Fundacja
Centrum ks. Jędrzeja Kitowicza
97-220 Rzeczyca,
ul. ks. Jędrzeja Kitowicza 17
tel.: (+48) 44 710 51 25
e-mail: fundacja@kitowicz.pl
KRS: 0000623207

Konto bankowe:
Bank Pekao SA
03 1240 1545 1111 0010 7455 6473

DRUK PRZELEWU

Dofinansowanie zadania pn. Rzeczyca, dawna organistówka: prace budowlane – etap IV (pokrycie dachu, izolacje, schody, tynki, wylewki, elewacja, opaska, podest wejściowy).

Witaj, Matko Pana,
Dziewico Maryjo, Królowo Różańca, Madonno Rzeczycka!
Błogosławiona Jesteś między niewiastami!
Ty jesteś obrazem Kościoła napełnionego blaskiem paschalnego światła.
Ty jesteś dumą naszego ludu i znakiem zwycięstwa nad złem.
Obietnico miłosiernej miłości Ojca,
Nauczycielko głoszenia Dobrej Nowiny,
Znaku płonącego ognia Ducha Świętego!
które Ojciec objawia maluczkim.
Okaż nam siłę Twej matczynej opieki.
Niech Twoje Niepokalane Serce,
będzie ucieczką grzeszników
i drogą, która prowadzi do Boga.
O, Madonno Rzeczycka
Zjednoczeni z braćmi i siostrami w wierze, nadziei i miłości,
Tobie się oddajemy.
Zjednoczeni z braćmi i siostrami, przez Ciebie, Bogu się poświęcamy.
Zanurzeni w blasku światła, które z Twoich rąk wypływa,
oddajemy cześć Bogu na wieki wieków.
Amen.


"Zagospodarowanie terenu wokół Kościoła
p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy"
dofinansowano ze środków WFOŚiGW w Łodzi

Wyszukaj

Licznik odwiedzin

3.png5.png6.png8.png0.png7.png
Dzisiaj32
Wczoraj172
Ostatni tydzień2174
Ostatni miesiąc7309
Wszystkie356807

1
odwiedzających na stronie

niedziela, 20, październik 2019 06:05

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (7 stycznia 2018 r.)

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO
7 stycznia 2018 r.

1. Wspominane w dzisiejszej liturgii wydarzenie znad Jordanu, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, a także gdzie Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra rozpoczyna się tak zwany okres zwykły, w ciągu roku. Jednak w polskiej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym narodzeniem. Zapamiętajmy dziś słowa samego Boga o Jezusie: „To jest Mój Syn Umiłowany, Jego słuchajcie”.

2. Wspominając chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia, czyli naszej przyjaźni, wspólnoty z Panem Bogiem. W tym sakramencie otrzymaliśmy godność przybranego dziecka Bożego i dar Bożej miłości. Zostaliśmy też włączeni do wspólnoty Kościoła. Przyjęcie chrztu jest dla nas jednocześnie wielkim zobowiązaniem. Musimy bowiem podążać drogą coraz większego upodabniania się do Chrystusa. Mamy kochać Go coraz więcej i uczyć się od Niego, jak kochać bliźnich. Jeśli nasza komunia z Panem Bogiem będzie coraz doskonalsza, jako chrześcijanie będziemy stawać się ludźmi wyczulonymi na piękno duchowe i moralne, rozmiłowanymi w tym, co szlachetne, wartościowe, prawdziwie wielkie. W naszej codzienności nie możemy zadowolić się bylejakością i obojętnością. Zatrzymajmy się na moment przy chrzcielnicy, aby podziękować za dar dziecięctwa Bożego, ale także zdać sobie sprawę z naszej odpowiedzialności za budowanie Kościoła na ziemi – po to jesteśmy posłani do świata.

3. W naszej parafii trwa wizyta duszpasterska zwana kolędą. Niech będzie ona okazją do wspólnej modlitwy, wzajemnego poznania się, zbliżenia i rozmowy o problemach nie tylko konkretnej rodziny, ale także o sprawach naszej parafialnej wspólnoty. Kapłan przynosi do naszego domu Boże błogosławieństwo. Skorzystajmy z tego wyjątkowego daru.

4. Porządek kolędy w tym tygodniu:

poniedziałek 8 stycznia od godz. 9.00 ks. proboszcz ul. Zakątna
                                               12.00 ks. wikariusz ul. Łąkowa

wtorek 9 stycznia         od godz. 9.00   ks. proboszcz ul. Piaskowa
                                                         ks. wikariusz Kawęczyn i Tłumy.
                                             
środa 10 stycznia             od godz. 9.00 ks. proboszcz Łęg nad strugą
                                                   16.00 ks. wikariusz ul. Zacisze.

czwartek 11 stycznia      od godz. 9.00 dwóch ks. Brzozów

piątek 12 stycznia          od godz. 9.00 dwóch ks. Grotowice

sobota 13 stycznia         od godz. 9.00 dwóch ks. Bobrowiec.

5. Dziękujemy za ofiary składane na kolędę i na inwestycje parafialne.

6. Spotkanie z firmą przygotowującą alby komunijne w niedzielę po feriach 11 lutego po Mszy św. o godz. 9.00.

7. W niedzielę 14 stycznia o godz. 11.30 Msze św. w naszym kościele odprawi ks. Biskup Józef Zawitkowski. Zapraszam wszystkich i chór parafialny.

8. Zachęcamy do lektury katolickiej prasy. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” anonsowany artykuł „Madonna (nie)odkryta” z rzeczyckiego kościoła. Niezwykła historia drewnianej XVII wiecznej rzeźby, która jest poddana renowacji w pracowni konserwatorskiej Zamku Muzeum w Oporowie.

9. Nawiedzenie Maryi w Jasnogórskiej Ikonie w Bobrowcu dobiega końca. Zapraszam rodziny z Brzegu w niedzielę 28 stycznia na Mszę św. o godz. 18.00 do przejęcia Obrazu. Proszę o wcześniejszy kontakt z sołtysem w celu ustalenia szczegółów peregrynacji.

10. W czwartek odbył się pogrzeb ś. p. Zofii Grzegorczyk z domu Jakubińska z Luboczy. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2019.  Wszystkie prawa zastrzeżone.