Fundacja
Centrum ks. Jędrzeja Kitowicza
97-220 Rzeczyca,
ul. ks. Jędrzeja Kitowicza 17
tel.: (+48) 44 710 51 25
e-mail: fundacja@kitowicz.pl
KRS: 0000623207

Konto bankowe:
Bank Pekao SA
03 1240 1545 1111 0010 7455 6473

DRUK PRZELEWU

Rzeczyca, budynek dawnej organistówki z początku XX w.:
Rewitalizacja budynku zagrożonego katastrofą budowlaną -
etap III: strop żelbetonowy


Program Ochrona zabytków
Zadanie pn. Rzeczyca, dawna organistówka (XX w.):
odtworzenie komina, kroksztynów oraz lukarn, wymiana stropu,
prace budowlane przy ścianach
- etap III dofinansowano z środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego


Fundacja ENERGA
z siedzibą w Gdańsku
obdarowała Parafię Rzymskokatolicką
p.w. Św. Katarzyny w Rzeczycy
kwotą 45 000 złotych na:
prace zabezpieczające,
wzmacniające oraz konserwatorskie
w Parafii

"Zagospodarowanie terenu wokół Kościoła
p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy"
dofinansowano ze środków WFOŚiGW w Łodzi

Wyszukaj

Licznik odwiedzin

2.png7.png4.png9.png2.png2.png
Dzisiaj54
Wczoraj281
Ostatni tydzień649
Ostatni miesiąc5116
Wszystkie274922

2
odwiedzających na stronie

środa, 19, grudzień 2018 05:11

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (27 maja 2018 r.)

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY
27 maja 2018 r.

1. Tajemnicę Trójcy Przenajświętszej możemy poznać tylko dzięki objawieniu Bożemu. Jezus pouczył nas o Ojcu, o sobie i Duchu Świętym oraz o więzi łączącej Boga Trójjedynego. Z wiarą wyznawajmy wiarę za każdym razem, gdy czynimy znak krzyża: w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Dzisiaj Msze św. o godz. 700-900 i o godz. 1130 Uroczystość Rocznicy I Komunii Świętej. Msza św. w Bobrowcu o godz. 1800.

2. W czwartek, w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, będziemy oddawać cześć i uwielbienie Jezusowi obecnemu pod postaciami eucharystycznymi. Msze Święte w Boże Ciało będą sprawowane o godz. 700 i 900. O godz. 1130 zgromadzimy się w naszym kościele parafialnym i po Mszy Świętej wyjdziemy w procesji na ulice Rzeczycy, aby zanosić błogosławieństwo Pana Jezusa obecnego pod postacią chleba do naszych domów, miejsc nauki i pracy. Czynny udział w procesji Bożego Ciała w atmosferze modlitwy jest publicznym wyznaniem naszej wiary. „Do każdego więc, który się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie” – powiedział Pan Jezus.

3. Proszę o przygotowanie czterech ołtarzy: przy Ośrodku Zdrowia parafian z Brzozowa, przy OSP braci strażaków i mieszkańców pobliskich ulic, w parku parafian z Gliny i przy kościele parafian z Brzezin i Łęgu.

4. Zapraszamy do udziału w procesji Bożego Ciała asystę, strażaków, młodzież strażacką, harcerzy, bielanki, chór parafialny, gminną orkiestrę, ministrantów, wszystkie dzieci obchodzące Rocznice I Komunii Świętej, dziewczynki do sypania kwiatów.

5. Od uroczystości Bożego Ciała rozpoczynają się dni eucharystyczne w naszej parafii, dawniej znane jako oktawa Bożego Ciała. Codziennie będziemy oddawać chwałę i dziękować Jezusowi za Jego obecność wśród nas. Msza Święta z Nieszporami i procesją eucharystyczną o godz. 1800.

6.W pierwszy piątek zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy. Msze św. o godz. 700-900 i 1800.W pierwszą sobotę uczcimy Niepokalane Serce Maryi.

7. Do czwartku zapraszamy codziennie na nabożeństwa majowe o godz.1800, a od piątku, 1 czerwca rozpoczniemy codzienne nabożeństwa czerwcowe z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

8. W piątek o godz. 1700 próba przed Uroczystością I Komunii św.

9. W sobotę 2 czerwca spowiedź dzieci I Komunijnych. Od godz. 1000 ze szkoły w Luboczy i Sadykierzu, a od godz. 1100 z Rzeczycy.

10. W niedziele 3 czerwca o godz. 1130 Uroczystość I Komunii Świętej.

11. Zachęcam do nabycia katolickiej prasy: tygodnika „Niedziela”, „Gość Niedzielny” „Mały Gość Niedzielny”.

12. Zapowiedź: -Arkadiusz Baranowski z parafii w Nowym Mieście i Marlena Wolska z Zawad parafia tutejsza.- Tomasz Robert Grzegorczyk z Rzeczycy i Julita Maria Rębalska z parafii Lewin. Narzeczonych polecamy modlitwie wiernych. O przeszkodach kanonicznych należy powiadomić parafie narzeczonych.

13. Wszystkich zainteresowanych przystąpieniem do Sakramentu Małżeństwa zapraszamy na cykl spotkań przez pięć kolejnych sobót. Kurs odbywać się będzie od 29 września do 27 października 2018 r. o godzinie 1800. Miejsce spotkań: sala katechetyczna. Zapisy na pierwszym spotkaniu.

14. W Uroczystość Zesłania Ducha Świętego i Święto NMP Matki Kościoła nasza Parafia przeżywała kolejną w swojej historii wizytację kanoniczną prowadzoną przez Jego Ekscelencje Ks. Biskupa dr Wojciecha Osiala. Atmosferę wizytacji tworzyła liturgia Zielonych Świąt. Serdecznie dziękuję drogim Parafianom za włożony trud w przygotowanie wizytacji biskupiej. W to dzieło zaangażowało się wiele osób z Parafii, Urzędu Gminy, Dyrekcji i Kierownictwa Szkół. Trudno tu wymienić imiennie wszystkich! Dlatego kieruję do Was wszystkich, moi drodzy, szczere wyrazy wdzięczności. Nasza wspólnota parafialna ukazała po raz kolejny swoją solidarność, bardzo dobrą organizację i serdeczność w przyjęciu Ks. Biskupa. Te dni zapiszą się nie tylko na kartach kroniki parafialnej, ale też w sercach wielu uczestników tego wydarzenia.

15. Nową Radę Parafialną zapraszam na pierwsze spotkanie w poniedziałek 4 czerwca o godz. 1900.

16. Zmarł ś. p. Józef Sołtysiak lat 82 z Sadykierza. Pogrzeb we wtorek 29 maja 2018 roku o godz. 1200. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

17. Niech Bóg Jedyny w Trzech Osobach błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia.

 

Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2018.  Wszystkie prawa zastrzeżone.