prawa zastrzeżone.