Program Ochrona zabytków Zadanie pn. Rzeczyca, dawna organistówka ( XX w.): remont - etap V dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Witaj, Matko Pana,
Dziewico Maryjo, Królowo Różańca, Madonno Rzeczycka!
Błogosławiona Jesteś między niewiastami!
Ty jesteś obrazem Kościoła napełnionego blaskiem paschalnego światła.
Ty jesteś dumą naszego ludu i znakiem zwycięstwa nad złem.
Obietnico miłosiernej miłości Ojca,
Nauczycielko głoszenia Dobrej Nowiny,
Znaku płonącego ognia Ducha Świętego!
które Ojciec objawia maluczkim.
Okaż nam siłę Twej matczynej opieki.
Niech Twoje Niepokalane Serce,
będzie ucieczką grzeszników
i drogą, która prowadzi do Boga.
O, Madonno Rzeczycka
Zjednoczeni z braćmi i siostrami w wierze, nadziei i miłości,
Tobie się oddajemy.
Zjednoczeni z braćmi i siostrami, przez Ciebie, Bogu się poświęcamy.
Zanurzeni w blasku światła, które z Twoich rąk wypływa,
oddajemy cześć Bogu na wieki wieków.
Amen.

środa, 15, lipiec 2020 12:28

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (22 lipca 2018 r.)

SZESTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
22 lipca 2018 r.

1. Pan Jezus przypomina swoim uczniom o obowiązku odpoczynku po pracy. Gdy jednak wielki tłum znowu gromadzi się przy nich, Jezus od razu zaczyna nauczać. Odpoczynek jest konieczny do nabrania sił do dalszej pracy. Pobyt na urlopie nie zwalnia nas nigdy od czynienia dobra, jeżeli tylko nadarza się ku temu sposobność.

2. Dzisiaj na Sumie o godz. 1130 z racji zbliżającego się wspomnienia św. Krzysztofa, będziemy modlili się za kierowców i podróżujących. Zachęcamy do pobłogosławienia nowych pojazdów i do odmawiania modlitwy przed każdą podróżą. Niech pod opieką patrona kierowców wszyscy szczęśliwie zawsze dotrą do celu podróży.

3. W czwartek wspominamy rodziców Najświętszej Maryi Panny: Joachima i Annę. Byli oni dziadkami Pana Jezusa, dlatego zachęcamy w tym dniu do serdecznej modlitwy za naszych dziadków: żyjącym wypraszajmy Boże błogosławieństwo, a zmarłym – wieczne szczęście w niebie.

4. Dzisiaj po Sumie obraz Matki Bożej Jasnogórskiej przejmują mieszkańcy Kawęczyna.

5. Zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika „Niedziela: i „Gość Niedzielny”.

6. W środę o godz. 1800 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

7. Zapowiedź przedślubna:

• Jacek Tomasz Zelek z parafii Skrzyszów i Ewa Bigos z parafii Rzeczyca
  • Krzysztof Andrzej Budnik z par. Lewin i Sylwia Ewa Janicka z Sadykierza, parafia Rzeczyca.
  • Bartłomiej Krzysztof Łaski z Zawad, parafia Rzeczyca i Anna Klemba z parafii Wysokienice.

Narzeczonych polecamy modlitwie wiernych. O przeszkodach kanonicznych należy powiadomić parafię narzeczonych.

8. Dziękujemy za ofiary na inwestycje parafialne i koszty renowacji zabytkowej drewnianej rzeźby Madonny.

9. Dziękujemy mieszkańcom ul. Mościckiego i Tomaszowskiej za piękne dekoracje ołtarzy. Na najbliższą niedzielę ośmielamy się prosić o kwiaty parafian z ul. Hubala i Słonecznej.

10. W środę odbył się pogrzeb +Jerzego Rydza z Sadykierza. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

11. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy samych radosnych i spokojnych dni.

Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2020.  Wszystkie prawa zastrzeżone.