Fundacja
Centrum ks. Jędrzeja Kitowicza
97-220 Rzeczyca,
ul. ks. Jędrzeja Kitowicza 17
tel.: (+48) 44 710 51 25
e-mail: fundacja@kitowicz.pl
KRS: 0000623207

Konto bankowe:
Bank Pekao SA
03 1240 1545 1111 0010 7455 6473

DRUK PRZELEWU

Program Ochrona zabytków Zadanie pn. Rzeczyca, dawna organistówka ( XX w.): remont - etap V dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Witaj, Matko Pana,
Dziewico Maryjo, Królowo Różańca, Madonno Rzeczycka!
Błogosławiona Jesteś między niewiastami!
Ty jesteś obrazem Kościoła napełnionego blaskiem paschalnego światła.
Ty jesteś dumą naszego ludu i znakiem zwycięstwa nad złem.
Obietnico miłosiernej miłości Ojca,
Nauczycielko głoszenia Dobrej Nowiny,
Znaku płonącego ognia Ducha Świętego!
które Ojciec objawia maluczkim.
Okaż nam siłę Twej matczynej opieki.
Niech Twoje Niepokalane Serce,
będzie ucieczką grzeszników
i drogą, która prowadzi do Boga.
O, Madonno Rzeczycka
Zjednoczeni z braćmi i siostrami w wierze, nadziei i miłości,
Tobie się oddajemy.
Zjednoczeni z braćmi i siostrami, przez Ciebie, Bogu się poświęcamy.
Zanurzeni w blasku światła, które z Twoich rąk wypływa,
oddajemy cześć Bogu na wieki wieków.
Amen.


"Zagospodarowanie terenu wokół Kościoła
p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy"
dofinansowano ze środków WFOŚiGW w Łodzi

Wyszukaj

Licznik odwiedzin

4.png8.png2.png4.png1.png7.png
Dzisiaj318
Wczoraj519
Ostatni tydzień1301
Ostatni miesiąc7741
Wszystkie482417

6
odwiedzających na stronie

środa, 15, lipiec 2020 14:09

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (19 sierpnia 2018 r.)

DWUDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
19 sierpnia 2018 r.

1. Pan Jezus poucza dzisiaj swoich słuchaczy, że On jest z nami i pozostanie obecny i żywy pod postacią chleba i wina. Każdy z nas może skorzystać z tego ożywiającego pokarmu, który nam zostawił. Co więcej, karmienie się Jego Ciałem i Krwią jest warunkiem koniecznym, aby osiągnąć życie wieczne. Nie lekceważmy tego.

2. Dzisiaj o godz. 1130 Msza święta dziękczynna za tegoroczne zbiory. Dożynki Gminne.

3. Ofiary składane dzisiaj na tace są przeznaczone na koszty renowacji zabytkowej XVII wiecznej drewnianej rzeźby Madonny, która znajduje się w pracowni konserwacji zabytków. Do naszego kościoła powróci pod koniec roku. Trwają prace przy budowie parkanu cmentarnego oraz przy zabytkowej organistówce, gdzie znajdzie miejsce Muzeum ks. Jędrzeja Kitowicza, upamiętniające rzeczyckiego dziejopisarza epoki saskiej i inne postaci związane z naszą parafią: św. Stanisława Papczyńskiego, Marię Zdziarską i jej męża Zygmunta Lubicz-Zaleskiego.

4. Dzisiaj już trzeci dzień uroczystych obchodów 50-lecia Koronacji Cudownego Obrazu Św. Rodziny w Studziannie. Szczegółowy program na plakacie w gablocie ogłoszeń. Ojcowie Filipini serdecznie zapraszają.

5. W poniedziałek ok. godz. 1000 modlić się będzie w naszym kościele uczestnicy rowerowej pielgrzymki z parafii Giżyce udający się na Jasną Górę.

6. W środę w naszej Parafii Uroczystość Odpustowa Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Msze święte o godz. 700, 900 i Suma o godz. 1130, którą odprawi i wygłosi kazanie ks. Tomasz Mniszak ze Zgromadzenia Księży Pallotynów. Zapraszam wszystkich Parafian, asystę w strojach ludowych, dziewczynki I komunijne i rocznicowe do udziału w procesji eucharystycznej, lektorów, ministrantów. Proszę mieszkańców Sadykierza o przygotowanie liturgii Słowa i procesji z darami. Zapraszam Chór parafialny i Gminną Orkiestrę.

7. W czwartek, w Światowym Dniu Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu, będziemy modlić się za miliony ofiar, także spośród naszych krewnych i rodaków, totalitarnych i zbrodniczych systemów politycznych XX wieku.

8. Przy kościele w Rzeczycy 23 sierpnia (w czwartek) ok. godz.1000 będzie odpoczywać Przasnyska Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę, organizowana przez parafię św. Wojciecha w Przasnyszu - miejsce chrztu Świętego Stanisława Kostki, Patrona młodzieży. Pielgrzymują pod hasłem: „Od św. Stasia Kostki do Maryi”. W roku św. Stanisława Kostki grupa 100 pątników w wieku 3-65 lat przemierzy na rowerach blisko 400 km, nawiedzając po drodze sanktuaria Maryjne, by pokłonić się Pani Jasnogórskiej i wziąć udział w uroczystości Matki Bożej Częstochowskiej.

9. W przyszłą niedzielę uczcimy Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską. Na Sumie o godz. 1130 rodziny z Luboczy przejmują peregrynujący Obraz Matki Bożej Jasnogórskiej.

10. Zachęcamy do lektury katolickiej prasy: „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.
U ministrantów, lub w zakrystii można nabyć diecezjalny kalendarz na 2019 rok.

11. Zapowiedź przedślubna:

  • Dominik Antoni Żegnałek z Kawęczyna parafia Rzeczyca i Katarzyna Marzena Przyborek z parafii Sierzchowy.
  • Tomasz Stanisław Pasik z parafii Czerniewice i Izabela Szczur z Rzeczycy.
  • Marcin Paweł Filipczak z parafii w Sławnie i Joanna Gabriela Lipska z Rzeczycy.

Narzeczonych polecamy modlitwie wiernych. O przeszkodach kanonicznych należy powiadomić parafię narzeczonych.

12. Nauki przedmałżeńskie rozpoczniemy w sobotę 29 września o godz. 1800.
Zapisy na pierwszym spotkaniu. Zakończenie 27 października w Poradni Małżeńskiej.

13. O podarowanie kwiatów na ołtarze na najbliższą niedziele proszę mieszkańców Gliny.

14. We wtorek odbył się pogrzeb ś. p. Józefa Sochy z ul. Parkowej w Rzeczycy.
Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie !

15. Niech Chrystus żyjący na wieki obficie błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia.

Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2020.  Wszystkie prawa zastrzeżone.