Fundacja
Centrum ks. Jędrzeja Kitowicza
97-220 Rzeczyca,
ul. ks. Jędrzeja Kitowicza 17
tel.: (+48) 44 710 51 25
e-mail: fundacja@kitowicz.pl
KRS: 0000623207

Konto bankowe:
Bank Pekao SA
03 1240 1545 1111 0010 7455 6473

DRUK PRZELEWU

Rzeczyca, budynek dawnej organistówki z początku XX w.:
Rewitalizacja budynku zagrożonego katastrofą budowlaną -
etap III: strop żelbetonowy


Program Ochrona zabytków
Zadanie pn. Rzeczyca, dawna organistówka (XX w.):
odtworzenie komina, kroksztynów oraz lukarn, wymiana stropu,
prace budowlane przy ścianach
- etap III dofinansowano z środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego


Fundacja ENERGA
z siedzibą w Gdańsku
obdarowała Parafię Rzymskokatolicką
p.w. Św. Katarzyny w Rzeczycy
kwotą 45 000 złotych na:
prace zabezpieczające,
wzmacniające oraz konserwatorskie
w Parafii

"Zagospodarowanie terenu wokół Kościoła
p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy"
dofinansowano ze środków WFOŚiGW w Łodzi

Wyszukaj

Licznik odwiedzin

2.png7.png1.png7.png4.png1.png
Dzisiaj156
Wczoraj216
Ostatni tydzień156
Ostatni miesiąc1935
Wszystkie271741

3
odwiedzających na stronie

poniedziałek, 10, grudzień 2018 10:35

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (18 lutego 2018 r.)

PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
18 lutego 2018 r.

1. W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół przypomina nam prawdę, że każdy z nas jest kuszony. Pan Jezus także nie był w swoim ziemskim życiu wolny od pokus. Pokazał nam jednak, jak należy z nimi walczyć.

2. Nabożeństwa pasyjne, w których rozważamy mękę Pańską, przygotowują nas do głębszego przeżywania tajemnicy odkupienia człowieka. Na nabożeństwo drogi krzyżowej zapraszamy w piątek o godz. 1600, a na gorzkie żale w niedzielę po Mszy św. o godz. 1130.

3. Już dzisiaj informujemy, że tegoroczne rekolekcje wielkopostne w naszej wspólnocie parafialnej odbędą się w dniach 25-27 luty. Poprowadzi je ks. Jan Rawa, proboszcz Parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Skierniewicach. Msze św. z naukami godz. 900 – 1130 i 1800 Tematem rekolekcji: Modlitwa. Post. Jałmużna. Spowiedź we wtorek 27 lutego.

4. W środę 28 lutego godz. 1800 Wieczór Chwały. Msza Święta, Świadectwa, Uwielbienie, Modlitwa Wstawiennicza o uzdrowienie z udziałem Marcina Zielińskiego i wspólnoty charyzmatycznej „Głos Pana”.

5. Rekolekcje szkolne dla szkół podstawowych i Gimnazjum od środy 28 lutego do piątku 2 marca. Spotkania z naukami o godz. 900 dla dzieci ze szkół podstawowych klasy I do VI i o godz. 1030 klasy VII i młodzież Gimnazjum.

6. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 900 spotkanie formacyjne kandydatów do bierzmowania.

7. Dzisiaj ofiary składane na tacę przeznaczone będą na cele inwestycyjne parafii.

8. Zachęcamy do lektury katolickiej prasy: tygodników „Niedziela” i „ Gość Niedzielny”. Jest nowe wydanie miesięcznika „Mały Gość Niedzielny”.

9. Nawiedzenie Maryi w Jasnogórskiej Ikonie w Brzegu zakończy się w sobotę 24 lutego. W niedzielę 25 lutego po Mszy św. o godz. 1800 obraz przejmują mieszkańcy Brzeziny.

10. Redakcja „Gościa Niedzielnego” zaprasza 3 marca na V Diecezjalny Dzień Kobiet. Rozpocznie się on w Centrum Konferencyjno-Rozrywkowym „Maraton” w Skierniewicach o godz. 0900 W jego programie znajdą się : wykład ks. Pawła Śmigla, teologa terapeuty oraz Małgorzaty Nawrockiej, pisarki, świadectwo s. Teresy Pawlak, albertynki z Krakowa, oraz koncert Jerzego Filara, kompozytora i wykonawcy utworów z nurtu piosenki poetyckiej. Zwieńczeniem będzie uroczysta Eucharystia sprawowana w parafii św. Jakuba Apostoła pod przewodnictwem biskupa Andrzeja F. Dziuby. Dla Pań z naszej Parafii został zamówiony autokar. Zapisy u ks. Proboszcza.

11. Nauki przedmałżeńskie dla narzeczonych rozpoczną się w sobotę 24 lutego o godz. 1700 w kościele parafialnym w Nowym Mieście.

12. Pamiętamy o solenizantach i jubilatach, których polecamy Bożej opiece.

Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2018.  Wszystkie prawa zastrzeżone.