Fundacja
Centrum ks. Jędrzeja Kitowicza
97-220 Rzeczyca,
ul. ks. Jędrzeja Kitowicza 17
tel.: (+48) 44 710 51 25
e-mail: fundacja@kitowicz.pl
KRS: 0000623207

Konto bankowe:
Bank Pekao SA
03 1240 1545 1111 0010 7455 6473

DRUK PRZELEWU

Rzeczyca, budynek dawnej organistówki z początku XX w.:
Rewitalizacja budynku zagrożonego katastrofą budowlaną -
etap III: strop żelbetonowy


Program Ochrona zabytków
Zadanie pn. Rzeczyca, dawna organistówka (XX w.):
odtworzenie komina, kroksztynów oraz lukarn, wymiana stropu,
prace budowlane przy ścianach
- etap III dofinansowano z środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego


Fundacja ENERGA
z siedzibą w Gdańsku
obdarowała Parafię Rzymskokatolicką
p.w. Św. Katarzyny w Rzeczycy
kwotą 45 000 złotych na:
prace zabezpieczające,
wzmacniające oraz konserwatorskie
w Parafii

"Zagospodarowanie terenu wokół Kościoła
p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy"
dofinansowano ze środków WFOŚiGW w Łodzi

Wyszukaj

Licznik odwiedzin

2.png7.png1.png6.png4.png4.png
Dzisiaj59
Wczoraj216
Ostatni tydzień59
Ostatni miesiąc1838
Wszystkie271644

1
odwiedzających na stronie

poniedziałek, 10, grudzień 2018 03:35

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (25 marca 2018 r.)

NIEDZIELA PALMOWA, CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ
25 marca 2018 r.

1. Przesłanie Niedzieli Palmowej, czyli niedzieli Męki Pańskiej, można streścić w dwóch słowach: hosanna i ukrzyżuj Go! Ukazują one postawę ludzi wobec Chrystusa. Najpierw oddają Mu hołd, a potem pragną Jego śmierci. Rozpoczynając Wielki Tydzień, starajmy się nie pozostawać obojętni na wydarzenia, które będziemy na nowo przeżywali i uobecniali w liturgii.

2. Na początku każdej Mszy Świętej pobłogosławimy palmy. Przed Sumą o godz. 1130 zgromadzimy się przed kościołem, skąd wyruszy uroczysta procesja na pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Przed każdą Mszą święta będzie można nabyć u naszych harcerzy własnoręcznie wykonane palmy. Dzisiaj ostatnie w tym roku nabożeństwo „gorzkie żale” po Sumie.

3. W Wielki Czwartek w naszej katedrze łowickiej biskup ordynariusz wraz z kapłanami podczas uroczystej Mszy Świętej o godz. 1000 dokona poświęcenia oleju krzyżma do sprawowania sakramentów świętych: chrztu, bierzmowania, święceń kapłańskich i oleju chorych do namaszczenia chorych w parafiach diecezji.

4. Od czwartkowego wieczoru rozpoczyna się obchód Triduum Paschalnego. Zapraszamy na Mszę Wieczerzy Pańskiej – pamiątkę Ostatniej Wieczerzy i ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa – o godz. 1800 , a następnie na adoracyjne czuwanie z Panem Jezusem do godz. 2100.

5. W Wielki Piątek – w dzień męki i śmierci Zbawiciela na krzyżu – o godz. 1800 będziemy sprawowali liturgię Męki Pańskiej z uczczeniem krzyża i Komunią św. Po jej zakończeniu, zgodnie ze staropolską tradycją, będziemy czuwać przy Grobie Pańskim. Za uczestnictwo w adoracji krzyża można uzyskać odpust zupełny.

6. W Wielki Piątek zachowujemy post ścisły, czyli całkowite wstrzymanie się od potraw mięsnych i spożycie tylko trzech posiłków w ciągu całego dnia, w tym jeden do syta.

7. W Wielką Sobotę, przynosząc do pobłogosławienia pokarmy na stół wielkanocny, pamiętajmy, aby choć na chwilę zatrzymać się i w duchu podziękować Panu Jezusowi złożonemu do grobu za dzieło odkupienia. Błogosławieństwo pokarmów w kościele od godz. 800 do 1000. W terenie według tradycyjnego porządku. Prosimy o pojazdy od godz. 1030.

8. Od kilku lat Wigilia Paschalna w naszym kościele rozpoczyna się o godz. 2100 i zakończy procesją Rezurekcyjną, podczas której obwieścimy wszystkim mieszkańcom parafii, że Jezus zmartwychwstał, żyje i działa wśród nas. Na tę liturgię prosimy przynieść świece i lampiony zabezpieczone profitkami przed rozlewaniem się wosku oraz naczynia na wodę święconą. Na nocną liturgię zapraszamy chór parafialny, ministrantów, lektorów, asystę, Panie z Kół Żywego Różańca, strażaków, młodzież strażacką, harcerzy, Orkiestrę Gminną, wszystkich Parafian i Gości. Proszę o wcześniejsze przygotowanie strojów ludowych, chorągwi, feretronu, różańca procesyjnego, poduszek. Przez uczestnictwo w procesji okażmy naszą wolę pójścia za Zmartwychwstałym Chrystusem we wszystkich okolicznościach życia, abyśmy mogli się stać uczestnikami jego chwały w Niebie.

9. W niedzielę Zmartwychwstania i w Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte o godz. 700, 900 i 1130. Zachęcamy do zachowania zwyczajów związanych ze śniadaniem wielkanocnym w naszych rodzinach, takich jak: wspólna modlitwa, dzielenie się jajkiem i składanie życzeń.

10. Zachęcamy do lektury katolickiej prasy: tygodników. „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i miesięcznika „Mały Gość Niedzielny”.

11. Możliwość spowiedzi dla tych, którzy przyjadą na święta w ostatniej chwili – podczas adoracji Najświętszego Sakramentu w Wielki Czwartek i Wielki Piątek wieczorem, oraz w Wielką Sobotę w przerwach między kolejnymi błogosławieństwami pokarmów na stół wielkanocny. Kancelaria parafialna w Wielkim Tygodniu czynna od poniedziałku do środy włącznie od godz. 800 do 1000 i od 1600 do 1800.

12. Dziękujemy za ofiary na inwestycje parafialne i na kwiaty do Grobu Pana Jezusa.

13. Czyniąc na cmentarzu porządki przy grobach, pamiętajmy aby składować nieczystości tylko w kontenerach.

14. W tym roku ze względu na Wielki Tydzień uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia został przeniesiony na 9 kwietnia.

15. Zapowiedzi:

  • Bartosz Marek Rydzowski z parafii Czarnocin i Weronika Patrycja Filicha z Bobrowca, par. tutejszej.
  • Przemysław Michał Zawada z Brudzewic, parafia w Studziannie i Edyta Anna Grzegorczyk z Brzegu, parafia Rzeczyca.

Narzeczonych polecamy modlitwie wiernych. O ewentualnych przeszkodach kanonicznych należy powiadomić parafie narzeczonych.

16. Niech Chrystus, nasz Zbawiciel, błogosławi solenizantom i jubilatom Wielkiego Tygodnia.

Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2018.  Wszystkie prawa zastrzeżone.