Fundacja
Centrum ks. Jędrzeja Kitowicza
97-220 Rzeczyca,
ul. ks. Jędrzeja Kitowicza 17
tel.: (+48) 44 710 51 25
e-mail: fundacja@kitowicz.pl
KRS: 0000623207

Konto bankowe:
Bank Pekao SA
03 1240 1545 1111 0010 7455 6473

DRUK PRZELEWU

Rzeczyca, budynek dawnej organistówki z początku XX w.:
Rewitalizacja budynku zagrożonego katastrofą budowlaną -
etap III: strop żelbetonowy


Program Ochrona zabytków
Zadanie pn. Rzeczyca, dawna organistówka (XX w.):
odtworzenie komina, kroksztynów oraz lukarn, wymiana stropu,
prace budowlane przy ścianach
- etap III dofinansowano z środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego


Fundacja ENERGA
z siedzibą w Gdańsku
obdarowała Parafię Rzymskokatolicką
p.w. Św. Katarzyny w Rzeczycy
kwotą 45 000 złotych na:
prace zabezpieczające,
wzmacniające oraz konserwatorskie
w Parafii

"Zagospodarowanie terenu wokół Kościoła
p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy"
dofinansowano ze środków WFOŚiGW w Łodzi

Wyszukaj

Licznik odwiedzin

2.png8.png4.png0.png4.png5.png
Dzisiaj92
Wczoraj233
Ostatni tydzień1337
Ostatni miesiąc5517
Wszystkie284045

8
odwiedzających na stronie

piątek, 18, styczeń 2019 06:14

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (29 kwietnia 2018 r.)

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY
29 kwietnia 2018 r.

1. Pan Jezus porównał dzisiaj siebie do krzewu winnego, a nas wierzących w Niego do latorośli. Tylko latorośl, która trwa w krzewie, może wzrastać. Trwać w Chrystusie to czerpać żywotne soki z Jego nauki i sakramentów. Kto nie stara się być blisko Zbawiciela, naraża się na bycie niegodnym udziału w królestwie Bożym.

2. Dzisiaj przypada 73. rocznica wyzwolenia obozu w Dachau. W Dniu Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego pamiętajmy w modlitwie o kapłanach, którzy złożyli wielką ofiarę z życia w czasie II wojny światowej.

3. Od wtorku, 1 maja rozpoczynamy codzienne nabożeństwa majowe z litanią loretańską. Zachęcamy do wspólnej modlitwy maryjnej w kościele o godz. 1800, a także przy kapliczkach rozsianych w różnych zakątkach naszej parafii.

4. Dnia 2 maja obchodzimy w Polsce Dzień Polonii i Dzień Flagi Narodowej, a nazajutrz wspominamy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Niech te dni staną się dla nas okazją do okazania uczuć patriotycznych, eksponowania barw narodowych i łączności duchowej z naszymi rodakami na emigracji.

5. W czwartek, 3 maja będziemy obchodzić uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Na Msze Święte zapraszamy o godz. 700, 900 i 1130. Msza św. w intencji Ojczyzny z udziałem Władz Gminnych o godz. 900. Msza św. o godz. 1800 w Brzozowie. W tym dniu z racji czwartku przed pierwszym piątkiem miesiąca będziemy modlić się także o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca, poświęcony wynagrodzeniu Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy świata. Msze św. o godz. 700, 900 i 1800.

7. W pierwszą sobotę miesiąca w duchu fatimskim chcemy rozważać tajemnice różańcowe i uczcić Niepokalane Serca Maryi podczas Mszy Świętej i nabożeństwa fatimskiego o godz. 730.

8. W sobotę 5 maja spotkanie dzieci I komunijnych na plebani. Od godz. 1000 dzieci z Luboczy i Sadykierza, o od godz. 1100 ze szkoły w Rzeczycy. W niedzielę 6 maja po Mszy św. o godz. 900 odbiór strojów komunijnych.

9. Zachęcamy do lektury katolickiej prasy: tygodników. „Niedziela”, „Gość Niedzielny.” Jest nowy miesięcznik „Mały Gość Niedzielny”.

10. Zapowiedź:

  • Sebastian Glicner z Brzozowa, parafia tutejsza i Anna Patrycja Czech z parafii w Krzemienicy.
  • Michał Żądło i Dominika Fagasiewicz z parafii Najświętszej Eucharystii w Łodzi.

Narzeczonych polecamy modlitwie wiernych. O przeszkodach kanonicznych należy powiadomić parafie narzeczonych.

11. W dniach 20 i 21 maja 2018 roku będzie w naszej parafii wizytacja kanoniczna przeprowadzona przez Wojciecha Osiala, biskupa pomocniczego Diecezji Łowickiej. Szczegółowy program wizytacji na stronie www.parafia-rzeczyca.pl

12. W Brzozowie dobiegło końca Nawiedzenie Maryi w Jasnogórskim Obrazie. Zapraszam mieszkańców Grotowic na Mszę św. dzisiaj o godz. 1130 do przejęcia Obrazu.

13. Wszystkich zainteresowanych przystąpieniem do Sakramentu Małżeństwa zapraszamy na cykl spotkań przez pięć kolejnych sobót. Kurs odbywać się będzie od 29 września do 27 października 2018 r. o godzinie 1800. Miejsce spotkań: sala katechetyczna. Zapisy na pierwszym spotkaniu.

14. Dziękujemy za ofiary na inwestycje w parafii. W tym tygodniu zostały odnowione w kościele zakrystie: kapłańska i ministrantów. Malujemy pokoje stołowy, kuchnie i kancelarie na plebani. (ostatnie malowanie było 14 lat temu).

15. We wtorek odbył się pogrzeb ś. p. Krystyny Karwat z Rzeczycy. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

16. Życzymy, aby przeżywający w tym tygodniu imieniny, urodziny czy inne jubileusze obficie zaczerpnęli duchowych łask od Chrystusa, prawdziwego krzewu winnego.

Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2019.  Wszystkie prawa zastrzeżone.