Program Ochrona zabytków Zadanie pn. Rzeczyca, dawna organistówka ( XX w.): remont - etap V dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Witaj, Matko Pana,
Dziewico Maryjo, Królowo Różańca, Madonno Rzeczycka!
Błogosławiona Jesteś między niewiastami!
Ty jesteś obrazem Kościoła napełnionego blaskiem paschalnego światła.
Ty jesteś dumą naszego ludu i znakiem zwycięstwa nad złem.
Obietnico miłosiernej miłości Ojca,
Nauczycielko głoszenia Dobrej Nowiny,
Znaku płonącego ognia Ducha Świętego!
które Ojciec objawia maluczkim.
Okaż nam siłę Twej matczynej opieki.
Niech Twoje Niepokalane Serce,
będzie ucieczką grzeszników
i drogą, która prowadzi do Boga.
O, Madonno Rzeczycka
Zjednoczeni z braćmi i siostrami w wierze, nadziei i miłości,
Tobie się oddajemy.
Zjednoczeni z braćmi i siostrami, przez Ciebie, Bogu się poświęcamy.
Zanurzeni w blasku światła, które z Twoich rąk wypływa,
oddajemy cześć Bogu na wieki wieków.
Amen.

środa, 15, lipiec 2020 12:24

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (15 lipca 2018 r.)

PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
15 lipca 2018 r.

1. Pan Jezus wysłał swoich uczniów na pierwszą misję. Wyposażył ich obficie w dary duchowe. Cały Kościół do dzisiaj jest wyposażony w te duchowe dary, szczególnie pod postacią sakramentów świętych. Możemy z nich owocnie korzystać tylko wtedy, gdy zaufamy Jezusowi.

2. Jutro wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z góry Karmel. Z tej okazji zachęcamy wszystkich do świadomego noszenia przy sobie znaków przynależności do Chrystusa. Jednym z tych znaków jest szkaplerz lub medalik zawieszony na szyi albo noszony w kieszeni ubrania. Przypominamy, że taki znak powinien być pobłogosławiony przez kapłana i noszony w godny sposób. Pamiętajmy o słowach Chrystusa: „kto się przyzna do Mnie przed ludźmi, do tego Ja przyznam się przed Ojcem moim”.

3. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej: tygodników „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

4. Zapowiedź przedślubna:

• Jacek Tomasz Zelek z parafii Skrzyszów i Ewa Bigos z parafii Rzeczyca.

Narzeczonych polecamy modlitwie wiernych. O przeszkodach kanonicznych należy powiadomić parafię narzeczonych.

5. Dziękujemy za ofiary na inwestycje parafialne. Dzisiaj kolejna taca na koszty renowacji zabytkowej drewnianej rzeźby Madonny.

6. Dziękujemy mieszkańcom z ulicy ks. Jędrzeja Kitowicza za kwiaty na ołtarzach. Na najbliższą niedzielę prosimy o dekoracje ołtarzy mieszkańców ul. Mościckiego i Tomaszowskiej.

7. Nawiedzenie obrazu Jasnogórskiego w Glinie dobiegło końca. Prosimy rodziny z Kawęczyna o przejęcie obrazu w niedzielę 22 lipca po Sumie.

8. Poświęcenie pojazdów i Msza św. w intencji podróżujących w niedzielę 22 lipca o godz. 1130.

9. Niech Jezus obdarzy swoimi duchowymi darami solenizantów i jubilatów całego tygodnia.

Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2020.  Wszystkie prawa zastrzeżone.