Fundacja
Centrum ks. Jędrzeja Kitowicza
97-220 Rzeczyca,
ul. ks. Jędrzeja Kitowicza 17
tel.: (+48) 44 710 51 25
e-mail: fundacja@kitowicz.pl
KRS: 0000623207

Konto bankowe:
Bank Pekao SA
03 1240 1545 1111 0010 7455 6473

DRUK PRZELEWU

Rzeczyca, budynek dawnej organistówki z początku XX w.:
Rewitalizacja budynku zagrożonego katastrofą budowlaną -
etap III: strop żelbetonowy


Program Ochrona zabytków
Zadanie pn. Rzeczyca, dawna organistówka (XX w.):
odtworzenie komina, kroksztynów oraz lukarn, wymiana stropu,
prace budowlane przy ścianach
- etap III dofinansowano z środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego


Fundacja ENERGA
z siedzibą w Gdańsku
obdarowała Parafię Rzymskokatolicką
p.w. Św. Katarzyny w Rzeczycy
kwotą 45 000 złotych na:
prace zabezpieczające,
wzmacniające oraz konserwatorskie
w Parafii

"Zagospodarowanie terenu wokół Kościoła
p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy"
dofinansowano ze środków WFOŚiGW w Łodzi

Wyszukaj

Licznik odwiedzin

3.png2.png9.png6.png4.png3.png
Dzisiaj128
Wczoraj232
Ostatni tydzień896
Ostatni miesiąc4761
Wszystkie329643

2
odwiedzających na stronie

czwartek, 18, lipiec 2019 19:16

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (23 września 2018 r.)

DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
23 września 2018 r.

1. Pan Jezus przez całe swoje ziemskie życie wiedział, do czego się przygotowuje, że Jego śmierć będzie ceną za zbawienie ludzi. My też wiemy, że aby osiągnąć zbawienie, musimy przejść przez drogę codziennego krzyża naszych cierpień, niepowodzeń, grzechów. Zbawiciel wskazuje nam, że najlepszą postawą życiową jest postawa pełnego zaufania Panu Bogu. Mamy być jak małe dziecko, które bezgranicznie ufa swoim rodzicom.

2. W środę o godz. 1800 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

3. Zachęcamy do lektury katolickich tygodników. W nowym miesięczniku „Mały Gość Niedzielny” jest plakat z dobrym słowem oraz różaniec na rękę.

4. Nauki przedmałżeńskie rozpoczniemy w sobotę 29 września o godz. 1800. Zapisy na pierwszym spotkaniu. Zakończenie 27 października.

5. Zapowiedź przedślubna: Tomasz Wiśniewski z Nidzicy i Aleksandra Weronika Bors z Rzeczycy. Narzeczonych polecamy modlitwie wiernych. O przeszkodach kanonicznych należy powiadomić parafię narzeczonych.

6. Zwiedzanie naszego kościoła w Rzeczycy zostało wpisane w program WOJEWÓDZKICH OBCHODÓW ŚWIATOWEGO DNIA TURYSTYKI. W dniach 28-30.09.2018 będą nawiedzać naszą świątynię grupy turystów.

7. W sobotę przypada święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Ci wielcy Boży posłańcy bronią nas i pouczają. Starajmy się z nimi zaprzyjaźnić. W niedzielę 30 września po Mszy świętej o godz. 700 pod przewodnictwem ks. Wikariusza wyruszy z naszego kościoła piesza pielgrzymka do Sanktuarium w Studziannej na odpust św. Michała Archanioła. Suma odpustowa o godz. 1130.

8. W niedzielę 7 października  2018 r. godz. 1630  w naszym kościele – pokaz wielokrotnie nagradzanego filmu dokumentalnego „Z dala od orkiestry” w reżyserii Rafaela Lewandowskiego – laureata Paszportu Polityki. Film opowiadając o wielowątkowej historii prof. Zygmunta Lubicz-Zaleskiego i jego żony  dr Marii Zdziarskiej, posłużył się bogatym zbiorem materiałów historycznych, które wzbogacone zostały przez wzruszające wypowiedzi rodziny, przyjaciół oraz uczniów Zaleskiego. Wstęp wolny. Szczególnie zapraszam mieszkańców Grotowic.

9. Msza św. dziękczynna z okazji 50-lecia małżeństwa 6 par będzie odprawiona w niedzielę 7 października o godz. 1130. Czcigodnych Jubilatów i ich Rodziny serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

10. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby  ś. p. Marianny Plichta z Luboczy, ś. p. Władysława Goski z Rzeczycy i ś. p. Wojciecha Wasiaka z Sadykierza. Rodzinom tych zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu i modlitwie Parafian.

11. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy, aby dobry Bóg czuwał nad nimi każdego dnia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 27 IX – św. Wincenty à Paulo (1581-1660), francuski kapłan, opiekun ubogich i założyciel Zgromadzenia Księży Misjonarzy.
  • 28 IX – św. Wacław (ok. 907-929), książę czeski, propagator chrześcijaństwa, męczennik.
  • 29 IX – święci Archaniołowie Michał, Gabriel i Rafał.
Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2019.  Wszystkie prawa zastrzeżone.