Fundacja
Centrum ks. Jędrzeja Kitowicza
97-220 Rzeczyca,
ul. ks. Jędrzeja Kitowicza 17
tel.: (+48) 44 710 51 25
e-mail: fundacja@kitowicz.pl
KRS: 0000623207

Konto bankowe:
Bank Pekao SA
03 1240 1545 1111 0010 7455 6473

DRUK PRZELEWU

Rzeczyca, budynek dawnej organistówki z początku XX w.:
Rewitalizacja budynku zagrożonego katastrofą budowlaną -
etap III: strop żelbetonowy


Program Ochrona zabytków
Zadanie pn. Rzeczyca, dawna organistówka (XX w.):
odtworzenie komina, kroksztynów oraz lukarn, wymiana stropu,
prace budowlane przy ścianach
- etap III dofinansowano z środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego


Fundacja ENERGA
z siedzibą w Gdańsku
obdarowała Parafię Rzymskokatolicką
p.w. Św. Katarzyny w Rzeczycy
kwotą 45 000 złotych na:
prace zabezpieczające,
wzmacniające oraz konserwatorskie
w Parafii

"Zagospodarowanie terenu wokół Kościoła
p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy"
dofinansowano ze środków WFOŚiGW w Łodzi

Wyszukaj

Licznik odwiedzin

2.png7.png2.png2.png0.png2.png
Dzisiaj332
Wczoraj285
Ostatni tydzień617
Ostatni miesiąc2396
Wszystkie272202

2
odwiedzających na stronie

wtorek, 11, grudzień 2018 23:17

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (11 lutego 2018 r.)

SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
11 lutego 2018 r.

1. Chrystus, który oczyścił trędowatego i przywrócił mu nie tylko zdrowie, ale też godność dziecka Bożego, pragnie każdego z nas oczyszczać z trądu naszych grzechów. Trzeba tylko przyjść do Niego i o to poprosić.

2. Dzisiaj, w Światowy Dzień Chorego, naszymi modlitwami otaczamy chorych i cierpiących. Zachęcamy do korzystania z daru, jakim w Kościele jest sakrament namaszczenia chorych. Jest to sakrament uzdrawiający: umacnia w słabości, a w przypadku osób, które nie mogą już skorzystać z sakramentu pokuty, także gładzi grzechy, jeżeli chory miał w sercu pragnienie pojednania się z Panem Bogiem. Pamiętajmy, aby w przypadku ciężkiej choroby bliskiej osoby nie zwlekać z zatroszczeniem się o udzielenie jej tego sakramentu.

3. Dzisiaj także w ostatnich dniach karnawału Kościół w Polsce rozpoczyna Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Problem alkoholizmu dotyka wielu milionów naszych rodaków. Zachęcamy do modlitwy i podjęcia dzieł miłosierdzia celem wspierania osób pragnących wyzwolenia się z nałogu.

4. W środę przypada Popielec i rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Msze Święte w naszym kościele o godz. 700 – 900 i 1800. Przypominamy, że wszystkich katolików od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych we wszystkie piątki roku (z wyjątkiem uroczystości liturgicznych) oraz w Popielec. Ponadto katolicy pomiędzy 18. a rozpoczęciem 60. roku życia zobowiązani są do postu ograniczającego się do jednego posiłku do syta i dwóch lekkich w ciągu dnia w Popielec i w Wielki Piątek. Post jest wyrazem zjednoczenia z cierpiącym Zbawicielem oraz środkiem do wewnętrznego oczyszczenia.

5. W środę na znak podjęcia trudu nawrócenia i rozpoczęcia Wielkiego Postu podczas wszystkich Mszy Świętych dokonamy obrzędu posypania głów popiołem.

6. Już teraz zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach pasyjnych: droga krzyżowa w piątek o godz. 1600, a gorzkie żale w niedzielę po Sumie.

7. Od środy do niedzieli z całym Kościołem będziemy modlić się o ducha pokuty dla każdego z nas.

8. Zachęcamy do lektury katolickiej prasy: tygodników „Niedziela” i „ Gość Niedzielny”.

9. Dzisiaj o godz. 900 Msza św. dla dzieci I Komunijnych. Po Mszy świętej na plebani spotkanie rodziców z firmą KRAW-BIEL przygotowującą stroje komunijne.

10. W przyszłą niedziele Msza św. o godz. 900 dla kandydatów do bierzmowania. Taca na wszystkich Mszach na cele inwestycyjne parafii.

11. Najbliższe rekolekcje wielkopostne dla dorosłych rozpoczną się w II Niedzielę Wielkiego Postu od 25 – 27 lutego 2018 r. Msze św. z naukami godz. 900 – 1130 i 1800 Tematem rekolekcji :Modlitwa. Post. Jałmużna. Nauki będzie głosił Ks. Jan Rawa, proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego w Skierniewicach. Spowiedź we wtorek 27 lutego. W środę 28 lutego godz. 1800 Wieczór Chwały. Msza Święta, Świadectwa, Uwielbienie, Modlitwa Wstawiennicza o uzdrowienie z udziałem Marcina Zielińskiego i wspólnoty charyzmatycznej „Głos Pana”. Rekolekcje szkolne dla szkół podstawowych i Gimnazjum od środy 28 lutego do piątku 2 marca. Spotkania z naukami o godz. 900 i 1030.

12. Nawiedzenie Maryi w Jasnogórskiej Ikonie w naszej parafii potrwa w Brzegu do soboty 24 lutego. W niedzielę 25 lutego po Mszy św. o godz. 1800 obraz przejmują mieszkańcy Brzeziny.

13. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb: ś. p. Łukasza Sobczaka z Sadykierza. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

14. Chrystus przywracający nam czystość serca niech wspiera szczególnie solenizantów i jubilatów tego tygodnia.

Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2018.  Wszystkie prawa zastrzeżone.