Fundacja
Centrum ks. Jędrzeja Kitowicza
97-220 Rzeczyca,
ul. ks. Jędrzeja Kitowicza 17
tel.: (+48) 44 710 51 25
e-mail: fundacja@kitowicz.pl
KRS: 0000623207

Konto bankowe:
Bank Pekao SA
03 1240 1545 1111 0010 7455 6473

DRUK PRZELEWU

Rzeczyca, budynek dawnej organistówki z początku XX w.:
Rewitalizacja budynku zagrożonego katastrofą budowlaną -
etap III: strop żelbetonowy


Program Ochrona zabytków
Zadanie pn. Rzeczyca, dawna organistówka (XX w.):
odtworzenie komina, kroksztynów oraz lukarn, wymiana stropu,
prace budowlane przy ścianach
- etap III dofinansowano z środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego


Fundacja ENERGA
z siedzibą w Gdańsku
obdarowała Parafię Rzymskokatolicką
p.w. Św. Katarzyny w Rzeczycy
kwotą 45 000 złotych na:
prace zabezpieczające,
wzmacniające oraz konserwatorskie
w Parafii

"Zagospodarowanie terenu wokół Kościoła
p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy"
dofinansowano ze środków WFOŚiGW w Łodzi

Wyszukaj

Licznik odwiedzin

2.png7.png2.png2.png1.png2.png
Dzisiaj5
Wczoraj337
Ostatni tydzień627
Ostatni miesiąc2406
Wszystkie272212

1
odwiedzających na stronie

środa, 12, grudzień 2018 00:13

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (25 lutego 2018 r.)

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
25 lutego 2018 r.

1. W drugą niedzielę Wielkiego Postu Kościół ukazuje nam Pana Jezusa, który podczas przemienienia na górze Tabor objawia uczniom swoją chwałę. Bóg Ojciec, wskazując na Jezusa, mówi: „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”. Dzisiaj Niedziela „Ad Gentes”- dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Ofiary do puszek – pomoc Kościołowi w świecie.

2. Trwajmy w wielkopostnych dobrych postanowieniach, a szczególnie starajmy się rozważać mękę Pańską podczas wspólnej modlitwy. Droga krzyżowa w piątki o godz. 1600 a gorzkie żale w niedziele po Sumie.

3. W czwartek, 1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Pamiętajmy w modlitwie o naszych niezłomnych bohaterach.

4. W tym tygodniu przypada także pierwszy czwartek miesiąca, który przypomina nam wydarzenia z Wielkiego Czwartku, ustanowienie sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Podczas Mszy Świętych będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego.

5. Każdy pierwszy piątek miesiąca przypomina nam tajemnicę konania Pana Jezusa na krzyżu i Jego otwarte Serce. Starajmy się w tym dniu przyjąć Komunię św. wynagradzającą za nasze grzechy.

6. W pierwszą sobotę miesiąca wpatrujemy się w Serce Maryi przebite mieczem boleści. Nabożeństwo pierwszej soboty po Mszy św. o godz. 730.

7. Dzisiaj rozpoczynamy w naszej Parafii rekolekcje wielkopostne. Nauki głosi ks. Jan Rawa, proboszcz Parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Skierniewicach. Msze św. godz. 900 – 1130 i 1800. Tematem rekolekcji: Modlitwa. Post. Jałmużna. Spowiedź w trzecim dniu rekolekcji , we wtorek 27 lutego podczas wszystkich Mszy świętych.

8. W środę 28 lutego godz. 1800 Wieczór Chwały. Msza Święta, Świadectwa, Uwielbienie, Modlitwa Wstawiennicza o uzdrowienie z udziałem Marcina Zielińskiego i wspólnoty charyzmatycznej „Głos Pana” ze Skierniewic.

9. Rekolekcje szkolne dla szkół podstawowych i Gimnazjum od środy 28 lutego do piątku 2 marca. Spotkania z naukami o godz. 900 dla dzieci ze szkół podstawowych klasy I do VI i o godz. 1030 klasy VII i młodzież Gimnazjum poprowadzą dziennikarki „Gościa Niedzielnego” AGNIESZKA NAPIÓRKOWSKA i MAGDALENA GOROŻANKIN.

10. Zachęcamy do lektury katolickiej prasy: tygodników „Niedziela” i „ Gość Niedzielny”. Jest nowe wydanie miesięcznika „Mały Gość Niedzielny”.

11. W sobotę zakończyło się Nawiedzenie Maryi w Jasnogórskiej Ikonie w Brzegu. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1800 obraz przejmują mieszkańcy Brzeziny. Nawiedzenie Matki Bożej w Brzozowie rozpocznie się w niedzielę 11 marca.

12. Redakcja „Gościa Niedzielnego” zaprasza 3 marca na V Diecezjalny Dzień Kobiet. Rozpocznie się on w Centrum Konferencyjno-Rozrywkowym „Maraton” w Skierniewicach o godz. 0900 W jego programie znajdą się : wykład ks. Pawła Śmigla, teologa terapeuty oraz Małgorzaty Nawrockiej, pisarki, świadectwo s. Teresy Pawlak, albertynki z Krakowa, oraz koncert Jerzego Filara, kompozytora i wykonawcy utworów z nurtu piosenki poetyckiej. Zwieńczeniem będzie uroczysta Eucharystia sprawowana w parafii św. Jakuba Apostoła pod przewodnictwem biskupa Andrzeja F. Dziuby. Dla Pań z naszej Parafii został zamówiony autokar. Zapisy u ks. Proboszcza. Zbiórka wyjeżdżających Pań z naszej Parafii przy kościele o godz. 800.

13. Wczoraj odbył się pogrzeb ś. p. Kazimierza Pardeja z Rzeczycy. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

14. Niech przemieniony Chrystus błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia.

Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2018.  Wszystkie prawa zastrzeżone.