Fundacja
Centrum ks. Jędrzeja Kitowicza
97-220 Rzeczyca,
ul. ks. Jędrzeja Kitowicza 17
tel.: (+48) 44 710 51 25
e-mail: fundacja@kitowicz.pl
KRS: 0000623207

Konto bankowe:
Bank Pekao SA
03 1240 1545 1111 0010 7455 6473

DRUK PRZELEWU

Rzeczyca, budynek dawnej organistówki z początku XX w.:
Rewitalizacja budynku zagrożonego katastrofą budowlaną -
etap III: strop żelbetonowy


Program Ochrona zabytków
Zadanie pn. Rzeczyca, dawna organistówka (XX w.):
odtworzenie komina, kroksztynów oraz lukarn, wymiana stropu,
prace budowlane przy ścianach
- etap III dofinansowano z środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego


Fundacja ENERGA
z siedzibą w Gdańsku
obdarowała Parafię Rzymskokatolicką
p.w. Św. Katarzyny w Rzeczycy
kwotą 45 000 złotych na:
prace zabezpieczające,
wzmacniające oraz konserwatorskie
w Parafii

"Zagospodarowanie terenu wokół Kościoła
p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy"
dofinansowano ze środków WFOŚiGW w Łodzi

Wyszukaj

Licznik odwiedzin

2.png8.png4.png9.png9.png8.png
Dzisiaj92
Wczoraj335
Ostatni tydzień92
Ostatni miesiąc6470
Wszystkie284998

2
odwiedzających na stronie

poniedziałek, 21, styczeń 2019 10:21

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (3 czerwca 2018 r.)

DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
3 czerwca 2018 r.

1. Pan Jezus przypomina nam dzisiaj prawdę, że to szabat został ustanowiony dla człowieka, a nie człowiek dla szabatu. Każdy dzień święty ma pomóc człowiekowi najpierw w poznaniu i przybliżeniu się do Pana Boga, a następnie w jego osobistym i wspólnotowym rozwoju. Nie powinien być on traktowany jako czas bezczynności i lenistwa czy też jako czas nadmiernego zabiegania o posiadanie dóbr materialnych, ale jako dzień poświęcony Panu Bogu. Dzisiaj w naszej Parafii o godz. 1130 Uroczystość I Komunii Świętej. Spotkania dzieci w Białym Tygodniu o godz. 1800.

2. Dzisiaj przeżywamy ustanowiony kilka lat temu w Kościele w Polsce Dzień Dziękczynienia. Dziękujemy Bożej Opatrzności za opiekę nad naszym narodem. W Święto Dziękczynienia jest przeprowadzana przykościelna zbiórka do puszek na kontynuację prac w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

3. W czerwcu oddajemy cześć Bożemu Sercu podczas nabożeństwa z litanią o godz. 1800.

4. W czwartek o godz. 1800 zakończenie oktawy Bożego Ciała z procesją i błogosławieństwem wianków.

5. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu będziemy modlić się o uświęcenie kapłanów. Jest to inicjatywa zapoczątkowana przez św. Jana Pawła II w 1995 roku. Prośmy, aby serca kapłanów i każdego z nas Chrystus uczynił według Serca swego. Msze Święte będziemy sprawować o godz. 700 – 900 i 1800. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6. W sobotę będziemy wspominać Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny, niepodzielnie zjednoczone z Sercem Jej Syna.

7. Spotkanie Rady Parafialnej w poniedziałek 4 czerwca o godz. 1900.

8. Nawiedzenie Maryi w Jasnogórskim Obrazie w Grotowicach dobiega końca. Zapraszamy mieszkańców Gliny do przejęcia Obrazu w niedzielę 10 czerwca na sumie o godz. 1130.

9. Organizujemy autokarową pielgrzymkę z parafii szlakiem św. Stanisława Papczyńskiego: Lubocz-Puszcza Mariańska-Góra Kalwaria. W Wieczerniku Msza św. przy Grobie św. Stanisława Papczyńskiego, droga krzyżowa, projekcja filmu o Świętym, zwiedzanie Muzeum. Wyjazd w sobotę 16 czerwca 2018. o godz. 800. Zapisy u proboszcza.

10. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej: tygodników „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

11. W minionym tygodniu pożegnaliśmy ś. p. Józefa Sołtysiaka z Sadykierza i Piotra Sochę z Brzegu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

12. Wszystkim jubilatom i solenizantom rozpoczynającego się tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa.

 

Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2019.  Wszystkie prawa zastrzeżone.