Rzeczyca, budynek dawnej organistówki z początku XX w.:
Rewitalizacja budynku zagrożonego katastrofą budowlaną -
etap III: strop żelbetonowy

odtworzenie komina, kroksztynów oraz lukarn, wymiana stropu,
prace budowlane przy ścianach
- etap III dofinansowano z środków

Fundacja ENERGA
z siedzibą w Gdańsku
obdarowała Parafię Rzymskokatolicką
p.w. Św. Katarzyny w Rzeczycy
kwotą 45 000 złotych na:
prace zabezpieczające,
wzmacniające oraz konserwatorskie
w Parafii

poniedziałek, 10, grudzień 2018 03:47

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (18 marca 2018 r.)

PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
18 marca 2018 r.

1. W piątą niedzielę Wielkiego Postu Pan Jezus mówi otwarcie, że musi umrzeć, aby wydać plon obfity, że zostanie nad ziemię wywyższony na krzyżu, aby pociągnąć wszystkich do siebie. Starajmy się jak najpełniej przez osobiste nawrócenie współuczestniczyć z Panem Jezusem w Jego dziele odkupienia każdego z nas.

2. Jutro przypada uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i patrona Kościoła. Na uroczystą Mszę Świętą z zawierzeniem mężów i ojców św. Józefowi zapraszamy o godz. 900. Pozostałe Msze o godz. 700 i 1600.

3. W Wielkim Poście gromadzimy się na nabożeństwach pasyjnych: droga krzyżowa ulicami Rzeczycy w piątek po Mszy św. o godz. 1600, a gorzkie żale w niedzielę po Sumie.

4. Za tydzień Niedzielą Palmową Męki Pańskiej rozpoczynamy Wielki Tydzień. Na początku każdej Mszy Świętej pobłogosławimy palmy. Przed Sumą o godz. 1130 zgromadzimy się przed kościołem, skąd wyruszy uroczysta procesja na pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Przed każdą Mszą świętą będzie można nabyć u naszych harcerzy własnoręcznie wykonane palmy.

5. W Niedzielę Palmową młodzież przygotowująca się do światowego spotkania w przyszłym roku w Panamie gromadzi się w swoich diecezjach, aby pod przewodnictwem biskupa świętować Dzień Młodzieży. W tym roku towarzyszy mu hasło: „Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga” (Łk 1,30).

6. Już dzisiaj zachęcamy tych, którzy nie skorzystali z rekolekcji, aby przygotować się do dobrej spowiedzi wielkanocnej i nie odkładać sakramentalnego pojednania się z Panem Bogiem na ostatnie dni Wielkiego Postu i Triduum Paschalne. W naszym kościele posługujemy w konfesjonale podczas każdej Mszy świętej.

7. Zachęcamy również, aby rodziny zatroszczyły się o zaproszenie duszpasterzy do odwiedzenia chorych w domach. Do chorych parafian z posługą sakramentalną udamy się w sobotę 24 marca. Zgłoszenia adresów w kancelarii i biurze parafialnym.

8. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 900 spotkanie formacyjne kandydatów do sakramentu bierzmowania.

9. Zachęcamy do lektury katolickiej prasy: tygodników „Niedziela” i „ Gość Niedzielny.”

10. Zapowiedzi:

• Damian Tomczyk z parafii w Chorzęcinie i Emilia Patuszczyk z par. tutejszej
  • Bartosz Rydzowski z parafii Czarnocin i Weronika Filicha z par. tutejszej.

Narzeczonych polecamy modlitwie wiernych. O ewentualnych przeszkodachkanonicznych należy powiadomić parafie narzeczonych.

11. Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Dzisiaj taca na inwestycje parafialne.

12. Od Niedzieli Palmowej powracamy do dawnego wiosenno-letniego porządku Mszy świętych w niedziele i święta :o godz. 700 – 900 i 1130.

13.W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby ś. p. Anny Wasiak z ul. Ks. Kitowicza. ś. p. Władysława Miniaka z Zawad, ś .p. Jerzego Łuczyńskiego z Bobrowca, ś .p. Stefana Sługockiego z Brzozowa. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

14. Niech św. Józef opiekuje się solenizantami i jubilatami rozpoczynającego się tygodnia.

Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2018.  Wszystkie prawa zastrzeżone.